Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bahamy Crooked Island a Long Cay

Ubytování Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších destinací na světě. Nabízejí nádherné pláže, tyrkysové moře a úchvatnou přírodu. Mezi nejzajímavější ostrovy na Bahamách patří také Crooked Island a Long Cay. Tyto dvě malé ostrovy jsou skutečným rájem pro dovolenou.

Crooked Island je ukrytý poklad, který se nachází na jižním konci Baham. Ostrov je známý svými osamělými plážemi a klidným, nekomerčním prostředím. Pokud hledáte úplný pokoj a odpočinek, je Crooked Island ideální volbou. Na rozdíl od rušnějších letovisek na hlavních ostrovech Baham, zde najdete klid a harmonii s přírodou.

Crooked Island je také oblíbeným místem pro potápěče a milovníky vodních sportů. Podmořský svět kolem ostrova je plný útesů, korálových zahrad a pestrobarevných ryb. Nejvíce známou potápěčskou lokalitou je Dean's Blue Hole, která je jednou z nejhlubších známých podvodních propastí na světě. Prohlédnout si můžete také vraky potopených lodí a další podvodní skvosty.

Dalším zajímavým místem na Bahamách je Long Cay. Tento malý ostrov nabízí poklidnou atmosféru, nedotčenou přírodu a malebné pláže. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek daleko od ruchu turistických letovisek. Můžete se tady procházet po dlouhých plážích, objevovat skalnaté zátoky a pozorovat místní faunu a flóru.

Long Cay je také známý svými rybářskými možnostmi. Můžete si pronajmout loď a vydat se na lov velkých ryb. Kde jinde si můžete užít rybaření ve zbývajících nezkažených vodách? Po úspěšném rybaření můžete připravit čerstvý úlovek na grilu a vychutnat si autentickou bahamskou kuchyni.

Oba ostrovy nabízí také možnost ubytování. Na Crooked Island naleznete především menší hotely, bungalovy a domovy k pronájmu. Můžete si tak vybrat ubytování podle svých preferencí a rozpočtu. Long Cay se skládá z menšího počtu obyvatel, což znamená, že ubytovací možnosti jsou omezené. Zde najdete především domy nebo chalupy k pronájmu.

Pokud hledáte dovolenou na exotickém místě, které nabízí klid, nádhernou přírodu a odpočinek, pak byste měli zvážit návštěvu ostrovů Crooked Island a Long Cay na Bahamách. Tyto ostrovy vás okouzlí svou krásou a pohostinností místních obyvatel. Zažijte nezapomenutelnou dovolenou na ostrovech, které vám poskytnou klid a harmonii s přírodou.


Dovolená Bahamy Crooked Island a Long Cay


Cestování je pro mnoho lidí nejen způsobem, jak uniknout každodenním starostem, ale také jedinečnou příležitostí objevovat nová místa a kultury. Pokud hledáte tropický ráj s neuvěřitelnými plážemi a přátelskou atmosférou, neměli byste přehlédnout ostrovy Crooked Island a Long Cay na Bahamách. Tyto neznámé klenoty Karibiku nabízejí návštěvníkům relaxaci a odpočinek, a to v kombinaci s dobrodružstvím a objevováním krásnosti přírody.

Crooked Island leží v jižní části Baham a je přístupný pouze trajektem nebo letadlem. Přestože je toto místo méně známé než jiné oblíbené turistické destinace Karibiku, stále nabízí fantastické pláže, jemný písek a křišťálově čistou vodu. Ostrov je také domovem úchvatných korálových útesů, které jsou rájem pro potápěče a šnorchlování.

Crooked Island je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout davům turistů a prožít klidnou a nenarušenou atmosféru karibského ostrova. Můžete si pronajmout chatu na pláži a být tak kousek od nejúžasnějších výhledů na oceán. Příjemní místní obyvatelé vám pomohou s půjčením kajaku nebo vám ukáží nejlepší místa pro rybaření. Užijte si poklidnou procházku po pláži a obdivujte západy slunce, které sytě zbarví oblohu.

Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se vydat na výlet na blízký ostrov Long Cay. Ten je známý svými nádhernými jeskyněmi, které lze prozkoumat s průvodcem. Vstoupíte do fascinujícího podmořského světa, kde můžete vidět širokou škálu exotických ryb a korálů. Long Cay je také oblíbeným místem pro surfery díky svým vlnám.

Po fyzicky náročném dni na plážích nebo v jeskyních si můžete dopřát chvíli odpočinku v jednom z místních restauracích. Vychutnejte si čerstvý mořský plod zlátanými slunečními paprsky na terase s výhledem na oceán. Crooked Island a Long Cay nabízejí autentické kulinářské zážitky a místní speciality, které si jistě zamilujete.

Dovolená na ostrovech Crooked Island a Long Cay vám poskytne nezapomenutelné zážitky a příležitost poznat méně turisticky známé části Baham. Budete mít možnost objevovat místní kulturu, pozorovat zvířata a relaxovat na úchvatných plážích. Bezprostřední přístup k neomezeným přírodním krásám a možnost přátelského setkání s místními obyvateli udělá z vaší dovolené jedinečný zážitek. Takže, zanechte všechno za sebou a vydejte se na Crooked Island a Long Cay, abyste zažili dovolenou snů na Bahamách.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island a Long Cay


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Baham, konkrétně Crooked Island a Long Cay, mohou být:

Dotaz 1: Jak se dostanu na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Crooked Island a Long Cay, je letecky. Existují pravidelné letecké spoje z hlavního města Baham Nassau a i z jiných ostrovů v Bahamách.

Dotaz 2: Kolik trvá let na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Let na Crooked Island a Long Cay závisí na vaší polohě a zda máte přestupy. V případě, že letíte přímo z Nassau, let trvá přibližně 1 hodinu.

Dotaz 3: Jaké aktivity můžu na Crooked Island a Long Cay podniknout?

Odpověď: Na Crooked Island a Long Cay můžete podniknout různé aktivity, včetně potápění, šnorchlování, rybaření, jízdy na kajaku, procházek po pláži a pozorování volně žijících živočichů.

Dotaz 4: Kde se dá ubytovat na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Na Crooked Island a Long Cay se nachází několik menších hotelů, penzionů a chalup k pronájmu. Doporučuje se však rezervovat ubytování předem, protože nabídka je omezená.

Dotaz 5: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Crooked Island a Long Cay je v období od prosince do dubna, kdy je tam suché a slunečné počasí. V této době je také menší riziko hurikánů.

Dotaz 6: Jaké jsou hlavní atrakce na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Mezi hlavní atrakce na Crooked Island a Long Cay patří návštěva přírodní rezervace Bird Rock, prozkoumávání skrytých pláží a krásného korálového útesu, a relaxace na místních plážích.

Dotaz 7: Existuje na Crooked Island a Long Cay veřejná doprava?

Odpověď: Veřejná doprava na Crooked Island a Long Cay je omezená. Doporučuje se pronajmout si auto, které se dá využít pro cestování po ostrově.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Baham, konkrétně Crooked Island a Long Cay. Samozřejmě se může jednat o individuální případy, a proto je vhodné se před cestou informovat o aktuální situaci a podmínkách na daných ostrovech.


Letenka Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou americkým turistům dobře známé zejména svými plážemi a korálovými útesy, ale tato skupina ostrovů nabízí mnohem více. Pokud hledáte urovnání od běžného turistického ruchu, pak je to pro vás nejvhodnější místo Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island se nachází na nejvýchodnějším konci Baham a dnes se stává oblíbeným místem pro ty, kteří touží ochutnat autentické bahamské zážitky. Tento ostrov nabízí krásné bílé písčité pláže, turistické trasy pro turisty všech úrovní a nejlepší rybaření, jaké jste kdy měli.

Nicméně, největší přírodní krásou ostrova jsou jeho bariérové útesy, které lákají potápěče z celého světa. Když se potápíte pod vodou, narazíte na malé oblouky a spletité podmořské jehličky, kde nádherné tropické ryby, žraloci, rejnoci a korálové útesy čekají na vaše objevení.

Pokud se přesouváte na Long Cay, na první pohled zjistíte, že zde je mnohem více soukromí. Ostrov je velmi malý s populací zhruba sto lidí a turistických zážitků zde není mnoho. Long Cay je hlavně ideální pro ty, kteří hledají rekreační únik z běžného života.

Pláže na Long Cay jsou klidnější než na Crooked Island, a tak se vám nevyhýbají starosti, které obyčejně přináší hlavní turistická centra. K dispozici je několik míst, kde si můžete vychutnat slunce, aniž byste museli sdílet prostor s někým jiným.

Pokud jste příznivcem zvířat, určitě neváhejte navštívit doupě devatera delfínů, kteří zde žijí. Tyto delfíny milují společnost turistů a neváhají si s nimi hrát. Tento zážitek budete pamatovat navždy.

Celkově lze říci, že návštěva Crooked Islandu a Long Cay je to pravé pro ty, kteří milují přírodu a chtějí prozkoumat méně tradiční Bahamy. Pokud hledáte poklidnou plážovou dovolenou, potápění a poklidné prostředí, pak se určitě vraťte z těchto dvou ostrovů s mnoha zážitky a nezapomenutelnými zážitky.


Počasí Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou známé svým nádherným tropickým počasím a jedním z oblastí, které opravdu nestojí za vynechání, je ostrov Crooked Island a sousední Long Cay. Tyto ostrovy se nacházejí v Karibiku a nabízejí nádherné pláže, tyrkysové moře a bohatý podmořský svět. Pokud plánujete dovolenou na Bahamách, Crooked Island a Long Cay jsou skvělými volbami.

Počasí na Bahamách je převážně slunečné a horké po celý rok. V létě dosahují teploty průměrně 30-32 °C a v zimě se pohybují okolo 23-27 °C. Ostrovy se nachází v oblasti, která je často ovlivňována tropickými bouřemi a hurikány, zejména v období od června do listopadu. Nicméně, Crooked Island a Long Cay jsou umístěny na jihozápadní straně Baham, což znamená, že jsou většinou chráněny před největšími bouřemi.

Během letních měsíců může být vlhkost značná, ale pokud máte rádi slunečné a horké počasí, je to pro vás ideální. Sluneční paprsky se odrážejí od bílého písku a vytvářejí dokonalou atmosféru pro dovolenou u moře. Voda v Karibském moři je teplá po celý rok a dosahuje teploty kolem 26-29 °C. Je tak příjemná na koupání a potápění.

Pokud rádi podnikáte outdoorové aktivity, jako je potápění, šnorchlování nebo rybaření, Crooked Island a Long Cay jsou pro vás rajským místem. Tyto ostrovy jsou přímořskými svatyšti pro potápěče i rybáře. Můžete se těšit na průzračné vody, plné korálových útesů a různých druhů ryb a mořských živočichů. Potápěčské centra nabízejí možnost prozkoumat zatopená vraky lodí a žraločí potápění.

Během pobytu na Crooked Island a Long Cay si také užijte krásné pláže, jako je například French Wells Beach nebo Landrail Point. Pláže jsou čisté, nenarušované a ideální pro odpočinek a opalování. Jistě oceníte klidnou atmosféru a skvělé prostředí pro pikniky a procházky podél pobřeží.

Další zajímavostí je také biosférická rezervace Bight of Acklins, která se nachází poblíž Crooked Island. Tato oblast je domovem mnoha druhů ptáků, včetně nezvyklých druhů jako je noj tříprstý nebo bobolink černohrdlý. Pokud jste nadšenci do přírody, neměli byste tuto rezervaci vynechat.

Celkově vzato, Crooked Island a Long Cay nabízejí úchvatnou kombinaci tropického počasí, nádherných pláží a bohatého podmořského života. Pokud hledáte dovolenou s ideálními podmínkami pro potápění, relaxaci na pláži a poznávání přírody, pak jsou Bahamy jedním z nejlepších míst pro vás.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky