Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie Fernando de Noronha

Dovolená Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je malý ostrovní ráj nacházející se v Atlantickém oceánu, vzdálený přibližně 350 km od pobřeží Brazílie. Toto báječné místo je jednou z nejdražších destinací v Brazílii, což z něj dělá exkluzivní a idylickou destinaci pro dovolenou.

Ostrov Fernando de Noronha je tvořen souostrovím 21 ostrovů a je domovem překrásných pláží s jasně modrou vodou, úchvatných korálových útesů a mnoha druhů mořského života. Zde můžete objevovat nádherné útesy při potápění nebo šnorchlování, jaké jinde jen stěží najdete. Korálové útesy jsou kvůli ochraně přírody registrovány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Příroda na ostrově je neuvěřitelně zachovalá a ostrov byl vyhlášen národním parkem. Zde si můžete vychutnat pozorování ptáků, včetně vzácných albatrosů, prozkoumávat jeskyně a rezervace s ohromující flórou a faunou, dovolit si romantické procházky po pláži a prozkoumávat zajímavé skalní tvary.

Jednou z největších atrakcí Fernando de Noronha je pláž Praia do Sancho, která se stala jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Tato oblázková pláž ukazuje přírodu v její čisté podobě s jasnou vodou a okouzlujícím výhledem na moře. Pro dosažení této pláže je však potřeba projet úzkou skalnatou cestou, což dodává dojmu soukromí a klidu.

Další oblíbenou atrakcí ostrova je pláž Baía dos Porcos, která je známá svými fascinujícími bazény a výhledem na mohutné skalní hory. Tato pláž je perfektní pro šnorchlování a objevování korálových útesů, které jsou plné barevných ryb a dalšího mořského života.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat na trek k nejvyššímu bodu ostrova, Pico do Pico, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a oceán. Během cesty na vrchol můžete také vidět vzácné druhy květin a rostlin.

Fernando de Noronha také nabízí skvělou možnost obdivovat západ slunce. Jednou z nejlepších míst pro sledování je Mirante do Boldró, od kterého se otevírá úchvatný výhled na oceán a okolní ostrovy.

V případě, že chcete poznat kulturu ostrova, můžete se vydat do hlavního města Fernando de Noronha, Vila dos Remédios, které nabízí malebné horské vesničky, malé butiky a skvělé restaurace s tradičními brazilskými pokrmy.

Dovolená na ostrově Fernando de Noronha je zážitek jako žádný jiný. Toto exkluzivní místo nabízí jedinečnou kombinaci přírodní krásy, křišťálově čisté vody a zachovaného ekosystému. Pokud hledáte dovolenou, která vás zcela pohltí a odpojí od každodenních starostí, pak je Fernando de Noronha tou správnou volbou.


Počasí Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha, na východě Brazílie, je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě. Toto malé souostroví, které se nachází v Atlantském oceánu, je známé svou nádhernou přírodou a zároveň je oblíbeným místem turistů z celého světa.

Počasí zde je typicky tropické, s vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28 °C a v letních měsících může dosáhnout až 35 °C. Díky tomu je Fernando de Noronha ideálním místem pro milovníky slunce a pláže.

Přestože na ostrově existují pouze dvě roční období – suché a deštivé – turisté sem mohou přijet prakticky kdykoliv. Suché období trvá od srpna do února a to je také nejlepší čas pro návštěvu. Během těchto měsíců je počasí většinou slunečné, bez srážek a teploty jsou příjemně teplé. Avšak mějte na paměti, že období sucha je nejvíce turisticky navštěvované, a tedy i nejnáročnější co se týká rezervace ubytování.

Na druhou stranu, deštivé období trvá od března do července. Během těchto měsíců se počasí stává nevypočitatelné a můžete očekávat časté bouřky nebo silné deště. I přesto se však mnoho turistů rozhodne navštívit Fernando de Noronhu právě během deštivého období, protože nabízí nižší ceny za ubytování a méně lidí na plážích.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli část roku, budete mít možnost užít si celou řadu outdoorových aktivit, které Fernando de Noronha nabízí. Ostrov je známý svými bělostnými plážemi, včetně známé pláže Baía do Sancho, která byla několikrát zvolena nejkrásnější pláží na světě. Můžete se také vydat na potápění či šnorchlování, abyste si prohlédli úchvatnou podmořskou faunu a flóru, která zde žije.

Kromě těchto aktivit je na ostrově také mnoho přírodních rezervací a parků, které můžete navštívit. Zde můžete spatřit různé druhy ptáků a dalších zvířat, včetně stěhovavých ptáků, želv a delfínů.

Pokud hledáte místo, kde můžete uniknout každodennímu ruchu a užít si přírodu a fantastické počasí, Fernando de Noronha je ideální destinací. Toto nádherné místo v Brazilském Atlantiku nabízí nejen krásné pláže, ale také bohatou faunu a flóru, kterou si můžete prohlédnout při šnorchlování nebo potápění. Ať už se rozhodnete navštívit ostrov během suchého nebo deštivého období, můžete se těšit na nezapomenutelný pobyt.


Ubytování Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha, jedno z nejskrytějších a nejluxusnějších míst v Brazílii, je rájem pro milovníky přírody a dobrodruhů z celého světa. Nachází se asi 350 km od pevninského bodu Brazílie, na vzdáleném souostroví Atlantského oceánu. To dává ostrovu svou jedinečnou a izolovanou atmosféru, která z něj činí okouzlující turistickou destinaci.

Příroda na Fernando de Noronha je ohromující a nabízí něco pro každého. Ostrov je domovem nádherných pláží s křišťálově čistou vodou, bílým pískem a živým podmořským světem. Navštivte například Sancho Beach, která byla vyhlášena několikrát jako nejkrásnější pláž v Brazílii. Podmořská biologická rezervace je další nezapomenutelné místo, které byste si neměli nechat ujít. Zde se můžete potápět nebo šnorchlovat a obdivovat pestrou škálu ryb, korálů a želv.

Kromě svých přírodních krás je Fernando de Noronha také známý svou bohatou historií. Ostrov byl původně objeven v roce 1503 a byl využíván jako zastávka pro portugalské koloniální lodě. Dnes můžete navštívit historické stavby, jako je Forte dos Remédios, který byl postaven na ochranu před piráty a dnes slouží jako muzeum a výletní místo.

Pokud hledáte ubytování na Fernando de Noronha, zde najdete širokou škálu možností. Od luxusních letovisek a vil po levnější hotelové pokoje a hostely, existuje možnost pro každý rozpočet a vkus. Je ale důležité si uvědomit, že kvůli ochraně přírody a udržitelnému rozvoji ostrova, byla zavedena kvóta pro návštěvníky a ubytování je velmi omezené. Doporučuje se proto rezervovat ubytování s dostatečným předstihem.

Fernando de Noronha je destinací, která vám zaručeně zanechá trvalý dojem. Jeho překrásné pláže, bohaté podmořské prostředí a historie spojená s ním dělají z tohoto místa jedinečnou perlu Jižní Ameriky. Pokud plánujete cestu do Brazílie, nezapomeňte zahrnout Fernando de Noronha do svého itineráře a zažít tuto vzácnou a zázračnou část světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Fernando de Noronha


1. Co je Fernando de Noronha?
Fernando de Noronha je ostrovský souostroví nacházející se v Atlantském oceánu, které patří Brazílii.

2. Jak se dostanu na Fernando de Noronhu?
Lze se tam dostat pouze letecky z hlavního města Brazílie, Brasílie, nebo z některých větších brazilských měst, jako je Recife nebo Natal.

3. Je nutné platit poplatek za vstup na Fernando de Noronhu?
Ano, každý návštěvník musí zaplatit poplatek za vstup na ostrov. V roce 2021 je vstup povolen pouze omezenému počtu turistů a vyžaduje se rezervace předem.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Fernando de Noronhu?
Na ostrově je mnoho krásných pláží, ale některé z nejlepších jsou Praia do Sancho, Baía dos Porcos a Praia do Leão.

5. Co je možné dělat na ostrově Fernando de Noronha?
Na Fernando de Noronhu můžete podnikat mnoho aktivit, jako například potápění, šnorchlování, surfování, turistiku nebo procházky po přírodě. Také je zde možnost sledovat želvy a delfíny.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Fernando de Noronhu?
Nejlepší čas na návštěvu je mezi červnem a prosincem, kdy je suché období a teploty jsou mírné. V této době je také možné vidět velryby migrující kolem ostrova.

7. Existují na ostrově hotely a ubytování?
Ano, na ostrově je několik hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení, které nabízejí ubytování turistům.

8. Je možné cestovat mezi ostrovy Fernando de Noronha?
Ano, na ostrově Fernando de Noronhu je možné se pohybovat mezi různými ostrovy pomocí lodí, které jezdí na předem stanovených trasách.

9. Jaké jsou ostrovy souostroví Fernando de Noronha?
Hlavní ostrov se nazývá Fernando de Noronha, ale součástí souostroví je také několik menších ostrovů, jako je Ilha Rata, Ilha Sela Gineta a Ilha Cabeluda.

10. Jaká je fauna a flóra na ostrově Fernando de Noronha?
Na ostrově je bohatá biodiverzita s mnoha endemickými druhy, včetně různých druhů ptáků, zemíků a plazů. Rovněž zde žijí želvy, delfíni a různé druhy ryb. Flóra ostrova je tvořena mangrovovými porosty, dřevinami a květinami.


Letenka Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha: Krásný ostrov v Brazílii, kam stojí za to cestovat

Fernando de Noronha, ležící ve východní části Brazílie, je jedinečným rájem pro milovníky přírody, plážových dovolených a potápění. Tento ostrov, který je také národním parkem, je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních lokalit v Jižní Americe a obklopen je jedním z největších mořských zápatí na světě.

Fernando de Noronha je z celého světa znám pro svou nádhernou biodiverzitu, jedinečný ekosystém a skvělé podmínky pro potápění. Když sem poprvé dorazíte, přivítá vás dokonalá kombinace průzračného moře, rozlehlých pláží s jemným pískem a dramatických skalnatých útesů.

Jižní část ostrova je chráněná v rámci přírodní rezervace, což z ní dělá rajskou destinaci pro obdivovatele ptáků a přírodních milovníků. Zde se nachází i hnízdiště vzácných druhů mořských želv, delfínů a různých druhů ryb. Hadice guamáry se potápí pod hladinu a želvy se prohánějí velkými plážemi. Takže pokud jste zároveň i milovníkem ekologie, Fernando de Noronha vás rozhodně nezklame.

Co se týče potápění, Fernando de Noronha nabízí některé z nejlépe hodnocených potápěčských lokalit na světě. Různorodost mořského života je úchvatná a podmořská flóra je nádherně barevná. Potápěči zde mohou objevit korálové útesy, školy ryb všech tvarů a velikostí, rejnoky, žraloky a želvy. Existují také wracky lodí, které jsou lákadlem pro pokročilé potápěče.

Pro ty, kteří upřednostňují aktivní dovolenou mimo vodu, jsou na ostrově k dispozici různé turistické trasy. Můžete si vybrat mezi procházkou po pláži, pěší turistice podél útesů nebo na horská kola. Krásná příroda a úchvatné scenérie se budou odkrývat za každým rohem a každý zážitek bude nezapomenutelný.

Co se týče ubytování, Fernando de Noronha nabízí různé možnosti, od chytrých luxusních hotelů a plážových vil po cenově dostupnější možnosti jako jsou penziony a hostely. Pokud plánujete svou cestu s předstihem, je vhodné si rezervovat ubytování dopředu, zejména v letních měsících, kdy je ostrov vyhledávanou destinací.

Je důležité zdůraznit, že kvůli ochraně přírody je návštěva Fernando de Noronha omezena. Každý návštěvník musí zakoupit povolení a platit vstupní poplatek. To je proto, aby se minimalizovalo množství turistů a ochránila se přírodní krása ostrova. Tento přístup pomáhá udržovat ostrov v nezměněné a nedotčené podobě.

Fernando de Noronha je tedy jedinečná přírodní destinace, která je stále předmětem obdivu mnoha lidí. Pokud jste přírodovědci, milovníci pláží nebo potápěči, tento ostrov by měl být na vrcholu vašeho seznamu míst k návštěvě. Chvíle strávené na Fernando de Noronha vám přinesou nádherné zážitky a vzpomínky na celý život.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky