Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie Ilha Grande

Počasí Brazílie Ilha Grande


Většina návštěvníků Brazílie nejprve zvažuje města jako Rio de Janeiro nebo São Paulo, ale v těsné blízkosti Rio de Janeiro najdete i odlehlý ostrov Ilha Grande. Tento turisticky nepřeplněný ostrov nabízí fascinující přírodu, bílé písečné pláže, kristalově čisté vody a vodopády.

Když dorazíte na ostrov, budete vítáni teplým počasím, typickým pro tropické oblasti. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje kolem 26 stupňů Celsia, ale může fluctuovat až o 5 stupňů. Nejbližší město, Angra dos Reis, má klimu podobnou ostrovu, ale díky silnějšímu větru je počasí na Ilha Grande mírně teplejší a vlhčí.

Nejlepší období pro návštěvu ostrova je v zimě od května do srpna. Během této doby budete mít největší šanci na slunečné dny a méně deštivé počasí. V období od září do listopadu se na ostrově vyskytuje více deště, ale počasí je stále pohodlné na procházky po pláži.

V létě na ostrově může být hodně vlhko a horko. Od prosince do února se průměrná teplota zvyšuje na 30 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu dosahuje až 80 %. Toto období je vhodné pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky a sporty na vodě, jako je surfování, potápění a windsurfing.

Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu se na ostrově může vyskytnout i bouřka. Ty se obvykle vyskytují v odpoledních hodinách a trvají pouze krátkou dobu. Vy si ale musíte být vědomi toho, že bouřka může způsobit zrušení plaveb a výletech po ostrově.

Na Ilha Grande se vyskytuje mnoho druhů hmyzu, které mohou být pro návštěvníky obtížné. Proto je důležité používat repelenty a chránit se před hmyzem. Vlhkost a mírné teploty vytváří také ideální podmínky pro vznik plísní, proto se doporučuje přinést si dovolenou na Ilha Grande správnou obuv a oblečení.

Celkově lze ale říci, že počasí na ostrově je příjemné po celý rok s několika výjimkami. Ilha Grande je krásné místo, které stojí za návštěvu a kde se můžete krásně odreagovat a užít si atmosféru Brazílie. Pokud ale chcete především slunečné počasí, je lepší navštívit ostrov v zimním období.


Dovolená Brazílie Ilha Grande


Brazilský ostrov Ilha Grande je jednou z nejatraktivnějších dovolenkových destinací v Jižní Americe. Leží v Atlantiku, necelých 150 km od Rio de Janeira, a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou kombinaci přírodní krásy, klidných pláží a rozmanitého živočišného světa.

Ilha Grande je známá zejména svou nedotčenou divokou přírodou. Ostrov je pokrytý hustým deštným lesem, kde najdete nepřeberné množství endemických rostlin a druhů zvířat. Procházka po některých z mnoha turistických stezek vám umožní objevit krásu a rozmanitost ostrova. Můžete se projít k vodopádům, kde si můžete dopřát osvěžující koupel nebo navštívit malé rybářské vesnice, kde najdete tradiční brazilskou kulturu.

Jednou z hlavních atrakcí Ilha Grande jsou jeho pláže. Ostrov má na 106 pláží, které se liší od míst k divingu až po klidné laguny. Nejznámější pláží je Lopes Mendes, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Je to široký pás bílého písku, který se táhne kilometrem a půl a obklopen je průzračnou tyrkysovou vodou. Pláž je ideální pro opalování, plavání nebo surfování. Další populární pláže na ostrově jsou Aventureiro, Dois Rios a Lagoa Azul.

Ilha Grande je také rájem pro milovníky vodních sportů a potápění. Na ostrově najdete mnoho potápěčských center, které vám umožní objevit podmořskou scenérii a poznat biologickou rozmanitost zdejších korálových útesů. Můžete si také vyzkoušet šnorchlování nebo se vydat na rybaření.

Přestože je Ilha Grande turisticky oblíbená, její turistická infrastruktura je omezená. Nejsou zde žádné automobily ani bankomaty, takže je důležité si vzít dostatek hotovosti a platnou kreditní kartu. Na ostrově najdete jednoduché hostely a penziony, stejně jako luxusní resorty, které nabízí ubytování pro každý rozpočet. Místní kuchyně je také velmi chutná, ať už se jedná o čerstvé mořské plody, tropické ovoce nebo tradiční brazilská jídla.

Pokud plánujete dovolenou v Brazílii, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře Ilha Grande. Tento malebný ostrov vás okouzlí svou přírodní krásou a klidem, které nabízí. Strávení několika dní na Ilha Grande vám umožní odpojit se od ruchu města a zažít jedinečnou brazilskou atmosféru.


Letenka Brazílie Ilha Grande


Ilha Grande, nedaleko brazílského pobřeží, je jedním z nejlepších tajemství země. Tato nepříliš známá destinace se nachází v Atlantském pralese a je obklopena krásnými plážemi, malebnými horami a nedotčenou přírodou.

Pro cestovatele, kteří hledají únik od rušného městského života, je letenka do Brazílie a následné cestování na Ilha Grande skvělou volbou. Tento ostrov byl kdysi domovem věznice a byl uzavřený pro veřejnost po mnoho let. Dnes však slouží jako přírodní rezervace s bohatým ekosystémem a rájem pro milovníky přírody.

Přírodní krásy Ilha Grande jsou nepopsatelné. Nejvýznamnější atrakcí ostrova je bujný prales, který nabízí nespočet turistických stezek a dobrodružství. Můžete se vydat na procházku po Stezce třiceti vodopádů, kde můžete obdivovat různé vodopády až k jejich zřícení do oceánu. Pro ty odvážnější je tu také možnost výstupu na horu Pico do Papagaio, ze kterého je skvělý výhled na celý ostrov.

Dalším neodolatelným lákadlem je pláž Lopes Mendes, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Brazílii. Průzračné modré moře, bílý písek a kokosové palmy vytvářejí idylický obraz tropického ráje. Pláž je obklopená zelenými vrcholky a mírným šuměním vln. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci a klid.

Pro milovníky vodních sportů je tu spousta aktivit. Můžete si pronajmout kajak a prozkoumat skryté zátoky a jeskyně, nebo se připojit k potápěčskému výletu a obdivovat korálové útesy a různé druhy ryb, včetně žraloků.

Vzhledem k ochraně přírody je na Ilha Grande omezený počet ubytovacích zařízení. Na ostrově se nachází pouze několik menších penzionů a kempů, což dodává tomuto místu autenticitu a klidné prostředí. Oficiálně zde nenajdete žádná auta ani bankomaty, takže je dobré si přinést dostatek hotovosti a připravit se na procházky po ostrově.

Cesta na Ilha Grande začíná v Riu de Janeiro, kde se nachází mezinárodní letiště. Následně je nutné se dostat do města Angra dos Reis, odkud jezdí trajekty na ostrov. Trajekty jsou pravidelné a cesta trvá přibližně 90 minut.

Pokud hledáte jedinečnou a neporušenou lokalitu s bohatou přírodou, Ilha Grande je pro vás to pravé místo. Přináší neuvěřitelné scenérie a klid, který si můžete vychutnat na jedné z nejkrásnějších pláží Brazílie. Neváhejte se vydat na dobrodružství na Ilha Grande, a buďte připraveni prožít úchvatné zážitky v neodolatelném prostředí tohoto tajuplného ráje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Ilha Grande


1. Jak se dostat na Ilha Grande?
Na ostrov se dá dostat lodí ze dvou přístavů - Angra dos Reis a Mangaratiba. Angra dos Reis je více oblíbeným přístavem a zde je lepší nabídka lodí.

2. Je na Ilha Grande možné najít ubytování?
Ano, na ostrově najdete různé typy ubytování - hotely, hostely, bungalovy, apartmány a další.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Ilha Grande?
Nejlepší dobou k návštěvě Ilha Grande je od září do května, kdy je s nejvyšší pravděpodobností hezké počasí a slunce.

4. Je na Ilha Grande možné se věnovat vodním aktivitám?
Ano, na ostrově si můžete užít různé druhy vodních aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, kajaking či jachting.

5. Jaký je nejznámější pláž na Ilha Grande?
Nejznámější pláž na ostrově se jmenuje Lopes Mendes a je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Brazílii.

6. Existují na ostrově nebezpečí?
Ano, na ostrově se může vyskytnout riziko krokodýlů, hadů a komárů. Je důležité být obezřetný při pobytu v divocině, aby se minimalizovalo riziko útoků zvířat a hmyzu.

7. Je na Ilha Grande bezpečno?
Ostrov je poměrně bezpečný, ale turisté by měli být obezřetní a vyvarovat se věcí, které by mohly pomoci vyvolat problémy, jako jsou opuštěné pláže nebo tmavé ulice. Měli byste také být opatrní v noci a vyhýbat se alkoholu.


Ubytování Brazílie Ilha Grande


Ilha Grande je nádherný ostrov nacházející se v Angra dos Reis v Rio de Janeiro, Brazílie. Tento ostrov je známý svou malebnou přírodou, nedotčenými plážemi a živým podmořským ekosystémem. Je populární destinací pro turisty, kteří hledají únik od každodenního shonu a chtějí prozkoumat krásu brazilského pobřeží.

Při návštěvě Ilha Grande nebudete mít problém najít ubytování, protože ostrov nabízí širokou škálu možností pro každého cestovatele. Od levných a jednoduchých hostitelů až po luxusní hotely a resorty.

Pokud více preferujete relaxační a klidnou atmosféru a jste příznivcem přírody, můžete si vybrat z množství ekoresortů a chatek. Tyto ubytovací zařízení jsou zpravidla umístěny v blízkosti pláže a obklopeny vegetací, která vytváří pocit soukromí a klidu. Tato místa mají často také vlastní restaurace podávající čerstvé ryby a další speciality regionu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také hostely a penziony, které poskytují jednoduché a cenově dostupné ubytování. Většinou se nacházejí v centru největšího města na ostrově, Vila do Abraão. Tyto ubytování poskytují základní vybavení jako sdílené koupelny a kuchyňky.

Ilha Grande je také domovem několika luxusních hotelů a resortů pro náročnější cestovatele, kteří si přejí strávit svou dovolenou v luxusu a pohodlí. Tyto hotely mají obvykle vlastní soukromou pláž, bazén, restaurace a širokou škálu služeb pro své hosty.

Při ubytování na Ilha Grande nezapomeňte využít všechny možnosti, které ostrov nabízí. Prozkoumejte jeho nádherné pláže, jako jsou například Lopes Mendes, Dois Rios a Aventureiro. Vychutnejte si šnorchlování a potápění v živém podmořském ekosystému s množstvím korálů a úchvatnou faunou. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete se vydat na trek až na vrchol Pico do Papagaio, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Ilha Grande je také známá svými historickými památkami, jako je stará věznice Cândido Mendes, kterou lze navštívit dnes. Ostrov také nabízí mnoho možností pro vodní sporty, jako jsou například kajakování, windsurfing a paddleboarding.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Ilha Grande vám nabízí jedinečnou zkušenost s přírodou a nezapomenutelný pobyt v Brazílii. Během vaší návštěvy si užijete klidnou atmosféru, krásné pláže a pestrou flóru a faunu, která je charakteristická pro tento ostrov.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky