Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie Brasílie

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Brasílie


1. Jaká je hlavní město Brazílie?
Hlavním městem Brazílie je Brasília.

2. Kde se nachází Brasília?
Brasília se nachází ve středozápadní části Brazílie.

3. Jaké je zde podnebí?
Podnebí v Brasílii je tropické s výraznými obdobími sucha a dešťů.

4. Jaké jsou nejznámější památky v Brasílii?
Mezi nejznámější památky v Brasílii patří Katedrála Nossa Senhora Aparecida, Palác Alvorada, Národní divadlo a most Juscelino Kubitscheka.

5. Jaká je populace Brasílie?
Podle odhadů z roku 2021 má Brasília asi 3,15 milionů obyvatel.

6. Jaká je hlavní náboženská víra v Brasílii?
Hlavní náboženskou vírou v Brasílii je římskokatolické křesťanství.

7. Jaká je hlavní ekonomická činnost v Brasílii?
Hlavní ekonomickou činností v Brasílii je veřejná správa a služby. Zde se nachází také mnoho vládních budov a orgánů.

8. Jaké jsou nejběžnější jídla v Brasílii?
Mezi nejběžnější jídla v Brasílii patří feijoada (tradiční jídlo s fazolemi a masem), acarajé (kuličky z fazolového těsta plněné krevetami) a pão de queijo (sýrové pečivo).

9. Jaké sporty jsou v Brazílii nejoblíbenější?
V Brazílii jsou nejoblíbenějšími sporty fotbal, volejbal, plážový fotbal a jízdě na surfových prknech.

10. Jaké jsou nejznámější festivaly v Brasílii?
Mezi nejznámější festivaly v Brasílii patří Karnaval, který se slaví ve všech částech země, a také Festa Junina, který oslavuje svátek svatého Jana.


Letenka Brazílie Brasílie


Brazílie, země nekonečných deštných pralesů, úchvatných pláží a hnědé pokožky. Tato jihoamerická destinace je známá svou rozmanitostí a bohatou kulturou. A jedno z nejvíce atraktivních míst, které stojí za návštěvu, je její hlavní město - Brasília.

Brasília byla založena a stavěna v 60. letech 20. století jako nová hlavní město Brazílie. Dříve byla hlavním městem Rio de Janeiro, ale kvůli nedostatku prostoru a organizaci se rozhodlo přesunout politické centrum země do vnitrozemí. Výstavba Brasílie začala v roce 1956 a byla dokončena v roce 1960. Město bylo navrženo známým brazilským architektem Oscarem Niemeyerem a urbanistou Lúciem Costou.

Hlavním tahákem v Brasílii je unikátní modernistická architektura, která zdobí celé město. Mezi nejznámější budovy patří katedrála sv. Sebastiána, která má tvar hypertextuální paraboly. Její skleněné okno je ozdobeno vitrážemi, které vytvářejí úchvatnou světelnou show. Dalším ikonickým symbolem je Památník Juscelino Kubitscheka, který je zasazený do jezera Paranoá a představuje symbolický přístav demokracie. Tato stavba je známá pro své elegantní zakřivené tvary a složitou konstrukci.

Další zajímavou atrakcí v Brazílii je Národní kongres, který je symbolem moci a politického života země. Tato impozantní budova, která je inspirována antickými římskými amfiteátry, je domovským sídlem brazilského parlamentu. Návštěvníci mohou vstoupit do budovy a prohlédnout si parlamentní síně a zasedací místnost.

Pro milovníky umění je ve městě také mnoho muzeí a kulturních center. Mezi nejznámější patří Národní muzeum, které představuje bohatou sbírku brazilského umění a historie. Dalšími zajímavými muzei jsou Muzeum umění Brasílie a Národní historické muzeum. Tyto instituce nabízejí nejen výstavy a kolekce, ale také pořádají různé kulturní akce a festivaly.

Pokud jste fanoušci přírody a outdoorových aktivit, v okolí Brasílie najdete několik národních parků a rezervací. Mezi nejvýznamnější patří Národní park Chapada dos Veadeiros, který je známý pro své krásné vodopády a křišťálově čistá jezera. Další zajímavou možností je návštěva Národního parku Emas, který je domovem vzácného druhu jaguára.

Přestože je Brasília odlehčená od pobřeží, nemusíte se obávat, že byste zde zůstali bez možnosti si dopřát pobyt na pláži. Město je široce známé svou velkou uměle vytvořenou jezerní oblastí, která nabízí nádherné pláže a dovolenkové destinace. U jezera Paranoá můžete tedy relaxovat na pláži, zaplavat si nebo se věnovat různým vodním sportům.

Pokud jste cestovatelé, kteří dbají na zábavu a rozruch, Brasília také nabízí živou noční scénu s mnoha kluby, bary a restauracemi. Na centrálním náměstí Praça dos Três Poderes se také konají různé kulturní akce a festivaly po celý rok, které přinášejí do města typickou brazilskou atmosféru.

Pro lety do Brasílie z České republiky můžete využít služeb několika leteckých společností, které nabízejí přímé lety nebo lety s přestupem. Cena letenky se obvykle liší v závislosti na ročním období a času rezervace. Doporučuje se využít nabídky leteckých společností a cestovních kanceláří, které nabízejí různé slevy a akce.

Zkrátka, Brazílie je pravděpodobně jednou z nejvíce fascinujících a rozmanitých zemí na světě a hlavní město Brasília jistě stojí za návštěvu. Ať už se zajímáte o moderní architekturu, umění, přírodu nebo brazilskou kulturu, toto město vám nabídne to nejlepší, co Brazílie může poskytnout. Rozhodně je to cíl, který by měl být na každém seznamu cestovatelů.


Dovolená Brazílie Brasílie


Brazílie, největší země Latinské Ameriky, je oblíbenou destinací pro dovolenou. Hlavním městem Brazílie je Brasília, která je zároveň významným turistickým cílem. Město nabízí mnoho zajímavých památek, krásnou architekturu a co nejdokonalejší urbanistický plán.

Brasília byla vybudována jako nové hlavní město Brasílie v roce 1960 a je jedním z ukázkových příkladů moderní architektury. Město bylo navrženo za účelem zlepšení správy země a usnadnění komunikace mezi jednotlivými ministerstvy. Nejvýznamnější architekty světa, jako Oscar Niemeyer a Lucio Costa, se podíleli na výstavbě města.

Hlavní symbol Brasílie je Katedrála, která je považována za mistrovské dílo moderní architektury. Její futuristický vzhled jí dělá jedinečnou a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok. Další významnou památkou je Národní kongresové sídlo, které je sídlem brazilského parlamentu. Jeho budovy jsou v souladu se zbytkem města a tvoří harmonický celek.

Návštěvníci se také nemohou vyhnout návštěvě Paláce prezidenta, kde sídlí brazilský prezident. Je to impozantní budova se slavnostním dvorem a velkými zahradami. Pro milovníky umění je v Brasílii vynikající příležitost navštívit Národní muzeum, které obsahuje sbírky brazilského umění od nejznámějších brazilských umělců.

V blízkosti Brasílie se nachází také několik národních parků a rezervací, které nabízejí jedinečnou přírodu a možnosti outdoorových aktivit. Nejznámější z nich je Národní park Chapada dos Veadeiros, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Tento park nabízí pozoruhodné přírodní útvary, vodopády, horské vrcholy a bohatství flóry a fauny.

Brasília je také známá svými festivaly a kulturními událostmi. Mezi nejvýznamnější patří Brazílie International Film Festival, který přitahuje řadu domácích i zahraničních filmařů a umělců. Během festivalu jsou promítány filmy z různých žánrů a pořádány výstavy a workshopy.

Pokud si plánujete dovolenou v Brazílii, nezapomeňte navštívit i hlavní město Brasílii. Je to fascinující místo s jedinečnou architekturou a krásnými památkami. Navštívte historické budovy, muzea, parky a užijte si místní kulturu a atmosféru. Brasília vás jistě nezklame.


Počasí Brazílie Brasílie


Brazílie je obrovská země s rozmanitými klimatickými podmínkami. Brasílie, hlavní město, se nachází uprostřed Brazílie a má subtropické klima s průměrnou roční teplotou kolem 22°C.

Nejteplejším měsícem je obvykle leden s průměrnou teplotou kolem 26°C a nejchladnějším měsícem bývá červenec s teplotou kolem 17°C. Období dešťů je od října do dubna, přičemž nejvýchodnější část může mít až 2 000 mm srážek za rok, kdežto jih Brazílie má srážky v řádu stovek milimetrů ročně.

V celkovém měřítku, Brazílie je velmi rozmanitá země, což znamená, že počasí může být výrazně odlišné v jiných oblastech. Například Rio de Janeiro na jihu Brazílie má tropické klima s teplotami kolem 28-30°C a vysokou vlhkostí po celý rok.

Na druhé straně, oblasti v blízkosti Amazonky mají tropické pralesy, s vysokou vodní hladinou a velký množství srážek po celý rok.

Celkově lze říci, že s vyjímkou Amazonie, která má tropické podnebí s vysokou vlhkostí a častými dešti, Brazílie má stabilní klima, s teplotami přijatelnými pro většinu lidí po celý rok. Lidé většinou upřednostňují návštěvu v období sucha, kdy je slunečno a sucho.

S Brazílií ke spojuje mnoho známých věcí: exotické pláže, samba, karneval, ale také problémy s počasím, jako jsou sezónní povodně a hurikány, které oblasti Amazonie často sužují v období dešťů. Nicméně, díky své obrovské rozloze a rozmanitosti, Brazílie nabízí spoustu možností pro turisty po celoročně.


Ubytování Brazílie Brasílie


Brazílie je fascinující země, která láká turisty ze všech koutů světa. A pokud se rozhodnete navštívit její hlavní město Brasílii, určitě vás zaujme i nabídka ubytování.

Brasília je moderní město plné futuristických budov a architektonických skvostů, které byly vybudovány během krátkého období v 60. letech. Tento neobvyklý design vytváří jedinečnou atmosféru a navozuje pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Stejný dojem můžete zažít i při výběru ubytování v Brasílii.

Nabídka hotelů v hlavním městě Brazílie je velmi pestrá a uspokojí každého turistu bez ohledu na jeho preferovaný styl ubytování. Pokud hledáte luxusní hotel s prvotřídním servisem a veškerým komfortem, nebudete zklamáni. Brasília hostí mnoho mezinárodních hotelových řetězců, které se pyšní pěti hvězdičkami a nabízejí naprostý luxus.

Takové hotely často disponují rozsáhlými wellness a fitness centry, venkovními bazény, exkluzivními restauracemi a bary. Pokoje jsou moderně zařízené, často s výhledem na nejznámější památky města. V těchto hotelech se budete cítit jako v pohádce.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější ubytování, je v Brasílii také mnoho možností. Můžete si vybrat z řady boutique hotelů a penzionů, které nabízejí příjemnou atmosféru a individuální přístup k hostům. Tyto ubytovací zařízení jsou často situovány v klidných částech města a mají menší kapacitu, což zaručuje pocit soukromí a klidu.

Pro ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem, je také v Brasílii mnoho levnějších možností ubytování. Město nabízí celou řadu hostels, které jsou oblíbené mezi mladými turisty a cestovateli. Tyto hostely mají často společenské místnosti, kde se můžete seznámit s dalšími cestovateli, a nabízejí vám možnost strávit noc v dobré společnosti za přijatelnou cenu.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Brasília vám určitě poskytne nezapomenutelný pobyt. Můžete si užít moderní architekturu a nádherné parky, které město nabízí. Ať už si zvolíte luxusní hotel, útulný penzion nebo hostel, jistě si odnesete mnoho krásných vzpomínek na svůj pobyt v Brazílii a jejím fascinujícím hlavním městě.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky