Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bělorusko Národní knihovna Běloruska v Minsku

Nejčastější dotazy a odpovědi Bělorusko Národní knihovna Běloruska v Minsku


1. Jaké jsou provozní hodiny Národní knihovny Běloruska v Minsku?
- Národní knihovna Běloruska v Minsku je otevřena od pondělí do pátku od 9:00 do 21:00 hodin a o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin.

2. Jaké služby je možné využít v Národní knihovně Běloruska?
- Národní knihovna Běloruska poskytuje širokou škálu služeb, včetně půjčování knih, časopisů a audiovizuálních médií, studování v čítárnách, přístupu k elektronickým databázím a online katalogu, kopírování a tisku dokumentů a dalších.

3. Jaké jsou požadavky pro registraci v Národní knihovně Běloruska?
- Pro registraci je nutné mít občanský průkaz, který potvrdí běloruské občanství. Zahraniční návštěvníci musí mít platný pas. Registrovaní uživatelé obdrží čtenářskou kartu, kterou je potřeba předložit při každé návštěvě knihovny.

4. Lze si knihy půjčit z Národní knihovny Běloruska?
- Ano, Národní knihovna Běloruska umožňuje půjčení knih pro registrované čtenáře. Standardně je povoleno půjčit si až 5 knih na dobu 30 dnů, s možností prodloužení půjčky o dalších 30 dnů.

5. Jak se dostanu do Národní knihovny Běloruska v Minsku?
- Národní knihovna Běloruska se nachází na adrese Nezaležnasci prospekt 116, Minsk. Můžete se tam dostat městskou hromadnou dopravou (tramvaj, autobus nebo metro) nebo taxi. Na vstupu do knihovny je možné využít parkoviště pro osobní automobily.

6. Jaké jsou některé zajímavosti o Národní knihovně Běloruska?
- Národní knihovna Běloruska je jednou z největších knihoven ve východní Evropě a svou architekturou je významným symbolickým místem. Má ve svém fondu více než 10 milionů knih a jiných médii a nabízí přístup ke globálním informačním zdrojům. Knihovna je také důležitým centrem kulturních akcí a výstav a je oblíbenou turistickou atrakcí v Minsku.


Počasí Bělorusko Národní knihovna Běloruska v Minsku


Bělorusko je vnitrozemská země ležící ve východní Evropě. Toto území je známé svou bohatou historií, kulturním dědictvím a překrásnou přírodou. Hlavním městem Běloruska je Minsk, ve kterém se nachází i Národní knihovna Běloruska.

Národní knihovna Běloruska je jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí v zemi. Byla založena v roce 1922 a její budova je jednou z největších knihoven na světě. Nachází se na okraji Minsku a vyniká svou moderní architekturou ve tvaru diamantu.

Knihovna slouží jako výzkumné a informační centrum, které poskytuje nejen knihy a dokumenty, ale také digitální materiály, časopisy a noviny. Má rozsáhlou sbírku knih a zdrojů v běloruštině, ruštině a dalších světových jazycích.

Kromě svého významu jako středisko vzdělávání a kultury je Národní knihovna Běloruska také význačným orientačním bodem Minsku. Její výrazná architektura s 23. poschím, ve kterých jsou umístěny knižní fondy, poskytuje úchvatný výhled na město. Návštěvníci si mohou vychutnat panoramatický pohled na Minsk z vyhlídkové platformy v horní části budovy.

Co se týče počasí v Bělorusku, je zde kontinentální klima s mírnými léty a studenými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 20-25 °C, ale mohou být i horké dny s teplotou přes 30 °C. Zimy jsou chladné a teploty často klesají pod -10 °C, někdy dokonce i pod -20 °C. Sníh je běžný zejména v období od prosince do února.

Někdy může být na jaře a na podzim proměnlivé počasí s rychlými změnami teplot a srážek. Bělorusko je také známo svými krásnými jarními květiny, kdy se hory i nížiny pokrývají kvetoucími loukami a stromy.

Pokud chystáte návštěvu Národní knihovny Běloruska v Minsku, doporučuje se sledovat aktuální předpověď počasí. Nezapomeňte si vzít oblečení vhodné pro danou sezónu a připravit se na případné změny počasí.

Bělorusko a jeho Národní knihovna jsou skvělými zastávkami pro každého, kdo miluje kulturu a přírodu. Bez ohledu na počasí si můžete užít úžasnou atmosféru a objevovat vše, co tato krásná země a její hlavní město nabízejí.


Dovolená Bělorusko Národní knihovna Běloruska v Minsku


Bělorusko je země ležící ve východní Evropě, která je známá svou bohatou historií a zajímavými turistickými atrakcemi. Jedním z nejvýznamnějších míst, které byste měli navštívit při dovolené v Bělorusku, je Národní knihovna Běloruska v hlavním městě Minsku.

Národní knihovna Běloruska je jednou z největších a nejmodernějších knihoven ve světě. Je postavena v unikátním architektonickém stylu, který připomíná otevřený knižník, a je považována za jednu z ikonických budov v Minsku. Knihovna se nachází na okraji města a nabízí nádherný výhled na panoráma Minsku.

Knihovna byla otevřena v roce 2006 a od té doby se stala oblíbeným místem pro běloruské i zahraniční návštěvníky. Nabízí širokou škálu knih, časopisů, novin a dalších informačních zdrojů ze všech oborů. Knihy jsou k dispozici ve všech běloruských jazycích, stejně jako v mnoha dalších světových jazycích.

Národní knihovna Běloruska je nejen místem pro čtení a výzkum, ale také pro kulturní akce a výstavy. V knihovně se pravidelně pořádají literární setkání, přednášky, koncerty a další kulturní události. Navíc knihovna má také moderní technologické vybavení a poskytuje informační služby prostřednictvím internetu.

Pro turisty, kteří chtějí zažít unikátní zážitek, je možné navštívit vyhlídkovou plošinu na střeše knihovny. Zde si můžete vychutnat panoramatický výhled na celé město Minsk a jeho okolí. Výhled je nezapomenutelný zejména v noci, kdy je město osvětlené a nabízí romantickou atmosféru.

Návštěva Národní knihovny Běloruska v Minsku je tedy nejenom pro knihomoly, ale také pro všechny zájemce o kulturu a krásné výhledy. Je to místo, které vás ohromí svou architekturou i množstvím dostupných informací. Ať už si budete prohlížet knihy nebo se jen tak procházet po knihovně, určitě odcházíte s příjemným a vzdělávacím zážitkem.

Pokud plánujete dovolenou v Bělorusku, nezapomeňte zařadit Národní knihovnu Běloruska na svůj seznam. Tato unikátní budova vás okouzlí svou krásou a nabídne vám příležitost objevit běloruskou literaturu a kulturu. Přijďte a zažijte magii knihovny v srdci Minsku.


Ubytování Bělorusko Národní knihovna Běloruska v Minsku


Bělorusko je země s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jeho hlavní město Minsk, je domovem mnoha zajímavých památek a atrakcí, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejvýznamnějších památek v Minsku je Národní knihovna Běloruska, která je také jedním z největších knihovních komplexů na světě.

Postavena v roce 2006, Národní knihovna Běloruska je nejen ohromující architektonickou stavbou, ale také důležitým kulturním a vzdělávacím centrem země. Budova je 73 metrů vysoká a má tvar obřího diamantu, což je jedinečný design, který přitahuje pozornost.

Uvnitř knihovny se nachází šest pátem sloupů, které se táhnou od přízemí až k poslednímu patru. Tato konstrukce symbolizuje strom znanosti a má za cíl spojit minulost, přítomnost a budoucnost dohromady. Každé patro knihovny je věnováno jinému tématu, například je zde oddělení literatury, umění, historie, vědy a techniky a další.

Jedním z hlavních rysem této knihovny je její rozsáhlá sbírka knih. Národní knihovna Běloruska má asi 8,5 milionů knih, které pokrývají různá témata a disciplíny. K dispozici je také velké digitální knihovna, která umožňuje čtenářům přístup k digitálním verzím knih a časopisů.

Knihovna není pouze místem pro čtení a studium, ale také pořádá různé kulturní a společenské akce. V prostorách knihovny jsou pravidelně konány výstavy, přednášky, debaty a další kulturní události, které přilákají jak místní obyvatele, tak i návštěvníky.

Pro návštěvníky je k dispozici také vyhlídková plošina na střeše budovy, ze které si mohou užít pohled na město Minsk. Toto místo je velmi oblíbené mezi fotografy a milovníky architektury.

Národní knihovna Běloruska je jednou z nejvíce prestižních a moderních knihoven na světě, která je zároveň symbolem vzdělání, kultury a pokroku Běloruska. Je to místo, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Minsku a určitě stojí za to, abyste se sem podívali a objevili bohatý svět vědomostí, který tato knihovna nabízí.


Letenka Bělorusko Národní knihovna Běloruska v Minsku


Bělorusko, se svým hlavním městem Minskem, je země ležící ve východní Evropě. Atraktivita této země spočívá v jejím bohatém kulturním dědictví a krásných turistických atrakcích. Mezi nejvýznamnějšími památkami v Bělorusku se nachází Národní knihovna Běloruska v Minsku, která je jedním z nejvýznamnějších kulturních symbolů země.

Národní knihovna Běloruska je nádherný moderní komplex, který se nachází na okraji Minsku. Jeho ikonická architektura je nejen dech beroucí, ale také je to technický zázrak. Knihovna je postavena ve tvaru diamantu se skládá z osmi pater, z nichž nejvyšší poskytuje panoramatický výhled na celé Minské panorama. Tento unikátní design se stal přední turistickou atrakcí, která ročně přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Národní knihovna Běloruska slouží nejen jako místo pro studium a výzkum, ale také jako depository pro všechny knihy, tisky a publikace v běloruském jazyce. S více než 8 miliony svazků a různými digitálními databázemi se jedná o jednu z největších knihoven ve východní Evropě. Knihovna také hostí mnoho kulturních a vzdělávacích událostí, jako jsou autorské večery, umělecké výstavy a semináře.

Návštěvníci knihovny mohou využívat moderní vybavení a služby, včetně čtenářských sálů, výpočetních center, kaváren a internetového připojení. Knihovna je dobře organizovaná a nabízí pohodlné a přívětivé prostředí pro studium a četbu. Navíc pro ty, kteří nejsou spokojeni pouze s knihami, umožňuje knihovna i půjčování audioknih a elektronických publikací.

Národní knihovna Běloruska je také známá svým významným archivem běloruské literatury a historických dokumentů. Knihovna se v průběhu let stala dějištěm mnoha důležitých kulturních událostí a je klíčovým hráčem v udržování běloruského dědictví a totožnosti.

Pokud plánujete návštěvu Běloruska, Národní knihovna Běloruska je určitě jedním z míst, které byste neměli vynechat. Bez ohledu na to, zda máte zájem o knihy a literaturu, či vás jenom zajímá moderní architektura, tato knihovna nabízí něco pro každého. Je to symbol vzdělanosti, kultury a krásy, který představuje hluboké kulturní bohatství Běloruska.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky