Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Česká Lípa

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Česká Lípa


Q: Jak se dostanu do České Lípy?

A: Česká Lípa je dostupná vlakem, autobusem nebo autem. Pokud cestujete z Prahy, můžete jet vlakem nebo autobusem. Cesta vlakem trvá zhruba hodinu a půl, z autobusového nádraží Florenc to trvá zhruba stejně dlouho. Pokud cestujete autem, můžete se dostat na D10 směrem do Liberce a poté ujet směr Česká Lípa po silnici I/9.

Q: Kde se nachází turistické informační centrum v České Lípě?

A: Turistické informační centrum se nachází v centru města na náměstí T.G. Masaryka 38/22. Otevírací doba je většinou od pondělí do pátku od 8:00 do 17:00 a o víkendech od 9:00 do 14:00.

Q: Co mohu navštívit v České Lípě?

A: V České Lípě je mnoho historických památek, jako je např. zámek, kostel sv. Magdalény, či radnice na náměstí. Dalším zajímavým místem je zábavní park Fata Morgana s různými atrakcemi pro děti i dospělé. Poblíž České Lípy se nachází také nedaleké přírodní rezervace Lužické hory, ideální pro turistiku či cykloturistiku.

Q: Kde se dá ubytovat v České Lípě?

A: V České Lípě je mnoho hotelů, penzionů či apartmánů, ve kterých se můžete ubytovat. Mezi nejznámější hotely patří např. hotel Česká Lípa, hotel Olympia, hotel Forum nebo hotel Pytloun. Pro ubytování v penzionu můžete zkusit např. penzion Bily Beranek, penzion Kamenný dvůr nebo penzion u Pejka.


Počasí Česko Česká Lípa


Česká Lípa leží ve středních Čechách a patří mezi významná města v Libereckém kraji. Jeho poloha ovlivňuje i místní klima, které je charakteristické mírně teplejšími léty a mírně chladnějšími zimami ve srovnání s jinými částmi Česka.

Letní počasí v České Lípě je příjemné a teplé. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 °C, ale během teplých letních dnů mohou teploty překročit i 30 °C. Srážkové úhrny jsou v létě relativně vysoké a vyšší teploty mohou být doprovázeny bouřkovými srážkami. Zdejší kopcovitý terén a okolní lesy mohou ovlivnit vznik bouřek a způsobit místní změny v počasí.

Podzim v České Lípě je mírný a na podzimní barvy lesů je toto místo velmi krásné. Teploty začínají postupně klesat a průměrné teploty se pohybují kolem 10-15 °C. Srážkové úhrny během podzimu zvyšují a mohou být doprovázeny i většími dešťovými přeháňkami.

Zima přináší do České Lípy chladnější teploty a sněhové srážky. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 0 °C, ale teploty mohou klesnout až k -10 °C nebo ještě níž během mrazivých období. Sníh pokrývá město a jeho okolí, což vytváří krásné zimní scenérie. Místní obyvatelé a návštěvníci si mohou užít různé zimní sporty, jako je lyžování, bruslení či snowboarding, díky blízkosti Jizerských hor.

Jaro je obdobím, kdy se příroda znovu probouzí k životu. Teploty začínají stoupat a průměrné teploty se pohybují kolem 15 °C. Jarní období je však také charakteristické většími srážkami a proměnlivým počasím.

Každé roční období v České Lípě má své vlastní kouzlo. Díky své poloze v oblasti kopcovitého terénu a okolní přírody může město nabídnout různé outdoorové aktivity v každém ročním období. Česká Lípa je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří si rádi užívají procházky, cyklistiku nebo třeba jen pěkné výhledy na okolní krajinu.

Zkrátka, počasí v České Lípě se může v jednotlivých ročních obdobích lišit, ale bez ohledu na to, kdy sem zavítáte, můžete se těšit na krásnou přírodu, zajímavou architekturu a různé aktivity, které zde lze podniknout.


Dovolená Česko Česká Lípa


Česká Lípa, malebné město v severních Čechách, je skvělým místem pro strávení dovolené. S bohatou historií, okouzlujícími památkami a nádhernou přírodou nabízí Česká Lípa mnoho aktivit a zážitků pro turisty všech věkových kategorií.

Jednou z nejatraktivnějších částí města je historické jádro s náměstím, které je obklopené malebnými budovami. Zde najdete řadu kaváren, restaurací a obchodů, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni a zakoupit suvenýry. Navštívit můžete také místní muzeum, které vás provede historií města a regionu.

Pro milovníky přírody je tady Fojtka, malebná řeka, která protéká městem. Nabízí možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku a rybaření. V blízkosti České Lípy se nachází také národní park České Švýcarsko, který je jedním z nejkrásnějších přírodních území v Česku. Tady můžete prozkoumávat skalní útvary, vodopády a malebné lesy.

Pro milovníky kultury a historie je vhodnou zastávkou zámek Nový Bor, který se nachází nedaleko České Lípy. Zámek je známý svou unikátní keramickou výzdobou, kterou si můžete prohlédnout při prohlídce.

Česká Lípa je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. V blízkosti se nachází malebné městečko Doksy se svým překrásným Máchovým jezerem. Okolí České Lípy nabízí také mnoho malých vesniček s tradičními hrázděnými domy a malebnou atmosférou.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodních i kulturních krás, Česká Lípa je skvělou volbou. Svou polohou v blízkosti přírodních památek, historických objektů a okouzlujícího venkovského života nabízí Česká Lípa jedinečný zážitek pro každého návštěvníka. Pojďte objevit krásy a pohostinnost tohoto malebného českého města a zažít nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Česko Česká Lípa


Česká Lípa je malebné město v severních Čechách, které je díky svému strategickému umístění ideálním výchozím bodem pro turisty, kteří chtějí objevovat okolní přírodu a památky. Pokud se rozhodnete navštívit Českou Lípu, bude pro vás klíčové najít kvalitní ubytování. V tomto článku vám přinášíme několik tipů na ubytování v České Lípě.

Hotel Stará Lípa

Hotel Stará Lípa se nachází v centru České Lípy a nabízí moderní a vkusně zařízené pokoje. Hosté si mohou vybrat mezi jednolůžkovými, dvoulůžkovými a třílůžkovými pokoji. Pokoje jsou vybaveny vším, co potřebujete pro příjemný pobyt, jako jsou televizory, klimatizace, minibary a bezplatné Wi-Fi připojení. Hotel také nabízí možnost relaxace a odpočinku v wellness centru, kde si můžete dopřát masáž nebo návštěvu sauny.

Penzion a restaurace U Lípy

Penzion a restaurace U Lípy je rodinný podnik, který se nachází v blízkosti historického centra České Lípy. Penzion nabízí různé druhy pokojů, od ekonomických jednolůžkových pokojů až po prostorné apartmány s kuchyňským koutem. Všechny pokoje jsou vkusně zařízeny a disponují koupelnou a televizorem. Hosté si mohou také dopřát vynikající pokrmy z české a evropské kuchyně v přilehlé restauraci.

Penzion Milštejn

Pokud hledáte útulné a romantické ubytování, pak je Penzion Milštejn tím pravým místem pro vás. Penzion se nachází v překrásné přírodě nedaleko České Lípy a je ideálním výchozím bodem pro turisty, kteří rádi chodí na výlety. Penzion nabízí komfortně a vkusně zařízené pokoje, z nichž některé mají výhled na okolní krajinný park. Penzion také nabízí vynikající restauraci a slunečnou terasu, kde si můžete vychutnat lahodné jídlo a nápoje.

Celkově je v České Lípě k dispozici mnoho různých typů ubytování, od luxusních hotelů a penzionů až po útulné apartmány a levné hostelové pokoje. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferujete, v České Lípě najdete určitě to pravé pro vás. Ať už se rozhodnete pro jakékoli ubytování, budete mít zaručeno skvělé zážitky a nezapomenutelný pobyt v krásné přírodě severních Čech.


Letenka Česko Česká Lípa


Česká Lípa je malebné město ležící v severních Čechách, které v posledních letech získává stále větší popularitu mezi turisty. Díky své strategické poloze a bohaté historii se stává oblíbeným cílem jak pro milovníky kulturních památek, tak pro příznivce přírody.

Letenka do České Lípy nabízí nejen možnost objevovat krásy města, ale také okolního regionu. Je to ideální výchozí bod pro výlety do nedalekých písečných skal – Českého Švýcarska. Tyto skalní formace jsou jedny z nejúchvatnějších v České republice a nabízejí nádherné výhledy, turistické stezky a skalní hrady.

Samotná Česká Lípa je bohatá na historické památky. Například zde můžete najít Židovský hřbitov, který je největším v Čechách. Další zajímavou dominantou města je Masarykův náměstí s gotickým kostelem sv. Mikuláše nebo barokní radnicí. Pro milovníky architektury se nabízí procházka historickým centrem města, kde se nachází řada nádherných domů.

Ve městě najdete také několik muzeí, která nabízejí pohled do minulosti regionu. Například Středoslovenské muzeum či Muzeum Českolipska zachycují historii a tradice města a okolí.

Oblíbenou činností mezi návštěvníky České Lípy je také návštěva místního přírodního koupaliště, které je ideální pro osvěžení během teplých letních dnů. Milovníci cyklistiky si pak mohou užít projížďku po nedaleké cyklostezce, která vede příjemnou krajinou Lužických hor.

Nejlepší čas na návštěvu České Lípy je v období jara a léta, kdy se můžete těšit na příjemné teploty a krásnou kvetoucí přírodu. Na podzim se pak město a okolí zahaluje do pestrobarevné podzimní palety.

Přestože Česká Lípa nenabízí komerční letiště, můžete sem snadno cestovat letadlem přistávajícím na letišti v Praze. Odtud je možné pokračovat vlakem nebo autobusem a do České Lípy dorazit během jedné až dvou hodin.

Česká Lípa je skvělým místem pro dovolenou plnou památek, přírody a klidu. Pokud hledáte destinaci, která vás nadchne svou krásou a nabídkou aktivit, rozhodně neváhejte zakoupit letenku do České Lípy a zažít jedinečnou dovolenou ve střední Evropě.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky