Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bolívie Laguna Colorado

Počasí Bolívie Laguna Colorado


Bolívie je jedním z nejrozmanitějších států Jižní Ameriky, který přitahuje turisty nejen pro svou mnohostrannou kulturu, ale také pro nádhernou přírodu, která s sebou přináší mnoho jedinečných zážitků. Jedním z těchto míst je i Laguna Colorado - červená laguna - která se nachází v Bolívii a nabízí velmi atraktivní místo pro turistiku a prozkoumávání okolní přírody.

Laguna Colorado se nachází na východě Bolívie a je součástí přírodního parku Eduardo Avaroa, který se nachází v oblasti Andských vysokohorských plání, asi 4800 metrů nad hladinou moře. Jedná se o velmi malou a mělkou slanou lagunu, která je obklopena minerálními horami, které se čas od času mění v barvách od žluté po červenou. Tento nádherný přírodní útvar vytváří místo, které je jedinečné a fascinující pro turisty a milovníky přírody z celého světa.

Laguna Colorado se často nazývá "Rudé jezero", díky rudé barvě vody, která je zbarvena vysokým obsahem prvků jako železo a vápník, které se vyskytují v oblasti. Toto červené barvení se vyskytuje především během období letního období od listopadu do března, kdy je jasné počasí a slunce osvětluje jezero. V zimě se barva jezera změní na tmavě hnědou nebo dokonce na modrou barvu.

Laguna Colorado je domovem mnoha druhů volně žijících zvířat, jako jsou plameňáci, andské lišky, kondory a baranki, kteří se zde mohou pozorovat v přirozeném prostředí. Turisté, kteří navštíví tuto oblast, mohou také vidět gejzíry, bílé mysy a další zajímavé geologické útvary, které vytváří úchvatnou krajinu.

Pro návštěvu Laguna Colorado je ideální navštívit tento přírodní park v letním období, kdy je počasí nejlepší a jezero nabízí svou nejlepší červenou barvu. Turisté, kteří se rozhodnou navštívit tuto oblast, by měli být na vysokohorské nadmořské výšce připraveni, protože je tady tenký vzduch a nižší hladina kyslíku. Proto je důležité být dobře zásobený s čistou vodou, potravinami a vhodným oblečením.

Všude kolem najdete oázami ve skalách a další krásné přírodní úkazy, jako jsou sopečné hory, stejně jako horské jezera a jeskyně, které jen přidávají k celkové kráse toho, co tuto oblast obklopuje.

Laguna Colorado nabízí jedinečný zážitek pro turisty, kteří hledají přírodní krásy a zároveň kousek samoty pro zamyšlení vůči všemu, co je kolem nich. Toto místo určitě stojí za to navštívit, pokud se budete pohybovat v této oblasti Bolívie.


Letenka Bolívie Laguna Colorado


Bolívie je země plná překvapení a nádhery, a jedno z nejúchvatnějších a nejobdivovanějších míst, které můžete v Bolívii navštívit, je Laguna Colorado. Tato přírodní památka se nachází ve vysokohorské oblasti Altiplano, v národním parku Eduardo Avaroa, poblíž hranice s Chile.

Laguna Colorado, nebo také Rudé jezero, je slané jezero, které se vyznačuje nádherně červenou až červenooranžovou barvou vody. Tato jedinečná barva je způsobena vysokým obsahem minerálů a řas ve vodě, čímž vytváří neuvěřitelně krásnou a zároveň tajemnou atmosféru. Jezero také slouží jako domov pro mnoho vzácných druhů ptáků, včetně plameňáků, kteří přitahují pozornost australských turistů.

Jedním z nejzajímavějších faktorů Laguna Colorado je jeho proměnlivá barva v průběhu dne. Vzhledem ke změnám slunečního světla se může zdát, že jezero získává různé odstíny od oranžové až po tmavě červenou. Zvláště světy vypadá při západu slunce, kdy se nebe promění v rozmanité odstíny fialové a oranžové a kombinace těchto fází je opravdu neuvěřitelná.

Návštěva Laguna Colorado není jen o obdivování jeho krásy, ale také o objevování přírodního bohatství v jeho okolí. Nedaleko jezera se nachází geotermální oblast s gejzíry a bublajícími bahenními lázněmi. Turisté mohou využít příležitosti a vykoupat se ve sloučeninách minerálů, které mají blahodárný účinek na pokožku. Poblíž Laguna Colorado také žijí více než 30 druhů zvířat, včetně vzácných alpak, nanduů a andských kondorů.

Přístup k jezeru je převážně možný pouze přes organizované zájezdy a s průvodcem, protože se nachází v odlehlé oblasti a cesta je pro běžného turistu náročná až nebezpečná. Přesto se stále jedná o oblíbenou atrakci pro turisty, kteří jsou ochotni vydat se na dobrodružství poblíž hranic s Chile.

Při plánování návštěvy Laguna Colorado je důležité si předem zjistit správné období, které je vhodné pro tuto atrakci. Většina turistů se shodne na tom, že nejlepší čas k návštěvě je mezi listopadem a březnem, kdy je pravděpodobnost krásných barev jezera nejvyšší.

Pokud se tedy plánujete vydat do Bolívie a chcete zažít něco opravdu unikátního, nezapomeňte navštívit Laguna Colorado. Je to místo, které vás okouzlí svou nádhernou krajinou a uchvátí svou proměnlivostí barev. Ať už jste milovníkem přírody, fotografem nebo dobrodruhem, toto místo vás jistě nepřestane překvapovat!


Dovolená Bolívie Laguna Colorado


Bolívie je země rozmanitých krajin a mnoha turistických lákadel. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Bolívii je Laguna Colorado, tedy rudá laguna. Tento unikátní přírodní zázrak se nachází na Altiplanu, v jihozápadní části Bolívie.

Laguna Colorado je jezero, které se nachází na nadmořské výšce 4 300 metrů a je přibližně 60 kilometrů od města San Pedro de Atacama v Chile. Své jméno získala právě díky rudému zbarvení, které vzniká díky vysoké koncentraci minerálů a mikroorganismů, které zde žijí.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí laguny je množství různých druhů ptáků, které zde můžete spatřit. Mezi nejzajímavější patří růžoví plameňáci, kteří se k laguně přesouvají v období mezi listopadem a únorem. Jejich růžově červené peří se skvěle snoubí s červeným zbarvením samotné laguny a navodí nepopsatelnou atmosféru.

Dalšími zajímavými místy v okolí laguny jsou Termas de Polques, tedy termální prameny, které se nachází v blízkosti jezera. Tyto prameny jsou známé pro své blahodárné účinky na lidské tělo a mnoho turistů zde rádo relaxuje a užívá si atmosféru andského vysokohorského koukání.

Další přírodní div se nachází nedaleko laguny a jmenuje se Salar de Uyuni, tedy slané pláně Uyuni. Tyto pláně jsou největší solnou plání na světě a navštěvují je tisíce turistů každý rok. Zdejší krajina je opravdovým unikátem, obrovská rozloha bílé soli dokáže člověka ohromit svou krásou a velikostí.

Celkově je Bolívie hodně zajímavá a obohacující země pro turisty, kteří si chtějí užít krásu místní přírody i zároveň poznat zdejší kulturu a historii. A právě Laguna Colorado je jedním z nejpůsobivějších přírodních zázraků na Altiplanu, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost při cestování po Bolívii.


Ubytování Bolívie Laguna Colorado


Bolívie je nádherná země plná přírodních krás, a Laguna Colorado není výjimkou. Místo, kde se můžete těšit na krásnou modrozelenou lagunu a okolní vulkanické hory. Pokud si chcete užít toto magické místo, můžete zůstat v některém z místních ubytování.

První volbou je Laguna Colorada lodge - toto ubytování se nachází nedaleko laguny a nabízí výhled přímo z pokoje. Pokoje jsou jednoduše zařízené, ale pohodlné, většina pokojů má vlastní koupelnu a sprchu. V lodge si můžete užít teplé sprchy po vašem dni plném objevování a pozorování fauny a flóry.

Dále tu je také mnoho kempů nabízejících ubytování v jihoamerickém stylu. Tyto kempy jsou převážně se stravou, takže vám nemusí být prakticky nic zapotřebí. Bude vám k dispozici vejce, tousty, ovoce a cereálie na snídani, na oběd nebo večeři si přijdete na řadu s výborným tradičním jídlem. V těchto kempech se také setkáte s dalšími cestovateli, což může být přínosné pro výměnu zkušeností a další tipy na co vidět a dělat poblíž.

Mnoho návštěvníků volí také ubytování v přilehlých městech jako je Uyuni nebo San Pedro de Atacama v Chile. Tyto města nabízejí mnoho možností ubytování - od levných hostelů až po luxusní hotely. Nacházejí se však několik hodin jízdy od Laguna Colorada, takže spousta návštěvníků více uvítá ubytování přímo v blízkosti, aby mohli využít svůj čas k objevování této krásné lokality.

Když hledáte ubytování při návštěvě laguny, je důležité mít na paměti, že se jedná o poměrně izolovanou oblast, takže nečekejte luxusní ubytování s všemi vymoženostmi. Na druhé straně se však můžete těšit na nejkrásnější přírodní scenérie a úžasné zážitky. A ať už zvolíte jakékoliv ubytování, užijte si vaši návštěvu laguny v plné míře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Laguna Colorado


1) Co je Laguna Colorado?
Laguna Colorado je slané jezero nacházející se v Bolívii v jihozápadní části země, na území bolivijské rezervace Eduardo Avaroa. Je známé svou výrazně červenou barvou, která je způsobena přítomností sinic.

2) Jaká je nadmořská výška Laguna Colorado?
Laguna Colorado se nachází v nadmořské výšce přibližně 4 278 metrů.

3) Jak je Laguna Colorado snadno dostupná pro turisty?
Laguna Colorado je obvykle přístupná pouze cestou, jejíž vstupní brána je přes město Uyuni. Z Uyuni jsou k dispozici různé zájezdy a výlety, které vás provedou kolem Laguny Colorado a dalších okolních atrakcí v této oblasti.

4) Je v Laguna Colorado bezpečné plavat?
Plavání v Laguna Colorado není povoleno, protože je to slané jezero s vyšším obsahem minerálů, které by mohly mít nepříznivý vliv na lidské zdraví. Je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a zůstat na nepřístupných místech.

5) Jaké druhy ptáků můžete vidět kolem Laguny Colorado?
Laguna Colorado je známá svým bohatým vzdušným životem. Zde se nacházejí tisíce plameňáků, kteří dávají jezeru svůj charakteristický růžový odstín. Kromě plameňáků můžete také vidět další druhy ptáků, jako jsou různé druhy racek, sov, kormoránů a mnoho dalších.

6) Jaké jsou další atrakce a místa, která můžete navštívit poblíž Laguny Colorado?
V okolí Laguny Colorado se nachází mnoho dalších přírodních krás, včetně geotermálních polí, termálních pramenů a dalších krásných jezer, jako je například Laguna Verde. Můžete také navštívit Salar de Uyuni, který je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Bolívii.

7) Jaké jsou nejvhodnější roční období pro návštěvu Laguny Colorado?
Nejlepší období pro návštěvu Laguny Colorado je obvykle v suchém období od května do října, kdy je počasí stabilní a je menší pravděpodobnost dešťů. Nicméně, v due také může být chladno, takže je důležité se dostatečně oblečení a chránit se před vysokou nadmořskou výškou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky