Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Mikulov

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Mikulov


1. Jak se dostat do Mikulova?
Odpověď: Mikulov se nachází v Jihomoravském kraji a je přístupný automobilem, vlakem nebo autobusem. Nejbližší velká města jsou Brno a Břeclav.

2. Kolik stojí vstupné do zámku v Mikulově?
Odpověď: Cena vstupného do zámku v Mikulově se liší v závislosti na věku a druhu prohlídky. Standardní vstupné je 120 Kč pro dospělého.

3. Jaké pamětihodnosti si mohu prohlédnout v Mikulově?
Odpověď: V Mikulově se nachází mnoho historických památek, včetně Mikulovského zámku, Svatého Václava na Svatém kopečku, Klentnického kostela a Mikulovského vinařského muzea.

4. Kde se dá v Mikulově nejlépe ochutnat tradiční moravské víno?
Odpověď: V Mikulově se nachází mnoho vinařství a vinoték, kde si můžete vychutnat lahodná moravská vína. Doporučujeme navštívit například Vinařství Mikrosvín Mikulov nebo Vinařství Nepraš.

5. Kde se dá ubytovat v Mikulově?
Odpověď: V Mikulově je řada hotelů, penzionů, apartmánů a ubytování v soukromí. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

6. Kdy se koná největší vinobraní v Mikulově?
Odpověď: Největší vinobraní v Mikulově se koná každý rok v září. Tento tradiční festival slaví sklizeň vinné révy a nabízí bohatý program včetně vinařských soutěží, koncertů a ochutnávek vín.

7. Kde se dá najíst v Mikulově?
Odpověď: V Mikulově najdete širokou škálu restaurací, vináren a hospůdek, kde si můžete vychutnat českou, moravskou i mezinárodní kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet například Restauraci Volarik nebo Hospůdku u Kříže.

8. Jaké aktivity se dají v Mikulově dělat v zimě?
Odpověď: I v zimě je v Mikulově mnoho aktivit. Můžete se vydat na procházku historickým centrem města, navštívit místní muzea a galerie, nebo se vydat na výlet do okolních vinic a degustovat vína. Mohou se také konat různé kulturní akce a vánoční trhy.


Počasí Česko Mikulov


Počasí v Mikulově je typické pro středoevropskou oblast, kde se setkávají různé vlivy klimatu. Mikulov se nachází v jižní Moravě, nedaleko od rakouských hranic, což má vliv na klima i na krajinný ráz tohoto regionu.

Teploty

Teplotní podmínky se v Mikulově liší v závislosti na ročním období. V létě jsou teploty příjemné a mírné, často dosahují 25 až 30 stupňů Celsia. V zimních měsících se naopak mohou teploty snížit i pod nulu. Průměrná zimní teplota v Mikulově je kolem -2 až -5 stupňů Celsia.

Srážky

Mikulov patří k oblastem s nižšími srážkami. Průměrné roční srážky se zde pohybují okolo 550 mm. Nejvíce srážek připadá na období jarních měsíců a na podzim. V létě se srážky snižují a v zimě se může jednat o sněhové srážky.

Vítr

Mikulov a celá jižní Morava se nachází v oblasti větrů, kde se setkávají různé vlivy proudění vzduchu. Větry zde obvykle nejsou příliš silné, nicméně mohou dosahovat rychlosti až kolem 30 km/h.

Klimatické vlivy

Kromě již zmíněné polohy poblíž hranic s Rakouskem má na klima Mikulova vliv také okolní krajina. Na severu se rozkládá Pálava, horstvo s výrazným klimatem, které mnohdy ovlivňuje i místní podnebí. Na jihu je to pak Rakousko s vysokými horami.

Zajímavosti

Mikulov patří mezi nejteplejší oblasti v České republice, kde se dá pěstovat i víno. Místní vinařství je světoznámé a láká turisty z celého světa. V létě se také u Mikulova koná tradiční festival vína, který je velmi oblíbený.

Pokud plánujete návštěvu Mikulova, měli byste vzít v potaz jak teploty, tak i možnost srážek. V letních měsících si přibalte sluneční brýle a opalovací krém a v zimě naopak bundu a teplé boty. Pokud máte rádi víno, neváhejte navštívit některou z místních vinných sklípků a ochutnat místní speciality.


Dovolená Česko Mikulov


Mikulov je malebné město v Jižní Moravě, nacházející se v blízkosti česko-rakouských hranic. Díky své krásné polohy mezi vinohrady a nedalekým Pálavským vrchem se stalo oblíbeným turistickým cílem a místem pro relaxaci a aktivní odpočinek. Pokud hledáte ideální místo pro vaši dovolenou v Česku, Mikulov by mohl být tou správnou volbou.

Jedním z největších lákadel Mikulova je jeho nádherný historický centrum. Malebné uličky plné krásných historických budov a malebných domků vás zavedou do minulosti a vykouzlí pocit, jako byste se ocitli v jiném století. Zajít si můžete také na mikulovský zámek, který patří mezi největší a nejvýznamnější renesanční zámky v Česku. Navštívíte zde muzeum s bohatými sbírkami či si prohlédnete úchvatnou vyhlídkovou věž, odkud se vám naskytne krásný výhled na město a okolní krajinu.

Pro milovníky vína a gastronomie je Mikulov rájem. V okolí se rozprostírají rozsáhlé vinice, kde se pěstují především odrůdy veltlínské zelené a rulandské bílé. Můžete si nechat připravit degustaci v jedné ze zdejších vinných sklepů a ochutnat ty nejlepší místní lahůdky. Nezapomeňte také ochutnat české speciality v některé z místních restaurací, kde si pochutnáte na tradičním moravském menu.

Pokud jste aktivní turisté, Mikulov nabízí mnoho možností k výletům do okolí. Nedaleko se nachází Pálava, což je jedno z nejznámějších pohoří v České republice. Můžete si zde užít krásné pěší túry nebo projížďky na kole a obdivovat nádhernou přírodu a výhledy, které se vám zde budou naskrz v pravém světle.

Pro oživení a relaxaci můžete navštívit také mikulovské lázně, kde si dopřejete wellness procedury a lázeňské procedury a budete se cítit jako znovuzrození.

Mikulov je ideálním místem pro dovolenou, kde si vychutnáte klid a pohodu, ale také město nabízí spoustu zajímavých akcí a kulturního života. Rozhodně se zde nenudíte a máte vše, co potřebujete k odpočinku a zábavě. Takže neváhejte, Česko nabízí mnoho krásných míst pro odpočinek, ale Mikulov je jednou z nejlepších volbou.


Ubytování Česko Mikulov


Mikulov je malebné město ležící v samém srdci jižní Moravy v České republice. Své návštěvníky okouzluje svým bohatým historickým dědictvím, malebnou architekturou a výjimečnou krajinou. Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit Mikulov, je tu široká škála možností ubytování, které splňuje různé představy a potřeby.

Jednou z možností je samozřejmě hotelové ubytování. V Mikulově se nachází několik kvalitních hotelů, které nabízejí pohodlné pokoje a profesionální obsluhu. Většina hotelů se nachází v centru města, což umožňuje snadný přístup k místním památkám a atrakcím. Některé hotely mají dokonce vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality. Cena za ubytování v hotelech se pohybuje v širším rozmezí, takže si vyberou jak návštěvníci s menším rozpočtem, tak i ti, kteří preferují luxusnější ubytování.

Další populární možností ubytování jsou penziony a rodinné hotely. Tyto zařízení nabízejí příjemné a útulné pokoje za přijatelnou cenu. Penziony se většinou nacházejí blízko centra města nebo v okolních vesnicích, které jsou obklopeny malebnou krajinou a vinicemi. Pokud hledáte klid a relaxaci, penzion nebo rodinný hotel může být pro vás ideální volbou.

Pokud preferujete větší soukromí a nezávislost, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu nebo chaty. V Mikulově a jeho okolí je mnoho apartmánových komplexů a chatových osad, které nabízejí moderní ubytování s kompletně vybavenými kuchyněmi a prostornými pokoji. Pronájem apartmánu nebo chaty je skvělou volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit svou dovolenou společně a sami si vařit.

Pro milovníky přírody a autokempink je tu samozřejmě možnost využití kempu. V Mikulově a jeho okolí je několik kempů, které nabízejí vybavené stanové a karavanní plochy. Kempy jsou obklopeny přírodou a často mají přímý přístup k jezerům, která jsou ideální pro koupání nebo vodní aktivity. Kempování je skvělou volbou pro dobrodružné jedince, kteří chtějí prozkoumat okolní krajinu a strávit noc pod širým nebem.

Naneštěstí, vzhledem ke své popularitě, by mohlo být obtížné sehnat volné ubytování na poslední chvíli. Doporučujeme proto rezervovat své ubytování dopředu, zejména pokud plánujete návštěvu v letních měsících nebo během festivalů a kulturních akcí, kterých se v Mikulově koná celá řada.

Česko Mikulov je skvělou destinací pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v krásné přírodě a objevovat bohatou kulturu a historii jižní Moravy. Ať už se rozhodnete pro hotel, penzion, apartmán, kemp nebo chatu, jste si jisti, že najdete ubytování, které splní vaše přání a potřeby. Takže neváhejte a plánujte svou cestu do Mikulova!


Letenka Česko Mikulov


Letenka Česko Mikulov: Cesta do malebného městečka vína

Jste milovníkem vín? Rádi objevujete nová místa s bohatou historií a malebným okolím? Pokud ano, letenka Česko Mikulov je pro vás skvělou volbou. Navigujte si cestu do tohoto kouzelného města a připravte se na jedinečný zážitek.

Mikulov, ležící v samém srdci Moravy, je považován za jedno z nejkrásnějších měst v České republice. Jeho dominantou je rozsáhlý zámek, který se tyčí nad městem, a nedaleké Svatý Kopeček s poutním kostelem. Obdivovatelé architektury zde přijdou na své, protože památková rezervace města nabízí mnoho historických staveb, úzkých uliček a malebných vinic.

Pro milovníky vína je Mikulov nebeským rájem. Město totiž leží v bezprostřední blízkosti jedné z nejuznávanějších vinařských oblastí na území Česka, a to vinařské oblasti Mikulovská. Zahrajte si na amatérského sommeliéra a vydejte se na ochutnávku vín, zažijte prohlídku báječných sklepů či navštivte vinařské festivaly, které se zde konají po celý rok.

V roce 2021 se v Mikulově uskuteční například Mikulovské vinobraní, které je největší vinařskou slavností v celém regionu. Lidé z blízkého i vzdálenějšího okolí sem proudí, aby si užili degustaci špičkových vín, ochutnali místní speciality a zavzpomínali na staré tradice. Vinobraní je kombinací zábavy, kultury a mnoha zajímavých akcí, které zahrnují folklorní vystoupení, historické průvody či koncerty.

Pokud jste spíše do aktivního odpočinku, můžete se vydat na pěší nebo cyklistický výlet po okolních vinicích a krajině. V místním turistickém centru si můžete půjčit kolo a vyrazit na procházku po nádherných vinohradech, které obklopují město. Návštěvníci mohou objet Mikulovsko i na kole, díky kterým se dostanou do malebných obcí a prohlédnou si další zajímavá místa.

Kromě vín a historie nabízí Mikulov také mnoho dalších zajímavostí. Můžete navštívit Národní park Podyjí, který se nachází nedaleko od města a je přímořským hájem ekologické hodnoty. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů, protože v okolí je mnoho přírodních rybníků, které nabízejí možnosti koupání, rybaření a dalších aktivit.

Letenka Česko Mikulov vás zavede do jedinečného místa, kde můžete zažít kombinaci vín, historie a přírody. Ponořte se do malebné atmosféry města a poznávejte svět vín, který v Mikulově doslova ožívá. Pustíte se do objevování tohoto bohatého kulturního dědictví a nenecháte se uniknout žádného zážitku. V Mikulově čeká na vás dobrodružství, které stojí za to zažít.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky