Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bahamy Rum Cay

Dovolená Bahamy Rum Cay


Bahamy jsou jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou na Karibiku. Jedno z opravdu úžasných míst, které můžete na Bahamách objevit, je ostrov Rum Cay. Tento malý a uťatý ostrov se nachází na jihozápadě Baham v Tichém oceánu a je jednou z nejvíce neporušených a nedotčených destinací těchto ostrovů.

Rum Cay je proslulý svými bílými písčitými plážemi, průzračnou tyrkysovou vodou a nádhernými korálovými útesy. Tato malebná destinace je skutečným rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinou vody můžete objevovat úchvatné mořské živočichy, jako jsou korály, pestrobarevné ryby, rejnoci a různé druhy želv.

Rum Cay je také známý svými bohatými rybnými oblastmi. Můžete vyplout na rybářský výlet, abyste si vychutnali lov tuňáků, marlínů, žraloků a dalších druhů ryb. Pokud jste rybářský nadšenec, bude to pro vás skutečně nezapomenutelná zkušenost.

Donedávna byl Rum Cay téměř neobjevený cestovateli, což z něj dělá ideální destinaci pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Na rozdíl od rušných letovisek na jiných ostrovech na Bahamách, můžete se na Rum Cay cítit jako na vlastní soukromé pláži. Můžete se procházet po pláži, relaxovat a užívat si klidného a nedotčeného prostředí.

Rum Cay nabízí také možnost objevit historii Baham. Na ostrově se nachází stará pevnost, která sloužila jako obrana proti pirátům a nepřátelům. Můžete také navštívit starou kořenářskou plantáž, kde se pěstují bylinky a koření používané v tradiční bahamské kuchyni.

Pokud hledáte dovolenou plnou odpočinku, krásy přírody a možností pro vodní aktivity, pak je návštěva Rum Cay na Bahamách tou správnou volbou. Tento malebný ostrov vám přinese klid a relaxaci, zatímco se budete ponořovat do podmořského světa a objevovat krásy Baham.


Počasí Bahamy Rum Cay


Bahamy Rum Cay jsou jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických destinací na Bahamách. Tato malá ostrovní oblast se nachází v Karibiku a láká tisíce turistů každý rok kvůli svému tropickému klimatu, jasně modrému moři a bílým písečným plážím.

V Rum Cay průměrná teplota dosahuje 27 stupňů Celsius. Vzhledem k tomu, že se nachází v tropické části Karibiku, jsou zde teploty poměrně stálé po celý rok.

V období od prosince do dubna jsou dny slunečné, suché a teplé. Průměrná teplota se pohybuje kolem 26 stupňů Celsia a v noci se ochlazuje na 20 stupňů Celsia. Tyto měsíce jsou nejvhodnější pro turistiku, když je příjemné počasí a voda je ideálně teplá na koupání.

Od května do listopadu se Rum Cay nachází v období hurikánů. Tyto bouře mohou být velmi silné a způsobit vážné poškození na ostrově. Proto se tuto dobu nedoporučuje návštěva, než se bouře zcela uklidní.

Pokud se chystáte na Rum Cay, měli byste mít na paměti, že směr větru značně ovlivňuje počasí na ostrově. Většinou fouká východní vítr, který způsobuje, že severní pobřeží je více vystaveno vlnám a průměrný srážkový úhrn je vyšší než na jižním pobřeží.

Je důležité si uvědomit, že počasí je na Bahamách poměrně nevyzpytatelné, protože zde dochází ke krátkodobým bouřím, které mohou být velmi silné a rychlé. Turisté by měli být informováni o počasí na ostrově, což jim umožní plánovat své aktivity na čistém luftu.

Celkově by měli turisté zvolit správnou dobu pro návštěvu ostrova a přesně se informovat o počasí na Bahamách. Pokud máte v úmyslu navštívit ostrov v období hurikánů, měli byste být připraveni na možnost zrušení vaší cesty. Nicméně většina času je Rum Cay neuvěřitelně krásná, což přináší mnoho turistických atrakcí a úžasných příležitostí pro dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Rum Cay


Otázky:

1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Rum Cay?
2) Které aktivity mohu na ostrově podniknout?
3) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Rum Cay?
4) Kde se dá na ostrově ubytovat?
5) Jaký je místní jazyk a jaké jsou běžné způsoby platby?
6) Jaká je místní kuchyně?
7) Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově?
8) Je na ostrově možné využít veřejnou dopravu?
9) Jaké jsou další zajímavé turistické atrakce?

Odpovědi:

1) Nejpohodlnější způsob, jak se dostat na ostrov Rum Cay, je letadlem z hlavního města Baham Nassau nebo z města Miami v USA.
2) Na ostrově je možné si užít vodní aktivity jako potápění, šnorchlování a rybaření. Kromě toho jsou zde krásné pláže a možnosti procházek přírodou.
3) Nejlepší čas na návštěvu Rum Cay je od ledna do dubna, kdy je nejmenší šance na srážky a teploty jsou příjemné.
4) Na ostrově je možné se ubytovat v soukromých apartmánech a domech pronajatých místními obyvateli. Existuje zde i malý hotelový komplex.
5) Místním jazykem je angličtina a běžné způsoby platby jsou americké dolary a místní měna bahamský dolar.
6) Místní kuchyně se zaměřuje hlavně na čerstvé ryby a mořské plody. Kromě toho jsou oblíbené také karibské speciality jako jsou rýže a fazole.
7) Mezi nejlepší pláže na ostrově patří například Ragged Island, Black Point Beach nebo Conch Shell Beach.
8) Na ostrově není dostupná veřejná doprava, ale je možné si pronajmout auto od místních obyvatel.
9) Kromě vodních aktivit a procházek přírodou se na ostrově nachází také historické památky jako zříceniny starého města a kostely.


Ubytování Bahamy Rum Cay


Bahamy jsou oblíbeným cílem turistů z celého světa, a to zejména pro své nádherné pláže, průzračné moře a velkou nabídku vodních sportů. Na nejmenším ostrově Baham - Rum Cay, se turisté mohou těšit na klidnou a relaxační dovolenou. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování na ostrově Rum Cay.

Ostrov Rum Cay leží v Atlantiku, asi 30 km na jihovýchod od Nassau. Malý ostrov s rozlohou pouhých 80 km je skutečně malebný, s bílými plážemi a teplým křišťálově čistým mořem. A co se týče ubytování, na Rum Cay najdete pouze několik možností.

První možností je ubytování v hotelu "The Last Resort". Hotel se nachází na pláži a nabízí pokoje s výhledem na moře, stejně jako bazén s vodopádem a bar u bazénu. The Last Resort je ideální pro ty, kteří chtějí být v těsné blízkosti nádherné pláže, a zároveň užít si dovolenou v klidném a pohodlném prostředí.

Další možností je pronájem vilky nebo apartmánu. Na ostrově Rum Cay jsou k dispozici různé luxusnější vily a apartmány s výhledem na moře, některé se nacházejí přímo na pláži. Tyto vily a apartmány nabízí svým hostům soukromí a větší prostor než běžné hotelové pokoje.

Poslední možností je kempování. Pokud plánujete návštěvu Rum Cay, ale chcete ušetřit náklady na ubytování, můžete si dopřejte kempování. Campingové místo se nachází poblíž pláže a skýtá jedinečnou příležitost pro ty, kdo si chtějí užít přírodu a nocovat pod hvězdami.

Kromě možností ubytování, Rum Cay nabízí také mnoho aktivit pro turisty. Kromě slunce a pláže můžete využít mnoho aktivit na vodě, jako jsou potápění, šnorchlování, plachtění nebo rybaření. Na ostrově se nachází také malá vesnice, kde můžete poznat místní kulturu a tradice.

Celkově lze říci, že Rum Cay je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci během své dovolené v Bahamách. Ať už se rozhodnete pro hotel, pronájem vily nebo apartmánu, nebo kempování, na Rum Cay najdete možnosti, které vyhoví vašim potřebám. A s několika aktivitami, které tento ostrov nabízí, je tato oblast ideálním místem pro dovolenou s rodinou nebo pro romantický únik s partnerem.


Letenka Bahamy Rum Cay


Bahamy jsou ostrovní ráj, který láká miliony turistů každý rok svou nádhernou přírodou, úchvatnými plážemi a živým karibským životem. Mezi mnoha ostrovy, které tvoří tento karibský souostroví, je jeden, který si zaslouží zvláštní pozornost - Rum Cay.

Rum Cay je malý a tichý ostrov nacházející se na východním pobřeží Baham, mezi ostrovy San Salvador a Long Island. Je pojmenován po době, kdy ostrov sloužil jako přístav a místo výroby rumu. S rozlohou pouhých 30 čtverečních kilometrů a populací kolem 80 obyvatel, Rum Cay si udržuje autentickou a nekomerční atmosféru.

Co dělá Rum Cay zvláštním místem na návštěvu, je jeho krásná příroda a úchvatné pláže. Ostrov je obklopen průzračnou tyrkysovou vodou, která je domovem mnoha druhů korálů a mořského života. To dělá z Rum Cay ideální místo pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou vás čeká nádherný podmořský svět, plný ryb všech barev a tvarů.

Na pobřeží najdete pláže s jemným bílým pískem a tolik potřebným odpočinkem. Chcete-li si dopřát klidné a nezničené pláže, Rum Cay je pro vás tou pravou destinací. Odpočívejte pod palmovými stromy, poslouchejte zvuk moře a zapomeňte na všechny starosti.

Navštivte také více než 100 let staré maják "Port Nelson", který je symbolem ostrova Rum Cay. Maják je v havarijním stavu, ale přesto je stále zajímavým místem, které přináší historii ostrova živěji.

Pokud jde o ubytování, Rum Cay nabízí několik hotelů a vil, které splňují potřeby všech typů turistů. Mějte však na paměti, že kvůli malému počtu obyvatel je ostrov dost omezený v turistických zařízeních. Pokud však hledáte klidné a intimní místo, Rum Cay je pro vás to pravé.

Navštívit Bahamy není levná záležitost, ale Rum Cay nabízí možnost zažít pravý karibský ostrov za rozumné ceny. Letenky na Rum Cay mohou být dražší než na hlavní ostrov Bahamy, ale zaručuji vám, že to bude stát za to.

Vyzkoušejte něco nového, odpočiňte si na klidném ostrově a objevte krásy Rum Cay. Je to místo, které vás okouzlí jeho jedinečnou atmosférou a zanechá vám vzpomínky na celý život.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky