Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Paro

Letenka Bhútán Paro


Letenka do Bhútánu: Cesta k úžasnému dobrodružství v Paro

Bhútán, známý jako "Země hřmícího draka", je zemí bouřlivých hor, malebných chrámů a jedinečné kultury. Navštěva této země je pro každého dobrodružného cestovatele zážitkem na celý život. A jedním z hlavních bodů vstupu do této fascinující země je její hlavní letiště Paro.

Letiště Paro se nachází ve stejnojmenném městě, které leží v malebném údolí na západním konci Bhútánu. Cesta letadlem do Paro je sama o sobě nezapomenutelným dobrodružstvím. Pouze špičkově vyškolení piloti se mohou dostat dovnitř úzkého údolí a přistát na překvapivě krátké ranveji. Při přistání v Paro zažijete úžasný výhled na horu Chomolhari, která se tyčí ve výšce 7 326 metrů. Bez ohledu na to, z jakého směru přilétáte, přistání v Paro je vždy náročnou zkouškou pro piloty a nezapomenutelným zážitkem pro pasažéry.

Pro cestování do Bhútánu je nutné mít povolení ve formě vstupního víza. To lze získat buď přímo na letišti Paro, nebo prostřednictvím bhútánské ambasády ve vaší zemi. Po získání víza a zpracování příchodových formalit můžete začít objevovat krásy Bhútánu.

Paro a jeho okolí nabízejí mnoho působivých turistických míst, například klášter Ta Dzong, který nyní slouží jako národní muzeum Bhútánu. Zde můžete vidět jedinečné artefakty, které představují bohatou historii a kulturu této země. Klášter Rinpung Dzong, postavený v 15. století, je také jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Paro. Můžete zde vidět krásnou architekturu, historické nástěnné malby a nádhernou dřevěnou galerii.

Mnoho turistů si také vyjde na úžasné túry v údolí Paro. Tato oblast je přirozeným rájem pro pěší turistiku a nabízí nádherné výhledy na zasněžené vrcholky hor, průzračná jezera a malebné vesničky. Je tu něco pro každého, od začátečníků až po zkušené horolezce.

Kromě toho můžete také navštívit klášter Taktsang (Tygří hnízdo), který se nachází na strmém skalním srázu. Je to svaté místo pro bhútánské buddhisty a je považován za jedno z nejposvátnějších míst v zemi. Cesta k němu je náročná, ale úžasný výhled na klášter stojí za úsilí.

Letenka do Bhútánu a cesta do letiště Paro je zažitkem, který se těžko zapomíná. Tento kousek himálajské krásy je dobrodružstvím samotným a stojí za to navštívit. Ať už chcete prozkoumat krásy přírody, poznat bohatou historii nebo se ponořit do tradičního bhútánského života, Paro je ideálním výchozím bodem pro vaše dobrodružství v Bhútánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Paro


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Bhútánu, zejména jeho hlavního města Paro:

1. Jak se dostanu do Paříže?

Paříž je hlavním městem Francie. Pokud hledáte informace o tom, jak se dostat do Paříže, musíte hledat informace o přepravě do Francie, např. Letecky, hromadnou dopravou, autem a tak dál.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Paru Bhútánu?

V Paru Bhútánu je mnoho krásných míst k návštěvě, jako je například tamní klášter Taktshang, Národní muzeum Bhútánu, ruiny budovy Drukyel Dzong, řeka Paro Chhu nebo chrám Kichu Lhakhang.

3. Potřebuji k návštěvě Bhútánu vízum?

Ano, pro vstup do Bhútánu vyžaduje bhútánská vláda platné vízum. Je možné žádat o vízum přes bhútánské velvyslanectví nebo konzulát v zemi, kde žijete.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bhútánu?

Nejlepší čas na návštěvu Bhútánu jsou období jaro (Duben - Květen) a podzim (Září - Říjen), kdy jsou teploty mírné a počasí je příznivé pro turistické aktivity.

5. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat z Paru do jiných částí Bhútánu?

Pro cestování po Bhútánu se často využívají místní autobusy a taxíky. V Paru je také k dispozici letiště Paro, odkud odletí letadla do jiných částí země.

6. Jaké jsou tradiční bhútánské jídlo a pití?

Tradiční bhútánské jídlo zahrnuje rýži, chilli papriky, zeleninu a maso (zejména hovězí nebo kozí). Mezi oblíbené nápoje patří čaj s mlékem, kořeněné cidery a alkoholické nápoje z fermentovaného ječmene nebo proso.

7. Jak se mohu podívat na Sloní horskou pohoří v Bhútánu?

Sloní hora je nejvyšší hora Bhútánu a nachází se v blízkosti města Paro. Pro turisty jsou k dispozici výlety s průvodcem, které umožňují návštěvu této ikonické lokality.

8. Jaké jsou náklady na cestování do Bhútánu?

Náklady na cestování do Bhútánu se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou například počet dnů pobytu, způsob dopravy, ubytování a výlety. Průměrná cena týdenního pobytu pro turistu se pohybuje kolem 200-300 USD na den.

9. Je Bhútán bezpečnou zemí pro turisty?

Bhútán je považován za velmi bezpečnou zemi pro turisty. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní pomoci cizincům, a kriminalita je poměrně nízká. Přesto by turisté měli být opatrní a dodržovat místní zvyky a kulturu.

10. Jak dlouho trvá let z Evropy do Bhútánu?

Let z Evropy do Bhútánu trvá zhruba 15-20 hodin, v závislosti na trase a přestupech. Letiště Paro je jediným mezinárodním letištěm v Bhútánu a letecké spojení je nabízeno z několika evropských měst a Asie.


Dovolená Bhútán Paro


Bhútán Paro je malebné město ležící v západním Bhútánu. Toto starobylé město je domovem jedné z nejhezčích klášterů v zemi a je oblíbeným cílem turistů po celém světě.

Paro je známý především díky svému klášteru Taktshang, který je jedním z nejposvátnějších míst v Bhútánu. Tento klášter je vybudován na srázu skalní stěny a je považován za jedno z nejimpozantnějších staveb ve Bhútánu. Jeho návštěva je nutností pro každého turistu, který se ocitne v Paro.

Další zajímavostí v Paro je také klášter Rinpung Dzong, který je považován za jeden z nejkrásnějších královských komplexů v Bhútánu. Tento klášter je známý svým unikátním architektonickým stylem a bohatou historií. Jeho návštěva vás přenesie do minulých dob a umožní vám poznat bohatou kulturu a tradice Bhútánu.

Pro ty, kdo hledají přírodní krásy, je v Paro dostatečný výběr. Bhútán je známý svou nedotčenou přírodou a velkým množstvím národních parků. V blízkosti Paro se nachází přírodní rezervace Jigme Dorji, která je domovem pro různé druhy divokých zvířat a ptáků. Ostrovní pouť na hoře Chele La také nabízí nádherné výhledy na okolní hory a údolí.

Přestože je Paro relativně malé město, nabízí mnoho možností pro zábavu a relaxaci. Můžete si vychutnat tradiční bhútánskou kuchyni ve stáncích na ulici, navštívit místní bazary nebo se vydat na procházku po malebném historickém centru města.

Bhútán Paro je také skvělým výchozím bodem pro cestování po Bhútánu. Zdejší mezinárodní letiště poskytuje spojení s ostatními částmi země, které jsou také plné zajímavostí a krás.

Nezapomeňte, že Bhútán je zemí s omezeným turismem. Pokud se rozhodnete navštívit Bhútán, budete muset získat turistické povolení a být součástí organizovaného zájezdu. To je způsob, jak zajistit, že země udržuje svou autenticitu a chrání svou kulturní dědictví.

Bhútán Paro je bezpochyby fascinujícím cílem pro všechny, kteří touží pozkoumat neokoukanou část světa. Toto malebné město nabízí nádherné historické památky, neopakovatelnou přírodu a jedinečnou kulturu. Přijeďte do Bhútánu Paro a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a objevení!


Ubytování Bhútán Paro


Bhútán je malá země ležící v jihovýchodní Asii, která je známá svými nádhernými krajinami a bohatou kulturou. Město Paro, ležící ve stejnojmenném údolí, je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v zemi. Pokud se rozhodnete navštívit Paro, budete potřebovat kvalitní ubytování, které vám poskytne pohodlí a zároveň vám umožní prozkoumat všechny krásy tohoto místa.

Ve městě Paro najdete různé druhy ubytování, které splní vaše potřeby a přání. Mezi nejoblíbenější možnosti patří hotely, penziony a tradiční bhútánské kamenné domy známé jako "dzongkha". Každá z těchto možností nabízí jedinečný zážitek, který doplňuje vaši cestu do Bhútánu.

Hotely v Paro jsou moderní a často nabízejí vyšší standard ubytování. V těchto hotelech můžete očekávat pohodlné a prostorné pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a Wi-Fi připojením. Některé hotely také mají bazény, lázně a další wellness zařízení, která vám umožní odpočinout si po celodenním objevování Bhútánu. V blízkosti hotelů se nachází také restaurace, ve kterých si můžete vychutnat tradiční bhútánskou kuchyni.

Další možností ubytování jsou penziony, které jsou v Paro velmi oblíbené. Penziony jsou často rodinnými podniky, které poskytují příjemnou a přátelskou atmosféru. Můžete si vybrat mezi pokoji s vlastní koupelnou nebo sdílenými zařízeními, v závislosti na vašem rozpočtu a požadavcích. Penziony v Paro jsou roztomilé a útulné, často s malou zahradou nebo terasou, kde si můžete odpočinout po dlouhém dni stráveném poznáváním města.

Pokud si přejete autentický zážitek, můžete si pronajmout tradiční bhútánský kamenný dům, známý jako dzongkha. Tyto domy jsou nejen krásné, ale také mají historický význam v bhútánské kultuře. Dzongkhy v Paro jsou obvykle zařízeny ve tradičním stylu se dřevěným nábytkem a ručně vyšívanými dekoračními prvky. I když nemusí mít všechny moderní vybavení, poskytují autentický pocit a jedinečný pohled na bhútánskou kulturu.

Nezáleží na tom, pro jaký typ ubytování se rozhodnete, v Paro je toho hodně k vidění. Můžete navštívit slavný budhistický klášter Taktshang, který je také známý jako "Tiger's Nest". Tento klášter je postavený na strmé skále a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Dále můžete navštívit místní trhy, kde si můžete koupit tradiční suvenýry, nebo si projít nádherné bhútánské vesničky a poznat místní obyvatele.

Celkově vzato, ubytování v Paro v Bhútánu nabízí jedinečný a pohodlný zážitek pro turisty. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete se těšit na bohatou kulturu, krásnou přírodu a úžasné památky, které Paro nabízí. Bhútán je země plná pokladů a vaše cesta sem vám přinese nezapomenutelné zážitky.


Počasí Bhútán Paro


Bhútán Paro je malebné město nacházející se v západní části Bhútánu. Leží v údolí řeky Paro, obklopené okolními vrcholy Himálají. Díky své poloze a geografickým podmínkám má Bhútán Paro specifické klima, které ovlivňuje roční období a nadmořská výška.

Bhútán Paro zažívá čtyři roční období, ale se zřetelnými změnami teplot a srážek. Nejteplejší období je v létě, které trvá od června do srpna. Teploty se pohybují kolem 20 °C a mohou se v případě teplých dní vyšplhat až na 30 °C. Srážky jsou časté v této období a tvoří převážně deště.

Podzim, který zahrnuje září a říjen, je obdobím přechodu a postupného ochlazování. Teploty klesají na příjemné hodnoty kolem 15 °C a stále se snižují směrem k zimě. Srážky v tomto období jsou střední a vytváří krásné scenérie s nádherně zbarvenými listy stromů.

Zima v Bhútán Paro přichází od listopadu do února. Teploty se pohybují pod bodem mrazu, ačkoli v městské oblasti se průměrné teploty pohybují kolem 5 °C. Ovšem ve vyšších nadmořských výškách může být velmi chladno. Sníh pokrývá vrcholky hor a dává údolí úžasné zimní kulisy. Srážky jsou v tomto období minimální, většinou ve formě sněhu.

Jaro přichází v Bhútán Paro na začátku března a trvá až do května. Teploty se postupně zvyšují, ale ještě není příliš teplо. Průměrné teploty se pohybují kolem 15 °C. Kvůli zvýšenému množství srážek během tohoto období kvetou květiny a zeleň se vrací zpět do údolí.

Bhútán Paro je znám svou okouzlující přírodou a krásou Himálaje, která je významným faktorem ovlivňujícím místní klima. Je třeba si uvědomit, že podnebí v osobní oblasti může být mírně odlišné, a tak je dobré sledovat předpověď počasí před cestou a přizpůsobit se vhodnému oblečení a vybavení.

Bhútán Paro je fascinujícím místem, které nabízí různorodost počasí každého ročního období. Bez ohledu na sezonu je důležité si užít krásu přírody a okouzlující kulturu tohoto malebného města.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky