Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bahamy Abaco Islands

Dovolená Bahamy Abaco Islands


Bahamy se mohou pyšnit množstvím nádherných ostrovů, které lákají miliony turistů každý rok. Mezi ty nejpopulárnější a nejkrásnější ostrovy patří Abaco Islands. Tyto ostrovy se nacházejí v severní části Baham a jsou proslulé svými bílými písčitými plážemi, tyrkysově modrým oceánem a širokou nabídkou aktivit a atrakcí.

Jedním z nejzajímavějších míst na ostrovech Abaco je Marsh Harbour. Toto město je největším obchodním a turistickým centrem na ostrovech a nabízí návštěvníkům nekonečné možnosti pro zábavu a relaxaci. V Marsh Harbour můžete navštívit různé obchody s místními suvenýry, ochutnat lahodné místní speciality v restauracích a prozkoumat život místních obyvatel.

Dalším oblíbeným místem na ostrovech Abaco je Elbow Cay. Tento malý ostrov je známý svým historickým osídlením a duchem starého světa. Na Elbow Cay si můžete prohlédnout půvabné barevné domky a navštívit muzeum Wyannie Malone, které vám přiblíží historii ostrovů. Elbow Cay je také ideálním místem pro milovníky vody a vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, surfing a rybaření.

Pokud rádi objevujete přírodu, nemůžete si nechat ujít ochutnat přírodní bohatství Marsh Harbour National Park. Tento park se rozkládá na ploše více než 20 hektarů a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat tropické lesy, mangrovy, laguny a mořské přírodní rezervace. Zde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků, ježků, leguánů a dalších rostlin a živočichů.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství na moři, je otevřena průlezká mořského parku Pelican Cays Land and Sea Park. Tento park je domovem chráněných mořských ekosystémů, kde můžete potápět, šnorchlovat a pozorovat korálové útesy, žraloky, barakudy a mnoho dalších mořských tvorů.

Pokud máte rádi golfové hřiště, na ostrovech Abaco není nedostatek. Můžete si užít hru na jednom z několika profesionálních hřišť, jako je Abaco Club at Winding Bay nebo Treasure Cay Golf Club. Tyto hřiště nabízí ohromující výhled na moře a tropickou krajinu, která vám zaručeně vezme dech.

Kromě těchto aktivit můžete na ostrovech Abaco také využít řadu dalších atrakcí a zajímavostí. Mezi ně patří návštěva místních osad, jako je Hope Town, Man-O-War Cay a Green Turtle Cay, kde můžete poznat místní kulturu a tradice. Dále můžete vyzkoušet rybaření s místními rybáři, jízdu na koni po pláži, plavbu na jachtě, nakupování na místních trzích a mnoho dalšího.

Dovolená na ostrovech Abaco je zážitek plný nádhery, dobrodružství a vzrušení. Bílé písečné pláže, teplá slunečná obloha a průzračný oceán vás přenáší do ráje na zemi. Bez ohledu na to, zda si rádi užíváte adrenalinových aktivit, relaxujete na pláži nebo poznáváte místní kulturu, Bahamy Abaco Islands mají co nabídnout pro každého turistu.


Letenka Bahamy Abaco Islands


Bahamy jsou rájem pro milovníky slunečních pláží, azurového moře a nekonečných dovolených. Jednou z nejkrásnějších destinací na Bahamách jsou Abaco Islands, které lákají svou nedotčenou přírodou, malebnými plážemi a úžasným podvodním světem. Pokud se chystáte na dovolenou na Bahamy, nepřehlédněte tuto perlu Karibiku.

Abaco Islands jsou součástí stejnojmenného souostroví, které se nachází na severu Baham. Toto souostroví tvoří nejen hlavní ostrov Great Abaco, ale také několik menších ostrovů a klidných koralových ostrůvků. Celá oblast je přírodním rájem, kde si můžete užívat klidné pláže, objevovat úchvatné korálové útesy a potápět se v průzračném moři.

V čele Abaco Islands stojí město Marsh Harbour, které slouží jako důležitý přístav a obchodní centrum. Toto město je také ideálním výchozím bodem pro objevování okolních ostrovů souostroví. Na ostrovech najdete mnoho malých, malebných vesnic, které si uchovaly autentickou atmosféru Baham. Nechybí zde typické barevné dřevěné domky, které připomínají koloniální minulost.

Co se týče přírodního bohatství, Abaco Islands jsou známé svými plážemi s jemným bílým pískem a tyrkysově modrým mořem. Tato místa jsou skvělá pro opalování, relaxaci a nejrůznější vodní aktivity. Můžete si pronajmout jachtu, kajak nebo paddleboard a vyrazit na objevování malebných zátok, ostrovů a osamělých pláží. Pokud máte rádi rybaření, díky své bohaté mořské fauně jsou Abaco Islands také velmi oblíbeným místem mezi rybáři.

Další jedinečnou atrakcí Abaco Islands jsou korálové útesy, které se rozkládají pod hladinou moře. Tyto útesy jsou domovem pestrobarevných ryb, mořských želv, rejnoků a dalších fascinujících mořských tvorů. Potápěči zde objeví skvělé podmínky pro šnorchlování i potápění. Existuje mnoho potápěčských center, které nabízejí kurzy pro začátečníky i pokročilé.

Abaco Islands mají také jedinečnou kulturu a zvyky, které se promítají do místní kuchyně i jejich festivalů. Můžete ochutnat tradiční bahamská jídla, jako je conch salad (salát z měkkýšů) nebo bahamské rýže a fazole. Pro milovníky hudby se konají různé hudební festivaly a koncerty, na kterých si budete moct vychutnat autentickou bahamskou hudbu a tance.

Při plánování cesty na Bahamy nezapomeňte zařadit Abaco Islands na svůj seznam. Tato destinace vám nabídne nádhernou přírodu, nezapomenutelné pláže a neuvěřitelné podmořské dobrodružství. Budete tu zažívat relaxaci, dobrodružství i poznávání místní kultury. Letenku na Abaco Islands vyhledejte u své oblíbené letecké společnosti a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou na Bahamách.


Ubytování Bahamy Abaco Islands


Bahamy jsou bezpochyby jedno z nejoblíbenějších turistických míst na světě. Tento karibský ráj nabízí dokonalé podmínky pro odpočinek, relaxaci a adrenalinové zážitky. Mezi nejkrásnější ostrovy Baham patří Abaco Islands, které lákají turisty svými bílými plážemi a křišťálově čistým mořem.

Abaco Islands se nacházejí v severní části Baham nedaleko Floridy a Kuby. Na těchto ostrovech najdete nejen krásné pláže, ale i nádherné korálové útesy, které jsou domovem mnoha druhů ryb a dalšího mořského života. Pokud máte rádi potápění a šnorchlování, tak rozhodně neváhejte a vydejte se na výlet do Abaco Islands. Během potápění se můžete setkat s karety, rejnoky, žraloky a dalšími zástupci mořské fauny.

V Abaco Islands si můžete užít i adrenalinové sporty, jako je například windsurfing, kitesurfing nebo vodní lyžování. Tyto aktivity jsou přístupné i pro začátečníky, takže se nemusíte bát, že byste si je nezvládli. Na Abaco Islands jsou také krásné pěší i cyklistické trasy, které vedou přes nádhernou přírodu a louky plné květin.

Abaco Islands jsou známé také svojí bohatou historií. Při procházkách po ostrovech můžete navštívit historické památky, jako je například mítinky Abaco Lighthouse nebo Hopetown Settlement. Mnoho z těchto památek je postaveno z korálových kamenů a skýtá nádherný výhled na okolní krajinu.

Pokud hledáte ubytování na Abaco Islands, máte na výběr z mnoha možností. Od luxusních resortů až po rodinné hotely a levné apartmány. Většina hotelů se nachází přímo u pláže, takže můžete svůj pobyt maximálně využít na slunění a koupání v moři.

Zkrátka, Abaco Islands jsou ideálním místem pro dovolenou, kterou nikdy nezapomenete. Krásné pláže, korálové útesy, bohatá historie a spousta adrenalinových zážitků, to vše v jednom místě. Nečekejte a vydejte se na cestu do tohoto karibského ráje!


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Abaco Islands


Některé nejčastější dotazy a odpovědi o Abaco Islands na Bahamách mohou zahrnovat:

1. Jak se dostat na Abaco Islands?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Abaco Islands, je letecky. Existují přímé lety z několika měst, včetně Miami, Fort Lauderdale a Nassau.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Abaco Islands?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Abaco Islands je v období od prosince do dubna, kdy je teplota příjemná a míní se obdobím sucha. Nicméně, pokud plánujete potápění nebo šnorchlování, období od května do listopadu je také vhodné, protože teplota moře je vyšší a viditelnost lepší.

3. Co je největší atrakcí v Abaco Islands?
Odpověď: Jednou z největších atrakcí v Abaco Islands je pohled na nádherné pláže se bělostným pískem a tyrkysovou vodou. Dalšími atrakcemi jsou potápění a šnorchlování na korálových útesech, rybaření, vodní sporty a zkoumání přírodní rezervace.

4. Kam se ubytovat na Abaco Islands?
Odpověď: Abaco Islands nabízí různé možnosti ubytování, včetně luxusních letovisek, hotelů, apartmánů a vil. Mnoho z těchto možností nabízí přímý přístup k pláži a výhled na moře.

5. Můžete navštívit další ostrovy z Abaco Islands?
Odpověď: Ano, existují trajekty a lodní služby, které vás přepraví na další ostrovy v okolí, včetně Treasure Cay, Elbow Cay a Great Guana Cay. Tyto ostrovy nabízejí další úžasné pláže a atrakce k objevení.

6. Co je zdejší specialitou v gastronomii?
Odpověď: Abaco Islands jsou známé svými čerstvými mořskými plody. Můžete si tu vychutnat čerstvé ryby, langusty, krevetky a další mořské plody. Dále si můžete vychutnat také místní speciality, jako je konchovo salát, huspeninový salát a guavové dezerty.

7. Jaká je místní měna na Abaco Islands?
Odpověď: Místní měna na Bahamách je Bahamský dolar (BSD). Nicméně, americké dolary jsou také všude přijímány, a proto je běžné používat je při placení.

Tyto otázky a odpovědi vám pomohou získat základní informace o Abaco Islands na Bahamách. Pokud máte další otázky, neváhejte se obrátit na místní turistické informační centrum nebo na poskytovatele cestovních služeb.


Počasí Bahamy Abaco Islands


Bahamy jsou známé nejen pro své bílé písčité pláže, azurové moře a neomezené možnosti vodních sportů, ale také pro své teplé a slunečné počasí po celý rok. Na ostrovech Abaco Islands to není jinak.

Abaco Islands se nacházejí na severu Baham a skládají se ze dvou hlavních ostrovů - Great Abaco a Little Abaco. Tyto ostrovy jsou obklopeny malebnými klidnými vodami Atlantského oceánu a jsou jednou z nejnavštěvovanějších částí Baham.

Počasí na Abaco Islands lze charakterizovat jako tropické, s mírnou sezónní změnou. Teploty jsou vysoké a stabilní po celý rok a denní teploty bývají v průměru 26 až 28 stupňů Celsia. V noci je teplo kolem 20-22 stupňů Celsia.

Nejteplejší období je od června do října, kdy průměrná teplota dosahuje až 30 stupňů Celsia. V této době se také vyskytuje nejvyšší vlhkost vzduchu, která může být pro některé turisty obtížná.

V zimě jsou teploty mírnější a pohybují se kolem 23 až 26 stupňů Celsia. V tomto období může být také více větrno a dochází k mírnému ochlazení oceánu.

Srpnové měsíce jsou obvykle nejsilnější hurikánovou sezónou na Bahamách. Je tedy důležité sledovat předpověď počasí a doporučení místních úřadů.

Celkově lze říci, že Abaco Islands jsou ideální destinací pro milovníky slunce a tepla. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete navštívit je v zimě nebo v létě, můžete si být jistí, že zažijete sluneční víkend plný relaxace a zábavy.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky