Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie Belém

Počasí Brazílie Belém


Belém je město v Brazílii, které se nachází v severní části země na ústí řeky Amazonky do Atlantského oceánu. Toto město se vyznačuje tropickým klimatem s vysokou vlhkostí a vysokou teplotou po celý rok.

Průměrná roční teplota v Belému se pohybuje kolem 27°C, což je velmi vysoká teplota, která je velmi obtížná pro mnoho návštěvníků. V letních měsících, které jsou v Belému od června do září, jsou teploty ještě vyšší a mohou dosáhnout až 33°C. V zimních měsících jsou teploty mírnější, ale vysoká vlhkost vytváří pocit, že je stále horko.

Nejvyšší denní teploty jsou obvykle v poledne a odpoledne, a proto se doporučuje, aby návštěvníci zůstávali v úkrytu a chránili se před přímým sluncem v těchto hodinách. Nejlepší čas pro návštěvu Belému je během období od června do prosince, kdy je méně srážek a teplota je mírnější.

Co se týče srážek, v Belému se vyskytují časté deště a bouřky po celý rok, s intenzivními srážkami v období od února do května. Tyto deště mohou být velmi intenzivní a vytvářet povodně, takže návštěvníci by měli být opatrní a sledovat predikce počasí.

Celkově lze říci, že počasí v Belému je velmi obtížné a pro některé návštěvníky může být příliš horké a vlhké. Nicméně, i přesto je Belém krásné město plné přírodních krás a kulturních památek, které stojí za návštěvu, ať už je počasí jakékoliv.


Letenka Brazílie Belém


Belém, nazývané také jako "Město mangrovníků", je fascinující destinace, která se nachází na severním pobřeží Brazílie. Toto starobylé město je hlavním městem státu Pará a jedno z nejvýznamnějších měst Amazonie. Pokud plánujete cestovat do Brazílie, je toto unikátní místo, které byste si určitě neměli nechat ujít.

Pokud hledáte levné letenky do Belému, máte hned několik možností. Město má svůj vlastní mezinárodní letiště, Mezinárodní letiště Val de Cães, které spojuje Belém s dalšími brazilskými městy, jako je Sao Paulo či Rio de Janeiro, stejně jako s některými světovými destinacemi.

Cesta do Belému je nejen cenově dostupná, ale také velmi pohodlná. Letadla jsou moderní a nabízejí širokou škálu služeb, abyste si cestu užili. Po příletu na letiště Val de Cães vás přivítá příjemné tropické podnebí, které je typické pro oblast Amazonie.

Belém má mnoho zajímavostí a atrakcí pro návštěvníky. Jednou z nejznámějších památek města je komplex Koloniálního centra, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto historické centrum je plné malebných uliček, koloniálních staveb a nádherných kostelů. V centru města se také nachází krásný park Mangal das Garças, kde můžete relaxovat a obdivovat místní flóru a faunu.

Belém je také známé svou bohatou kuchyní. Město nabízí širokou škálu tradičních brazilských pokrmů, jako je ovocná šťáva z acai, tacacá (pikantní polévka s krevetami) nebo maniokové placky. Místní trhy jsou také skvělým místem, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, ryby a další speciality místní kuchyně.

Belém je také výchozím bodem pro návštěvu okolních přírodních krás, jako je národní park Amazônia nebo fluvální ostrovy Marajó. Ti, kteří milují přírodu, se budou v Belému cítit jako v ráji.

Pokud máte rádi exotické dovolené plné dobrodružství, krásné přírody a jedinečné kultury, pak je letenka do Belému ta správná volba pro vás. Nezapomeňte si zajistit všechny potřebné dokumenty, včetně platného pasu a víza do Brazílie.

Nebuďte váhaví a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do tohoto fascinujícího města v srdci Amazonie. Letenka do Belému je cestovatelským lístkem do země zázraků a přírodního bohatství.


Dovolená Brazílie Belém


Brazílie je krásná země plná tajemství a exotiky. Je to země s mnoha tvářemi a s mnoha přírodními krásami. Dovolená v Brazílii je nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat po celý život.

Jedním z nejvíce fascinujících míst, které si můžete při své cestě do Brazílie užít, je město Belém. Belém je hlavní město státu Pará, které se nachází v severní části Brazílie. Říká se, že Belém je bránou do amazonského deštného pralesa.

Belém je město plné kontrastů, kde se míchá koloniální architektura s moderními budovami. Je známý nejen kvůli svým krásným parkům, ale také pro svou fantastickou gastronomii, která je silně ovlivněna africkou, indiánskou a evropskou kuchyní.

Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je trh Ver-O-Peso. Tento trh se nachází na pobřeží řeky Amazonas a je to největší trh v celé Latinské Americe. Zde si můžete koupit nejlepší místní potraviny, jako jsou ryby, ovoce, koření a mnoho dalšího. Můžete také najít různé řemeslné výrobky vyrobené z přírodních materiálů.

Dalším místem, kam byste měli zajít, je Centrální parc Mangal das Garcas. Tento park je oáza klidu a krásy uprostřed města. Obsahuje různé druhy rostlin, včetně orchidejí, palmy a bambusů, ale také můžete vidět mnoho druhů ryb a ptáků. Jedním z nejvíce pozoruhodných míst v parku je největší jírovec v Brazílii, který je starý více než 300 let.

Pokud máte zájem o historii a architekturu, měli byste zajít do Muzea Emílio Goeldi. Toto muzeum je specializováno na výzkum fauny a flóry amazonského deštného pralesa a obsahuje mnoho exponátů, jako jsou fosílie, rostliny, živočichové a další. Je to velmi zajímavé místo pro ty, kdo chtějí poznat více o této oblasti.

Belém také nabízí mnoho typických brazilských aktivit, jako jsou karnevaly, tance a hudba. Existují různé kulturní akce, které se konají po celý rok a nabízejí skvělé zážitky.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou historie a přírodní krásy, měli byste si určitě přidat Belém na svůj seznam cestovatelských cílů. Je to město plné kontrastů a překvapení, které určitě stojí za návštěvu. Po cestě zpět do Prahy si budete připomínat doma obrazy krás rajského ráje, zvuky amazonského pralesa a zápach místních tajemně aromatizovaných pokrmů.


Ubytování Brazílie Belém


Belém je město v Brazílii ležící v ústí řeky Amazonky. Toto město nabízí turistům nejen krásné historické památky a místní kuchyni, ale také možnost ubytování v jedné z mnoha hotelů.

Pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování, je vhodným místem hotel Grand Mercure Belém. Tento hotel má vynikající recenze a nabízí hostům bazén, fitness centrum, restauraci a bar. Pokoje jsou vkusně zařízené a nabízejí veškerý komfort, který si může host přát. V hotelu je také konferenční centrum, což je ideální pro ty, kteří cestují kvůli pracovním záležitostem.

Pro turisty, kteří chtějí zůstat v centru města, ale s menšími náklady, je ideálním místem hotel Soft Inn Belém Batista Campos. Tento hotel se nachází v brázdě města a má skvělou polohu pro turisty, kteří chtějí prozkoumat místní památky. Tento hotel nabízí hostům klimatizované pokoje, sprchu a televizor. K dispozici je také recepce otevřená 24 hodin denně.

Pokud hledáte ubytování s atmosférou, je ideálním místem Belém Hostel. Tento hostel se nachází v historické čtvrti a nabízí hostům ubytování v pokojích nebo společných noclehárnavách. Hostel má také společenskou místnost, terasu s výhledem na město a bezplatné Wi-Fi. Tento hostel nabízí turistům ideální příležitost setkat se s jinými cestovateli a prozkoumat město společně.

Pro těch, kteří chtějí zažít místní kulturu, je ideálním ubytováním Kempinski Hotel Belém. Tento hotel nabízí luxusní pokoje s klimatizací, televizorem a minibarem. Má také kavárnu a restauraci, kde se podávají místní speciality. Hosté si mohou objednat exkurze a výlety do okolí, což je skvělá příležitost poznat místní obyvatele a získat náhled na místní kulturu.

Belém je skvělým místem k návštěvě a nabízí turistům mnoho možností ubytování. Všechny typy turistů si zde najdou vhodné ubytování, ať už hledají luxusní hotel nebo skromnější hostel. Při plánování cesty do Belému byste měli vzít v úvahu své preference a vybrat si ubytování, které bude nejlépe vyhovovat vaší budoucí cestě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Belém


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Belému?

Nejlepší aktivity v Belému zahrnují návštěvu Mangal das Garcas, Muzea Emílio Goeldi a Mercado Ver-o-Peso. Můžete také ochutnat místní kuchyni, projít se po historickém centru nebo využít příležitost k návštěvě Amazonie.

2. Jaké jsou počasí a klima v Belému?

V Belému je tropické podnebí. Má vysoké teploty téměř celý rok a vysokou vlhkost. Nejsušší období jsou od června do září, zatímco největší množství srážek připadá na období od prosince do května.

3. Jakým jazykem se mluví v Belému?

Oficiálním jazykem Brazílie je portugalština, takže v Belému se mluví hlavně portugalsky. Místní komunikují také výraznými dialekty a mnoho obyvatel hovoří alespoň trochu anglicky.

4. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Belému?

Nejlepší způsoby, jak se dostat do Belému, jsou letadlem nebo lodí. Mezinárodní letiště Val de Cans v Belému je největší v oblasti Amazonie a nabízí spojení s dalšími místy v Brazílii a v zahraničí. Belém je také důležitým říčním přístavem v Amazonii, takže je možné sem přijet lodí.

5. Má Belém bezpečné městské čtvrti?

Belém má několik bezpečných městských čtvrtí, jako je Batista Campos, Jurunas a Umarizal. Je však nezbytné být opatrný v nocích a na méně bezpečných místech města. Doporučuje se také vyhnout se značným davům a uchovávat cenné předměty v bezpečí.

6. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Belému?

Nejlepší časy na návštěvu Belému jsou v období od srpna do října a od dubna do května. To jsou období s mírnějším počasím a menším množstvím vlhkosti. V období od července do srpna se také konají populární kulturní akce, jako je Círio de Nazaré, což je největší festival v Brazílii.

7. Jakým způsobem lze využít místní dopravu v Belému?

Místní dopravu v Belému tvoří autobusy a taxislužby. Autobusy se většinou používají pro delší trasy. Na méně frekventovaných místech se používají především taxíky, které jsou obvykle levnější než v jiných brazilských městech. Mnoho z turistických atrakcí se nachází v příjemném procházce a jsou tak snadno dostupné pěšky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky