Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie São Paulo

Dovolená Brazílie São Paulo


Již dlouho je Brazílie považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací na světě a její hlavní město São Paulo není výjimkou. Toto kosmopolitní město ležící v jihovýchodní části země nabízí návštěvníkům neuvěřitelné bohatství kultury, gastronomie a zábavy.

São Paulo je nejen největším městem v Brazílii, ale také jedním z největších měst na světě. Jeho fascinující atmosféra je odrážena v jeho různorodé architektuře, která zahrnuje moderní mrakodrapy stejně jako historické budovy. Turisté se mohou procházet ulicemi, které pulzují energií, a objevovat bezpočet muzeí, galerií a divadel, které tvoří uměleckou scénu města.

Jedním z největších látek São Paula je jeho ohromující gastronomická scéna. Město je domovem mnoha mezinárodních kuchyní a nabízí vše od tradiční brazílské churrascaria (restaurace s brazilskými masovými specialitami) až po trendy veganské a vegetariánské restaurace. Návštěvníci se nemohou vyhnout slavné brazilské kávě, která se v São Paulu vaří a prodává na každém rohu.

Kromě toho, São Paulo je také známé svým nočním životem. Město má bohatý výběr klubů, barů a hospod, kde mohou turisté strávit noc tancem a hudbou. Oblast Vila Madalena je známá svými barevnými uličkami plnými baru a s příjemnou atmosférou. Představení brazilských tanců a hudby jsou velmi populární a poskytují ukázku vášnivé kultury tohoto regionu.

Pokud milujete přírodu, São Paulo nabízí také malebné venkovské oblasti, které stojí za návštěvu. Především Ibirapuera park, který je největším městským parkem v Latinské Americe, nabízí turistům klidný únik do zeleného prostředí uprostřed hektického města. Park je ideálním místem pro rekreační aktivity, jako jsou pikniky, jogging a cyklistika.

Dalším důležitým vzdušným prostorem ve městě je Avenida Paulista, která je jednou z nejznámějších ulic São Paula. Tato dlouhá ulice je obklopena mrakodrapy, butiky, restauracemi a galeriemi a je populárním místem pro procházky a sledování lidí. Zde se také nachází mnoho významných pamětihodností, jako je Muzeum umění São Paulo a Trianon park.

Celkově São Paulo nabízí jedinečnou směsici moderního a tradičního, která přitahuje turisty z celého světa. Jeho bohatá kultura, vynikající gastronomie a neuvěřitelná atmosféra činí z tohoto města jedno z nejžádanějších cílů pro dovolenou v Brazílii. Pokud plánujete svou další dovolenou, nezapomeňte přidat São Paulo na svůj seznam a zažít nezapomenutelný pobyt v tomto úžasném městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie São Paulo


1) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v São Paulu?

Nejlepší turistické atrakce v São Paulu zahrnují zónu Avenida Paulista, Muzeum umění São Paulo, Pátio do Colégio, Katedrála Sé, Městský park Ibirapuera, Muzeum portugalského jazyka a Mercado Municipal.

2) Kde se nachází nejlepší pláže v Sao Paulu?

São Paulo není přímo u moře, ale nedaleko jsou krásné pláže v přímořských městech, jako jsou Santos, Guarujá nebo Bertioga.

3) Jaký je nejlepší čas na návštěvu São Paula?

Nejlepší čas na návštěvu São Paula jsou měsíce od června do srpna, kdy je zde sucho a teploty jsou příjemné.

4) Jaké jsou nejlepší obchodní centra v São Paulu?

Mezi nejlepší obchodní centra v São Paulu patří Shopping Iguatemi São Paulo, Shopping Eldorado, Shopping JK Iguatemi, Shopping Morumbi a Shopping Vila Olímpia.

5) Kde mohu v São Paulu ochutnat nejlepší brazilskou kuchyni?

Nejlepší místa k ochutnání brazilské kuchyně jsou Mercado Municipal, Restaurante Vila Paraíso, Restaurante La Tambouille a Restaurante Figueira Rubaiyat.


Počasí Brazílie São Paulo


São Paulo, největší město Brazílie, se nachází v jihovýchodní části země. Město má vlhké subtropické podnebí s výraznými sezónními vlivy. Léto v São Paulu trvá od prosince do března a zima pak od června do září.

Léto v São Paulu je charakteristické teplotami v rozmezí od 20°C do 30°C. Průměrná teplota v tomto období je však kolem 27°C. Jsou zde časté deště, především krátkodobé bouřky, které se vyskytují každý den. V této době se také můžete setkat se silnými větry, které občas dosahují rychlostí až 40 km/h.

Zima v São Paulu je chladná a suchá. Průměrná teplota se pohybuje okolo 15°C a teploty bývají nízké v noci, kdy klesají až pod 10°C. Oblečení na sebe určitě vezměte teplejší, jaké byste nosili během podzimu v České republice.

Celé město je vystavené smogu, hlavně v zimě. Proto by lidé při pobytu v nízké části města měli nosit masky. Pokud plánujete cestu do São Paula, je důležité si uvědomit, že v tomto období je mnohem nižší šance na setkání se srážkou. To může způsobit vysychání zeleň a zvýšení počtu požárů.

São Paulo má tedy klima s rozdílnými obdobími, v létě návštěvníkům nabízí teploty přes 25°C a krátkodobé deště, což může být ideální pro ty, kteří nemají rádi extrémní teploty. Zároveň však má zimu s nižšími teplotami a menším množstvím srážek, což je ideální pro ty, kteří hledají méně vlhké podmínky. Celkově tedy můžeme říci, že São Paulo má klima, které dokáže zajistit příjemný pobyt pro každého návštěvníka.


Ubytování Brazílie São Paulo


São Paulo, největší město v Brazílii a také jedno z nejvýznamnějších finančních center Latinské Ameriky, je oblíbenou turistickou destinací pro návštěvníky ze všech koutů světa. Když se rozhodnete navštívit toto vzrušující město, je důležité zvolit si vhodné ubytování, které splní vaše potřeby a očekávání.

São Paulo nabízí širokou škálu ubytování, které odpovídá všem rozpočtům a preferencím. Od luxusních mezinárodních hotelů po levnější hostely a apartmány, je zde něco pro každého.

Pro ty, kteří mají rádi luxus a komfort, São Paulo nabízí mnoho pětihvězdičkových hotelů s prvotřídním servisem. Tyto hotely mají často fantastické vybavení, jako jsou bazény, wellness centra, víceúčelové haly a nejlepší restaurace v městě. Nachází se převážně v centru města a v okolí nejlepších nákupních a obchodních čtvrtí, což umožňuje snadný přístup k hlavním atrakcím města.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je zde také široká nabídka levnějších variant ubytování. Hostely se staly populární volbou pro mladé cestovatele, kteří hledají společné pokoje za přijatelnou cenu. V São Paulu je spousta moderních a dobře vybavených hostels, které nabízí komfortní lůžka, sdílené sociální prostory a přátelskou atmosféru. Tato možnost ubytování je také skvělá pro ty, kteří chtějí poznávat nové lidi a získat nadšené tipy od ostatních cestovatelů.

Další možností ubytování v São Paulu jsou apartmány, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Pronájem apartmánu umožňuje větší soukromí a flexibilitu ve srovnání s hotelem. Můžete si připravit vlastní jídlo v plně vybavené kuchyni a vychutnat si pohodlný pobyt ve vlastním tempu. Existuje mnoho webových stránek a agentur, které nabízejí pronájem bytů v celém São Paulu.

Při výběru ubytování v São Paulu je také důležité zvážit polohu. Město je rozsáhlé a doprava může být poměrně chaotická, zejména během dopravních špiček. Pokud plánujete navštívit hlavní atrakce, je vhodné zvolit ubytování poblíž turistických oblastí nebo v blízkosti dobré veřejné dopravy.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, hostel nebo apartmán, důležité je vybírat známé a důvěryhodné možnosti. Čtěte si hodnocení a recenze předem a informujte se o bezpečnostních opatřeních v dané čtvrti.

São Paulo je opravdu fascinující město a vybrat si správné ubytování vám může přinést skvělý zážitek z vaší návštěvy. Pamatujte, že při rezervaci je důležité plánovat s dostatečným předstihem, zejména v období největších festivalů a událostí, kdy je poptávka po ubytování velmi vysoká.


Letenka Brazílie São Paulo


Pokud hledáte exotickou dovolenou a toužíte po poznání nových kultur, zvažte letenku do Brazílie. Sao Paulo je největším brazilským městem ležícím na jihovýchodě země. Díky svému kosmopolitnímu charakteru a rozmanitosti kultury a historie, São Paulo nabízí návštěvníkům nekonečnou paletu zážitků.

Po příletu na letiště Guarulhos v São Paulu, se okamžitě dostanete do víru města. Překypuje zde aktivita, hektický ruch a nabízí se řada možností jak nahlédnout do místní kultury. Pokud hledáte inspirativní zážitky, São Paulo určitě nezklame.

Začít můžete tím nejtradičnějším, co São Paulo nabízí - ulice plné jídel a místních specialit. Brazilci milují své jídlo, a proto je město plné restaurací, kde se můžete ochutnat mnoho místních delikates.

Jedno z turisticky nejvyhledávanějších míst v São Paulu je park Ibirapuera. Tento velkolepý park obsahuje vše, co byste si mohli přát: fontány, květiny, fontány a dokonce i jezero, které návštěvníkům přináší klid a pohodu. Okolí parku tvoří nádherné moderní budovy, které obsahují galerie, divadelní sály a muzea.

Další místa, která stojí za návštěvu, jsou například katedrála Sé, nevyhnutelný mrakodrap Edifício Italia a historická centra uliček. Čím více se budete od centra vzdalovat, tím více budete moci obdivovat místní umění, dochované budovy a také architekturu.

Pro sportovně založené návštěvníky São Paula tu jsou tři nejslavnější fotbalové kluby v Brazílii - Corinthians, Palmeiras a São Paulo. Pokud se dostanete do města v době, kdy se konají zápasy, určitě byste si měli nenechat ujít tuto neskutečnou akci.

A jak jsme už zmínili, São Paulo je velice kosmopolitní a nabízí také spoustu příležitostí pro návštěvníky, kteří se chtějí podívat za hranice Brazílie. Umístěné uprostřed celého venkovního zázemí, zaslíbení tkví v nabídce různých zájezdových kanceláří. Tam najdete příležitost podívat se na blízké okolí a nejen na to. Návštěva Brazílie tak s sebou přináší nesčetné možnosti.

Od samotného počátku až do konce, letenka do Brazílie São Paulo vám zajistí nezapomenutelný zážitek. São Paulo nabízí nejen historii a kulturu, ale také nádhernou architekturu a úchvatné umění. Jestliže plánujete letní dovolenou, určitě zvažte návštěvu São Paula. Budete moci ochutnat neuvěřitelné speciality, navštívit nádherné parky,strávit zlaté okamžiky v galeriích a na koncertech a zároveň seznámit se s úžasnými lidmi a mnoho dalšího. Vydajte se na dobrodružství a zažijte něco naprosto nevšedního.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky