Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie Manaus

Ubytování Brazílie Manaus


Manaus je metropole v severní Brazílii a je jedním z největších měst na území Amazonie. Navštěvovat jej přijíždějí turisté z celého světa, aby prohlédli město, procházeli se po jeho překrásných ulicích, prozkoumali tamní kulturní a historická místa a poznali dodnes neuvěřitelně zachovalou a nedotčenou přírodu Amazonie. Kvůli velkému zájmu turistů, nabízí Manaus mnoho různých možností ubytování, které vyhovují potřebám každého.

Hostelové ubytování

Pokud hledáte cenově dostupné a pohodlné ubytování, je hostelové ubytování v Manaus ideální volbou. Hostely nabízejí čistá a útulná pokoje nebo lůžka společného nocování, kde můžete poznat další cestovatele a sdílet své zážitky z cesty po Amazonii. Mezi nejlepší hostely v Manaus patří Hostel Manaus, Manaós Hostel a Amazon Jungle Hostel.

Hotelové ubytování

Pokud hledáte větší soukromí a luxusní ubytování, Manaus nabízí mnoho hotelů na vysoké úrovni. Nachází se zde řada moderních hotelů s plným komfortem a skvělou obsluhou. Hotel Tropical Manaus a Hotel Da Vinci jsou mezi turisty velmi oblíbené. Nachází se v centru města a jsou vhodné pro ty, kteří hledají pohodlí a profesionální servis.

Eco-Friendly ubytování

Pokud hledáte alternativu k tradičnímu hotelovému ubytování, Manaus nabízí ekologická ubytování přímo v srdci džungle. Tyto hotely jsou navrženy tak, aby respektovaly a chránily místní přírodu a kulturu. Jedná se o skvělou volbu pro turisty, kteří chtějí zažít místní život a úzký kontakt s přírodou. Mezi nejlepší ekologická ubytování patří Amazon Turtle Lodge a Anavilhanas Jungle Lodge.

Airbnb

Pokud preferujete ubytování spíše typu jako vlastní byt, můžete zvolit Airbnb. Airbnb je velmi populární způsob ubytování, zejména mezi mladými cestovateli. V Manaus jsou k dispozici stovky Airbnb nabídek, které nabízejí základní ubytování a soukromí za cenově dostupné ceny.

V Manaus je dostatečně nabízeno různých typů ubytování, aby splnily požadavky turistů z různých částí světa. Turisté by měli zvážit své preference a rozpočet, aby si mohli užít své dovolené bez stresu a získali nejlepší zážitek z Amazonie.


Letenka Brazílie Manaus


Letenka do Brazílie: Objevte krásy Manausu

Manaus, hlavní město brazilského státu Amazonas, je jednou z nejzajímavějších a nejexotičtějších destinací v Jižní Americe. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a přírodních divů, letenka do Manausu je pro vás tou pravou volbou.

Manaus leží uprostřed Amazonie, rozlehlého pralesa, který je domovem obrovského množství života. To samo o sobě dělá tuto destinaci neuvěřitelně lákavou pro všechny milovníky přírody. Po příletu do Manausu si můžete užít adrenalinové dobrodružství na jedné z mnoha trasek po pralese. Prozkoumejte jedinečné ekosystémy, objevte neznámé druhy rostlin a zvířat a poznejte kouzlo tohoto fascinujícího místa.

Jednou z největších atrakcí v okolí Manausu je nepochybně řeka Amazonka. Zkuste si zařídit výlet na Amazonku a proplujte těmito impozantními vodami. Můžete se setkat s místními rybáři, obdivovat exotickou faunu a flóru nebo zkusit rybařit sami. Pokud se rozhodnete prozkoumat řeku na několik dní, můžete dokonce přečkat noc na lodi a prožít autentický zážitek.

V Manausu samotném si můžete také užít bohatou kulturu a historii. Nejznámější atrakcí je Theatro Amazonas, památná opulentní opera postavená na konci 19. století. Prohlídkou tohoto impozantního divadla se dostanete hluboko do minulosti a poznáte vlivy evropské architektury na brazilskou kulturu.

Další zajímavou atrakcí v Manausu je místní trh Mercado Adolpho Lisboa. Tento historický trh nabízí širokou škálu místních produktů, jako jsou čerstvé ovoce, zelenina, ryby a různé řemeslné výrobky. Procházka tímto barevným trhem je skvělou příležitostí poznat místní kulturu a ochutnat autentickou brazilskou kuchyni.

Když si pochutnáte na místní gastronomii, neměli byste zapomenout na tradiční brazilskou fejódu - velký grilovaný steak servírovaný s různými druhy masa a příloh. Brazílie je rovněž známá svou kávou, takže si pochutnejte i na šálku kvalitního brazilského espressa.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Manausu, můžete si být jistí, že vás čeká jedinečné dobrodružství. Právě tento kousek Brazílie nabízí neuvěřitelné množství přírodní krásy a kulturního bohatství, které si zamilujete. Ať už si vyberete plavbu po Amazonce, návštěvu opery nebo procházku po místním trhu, Manaus vás ohromí svou jedinečností a exotičností.


Počasí Brazílie Manaus


Manaus je jedním z nejvýznamnějších měst v Brazílii a patří k největším metropolím v Amazonii. Nachází se v srdci deštného pralesa a její poloha ovlivňuje i její klimatické podmínky.

Počasí v Manaus je téměř celoročně horké a vlhké. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27-30 °C a teplotní extrémy jsou vzácné. Nejtepleji je v Manaus v období mezi listopadem a březnem, kdy mohou teploty stoupat až k 35 °C. I v zimních měsících se teploty zřídka snižují pod 22 °C.

Vlhkost vzduchu v Manaus je velmi vysoká a často dosahuje 80-90 %. To znamená, že se může zdát tepleji, než ve skutečnosti je. Vlhkost může způsobovat nepohodlí a pro ty, kteří nejsou zvyklí na takové klima, může být obtížné se přizpůsobit.

Srážky v Manaus jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok, ačkoli v období dešťů, které trvá od listopadu do května, je srážkový úhrn vyšší. Během období dešťů může spadnout až 300-400 mm srážek měsíčně. Tyto deště jsou často bouřkové a mohou být doprovázeny silnými větry. V období sucha, které trvá od června do října, se srážky snižují, ale stále zůstávají dostatečné pro udržení pralesa živého.

Počasí v Manaus ovlivňuje také řeka Amazonka, která protéká městem. Během dešťového období mohou hladiny řek stoupat a dochází k povodním a záplavám. Tyto záplavy mohou mít velký dopad na město a jeho obyvatele.

Díky své poloze v Amazonii je Manaus celoročně zelené město, kde se zachovala rozmanitá flora a fauna. Díky průměrnému dennímu světlu až 11 hodin denně se Manaus stal oblíbeným turistickým cílem.

Celkově lze říci, že počasí v Manaus je typické pro tropickou oblast. Horko, vlhkost a deštivé období jsou charakteristické pro tento region. Pokud plánujete návštěvu Manaus, doporučuje se přizpůsobit se tomuto klimatu a být vybaven vhodnou oděvem a ochrannými prostředky před hmyzem.


Dovolená Brazílie Manaus


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou dobrodružství a nezapomenutelných zážitků, Brazílie je tou správnou volbou. Město Manaus se nachází uprostřed amazonského pralesa a nabízí svým návštěvníkům mnoho příležitostí jak pro relaxaci, tak pro aktivní dovolenou plnou zážitků.

Manaus je hlavním městem brazilského státu Amazonas a leží u soutoku řeky Negro a Solimões. Je to největší město v Amazonii a důležité průmyslové centrum, které si udrželo své historické a kulturní dědictví. Mezi hlavní atrakce patří místní operní dům Teatro Amazonas a indiánský muzejní komplex.

Jedním z nejvýznamnějších zážitků, které můžete zažít v Manaus, je prohlídka amazonského pralesa. Můžete se vydat na jednodenní výlet, nebo si zarezervovat vícedenní trekkingovou expedici. Amazonský prales je plný divokých zvířat, druhů rostlin a říčních delfínů.

Pro místní kuchyni nesmíte vynechat restauraci Tambaqui de Banda, kde si můžete vychutnat tradiční pokrmy jako je brazilská ryba tambaqui, grilovaná pstruh nebo Moqueca, což je rybí polévka.

Další atrakcí, kterou si určitě nenecháte ujít, je návštěva místního trhu Adolpho Lisboa. Je to jedno z nejstarších míst v Manaus a nabízí mnoho stánků s místními potravinami, řemesly a suvenýry.

Pokud hledáte relaxaci, můžete si zajít do zahrady Park Jefferson Peres, která nabízí krásné výhledy na město a možnost si odpočinout v klidném prostředí.

V letních měsících můžete vyrazit na nezapomenutelnou plavbu po řece Amazon, kde si můžete užít krásy amazonského pralesa a úžasné výhledy. Zážitek jako žádný jiný.

Manaus je ideálním místem pro ty, kteří chtějí objevovat nový svět a užít si přírodní krásy Amazonie. Kombinace kulturních zážitků, gastronomie a adrenalinových aktivit z této dovolené dělá nezapomenutelný zážitek. Brazílie, Manaus a Amazonie jsou synonymem pro zážitky, které si budete pamatovat navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Manaus


Nejčastější dotazy a odpovědi o Brazílii Manaus:

1. Jaký je hlavní symbol Manausu?
Hlavním symbolem Manausu je tzv. Opera Amazonas, impozantní divadlo postavené na přelomu 19. a 20. století.

2. Jaký je hlavní odvětví hospodářství v Manausu?
Hlavním odvětvím hospodářství v Manausu je průmysl, zejména elektronika a výroba spotřební elektroniky.

3. Kolik lidí žije v Manausu?
V Manausu žije přibližně 2,2 milionu obyvatel.

4. Jaké jsou nejznámější atrakce v Manausu?
Kromě výše zmíněné Opery Amazonas jsou nejznámějšími atrakcemi v Manausu například návštěva zoologické zahrady CIGS, Orlího parku nebo procházka po historickém centru s jeho koloniální architekturou.

5. Můžete mi doporučit některé restaurace v Manausu?
Pokud hledáte restaurace v Manausu, doporučujeme vyzkoušet například restauraci Banzeiro, Tacacá da Gisela nebo Churrascaria Búfalo.

6. Jaká je nejlepší doba návštěvy Manausu?
Nejlepší dobou návštěvy Manausu je období od června do listopadu, kdy je nižší vlhkost a menší šance na deště.

7. Jsou v Manausu nějaké pláže?
Manaus sice leží na břehu řeky Amazonky, ale neexistují v něm přímo pláže určené koupání. Místo toho se dá vyrazit na lodní výlety po řece.

8. Je v Manausu bezpečno?
Stejně jako v jiných velkých městech, i v Manausu je potřeba dávat pozor na osobní bezpečnost a vyhýbat se opuštěným a nebezpečným oblastem. Doporučuje se využívat taxislužby nebo doprovod při nočních vycházkách.

9. Jaká je cena za dojíždění veřejnou dopravou v Manausu?
Cena za dojíždění veřejnou dopravou v Manausu se pohybuje okolo 3 BRL (brazilské realy) za jednu jízdu.

10. Jak se dostat z letiště do centra Manausu?
Z letiště Eduardo Gomes se dá dostat do centra Manausu taxíky nebo autobusy. Cena taxíku se pohybuje okolo 60-70 BRL a cesta trvá přibližně 30 minut. Autobusy jsou levnější, ale mohou být pomalejší v důsledku zastávek.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky