Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Azerbajdžán Gobustan

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Gobustan


1. Jak se dostat do Gobustanu?
Odpověď: Z Baku do Gobustanu je možné se dopravit autobusem, taxíkem nebo si pronajmout vlastní auto. Cesta trvá přibližně 1 hodinu.

2. Jaká je vstupní cena do Gobustanu?
Odpověď: Vstupné do Gobustanu je 10 AZN (azerbajdžánský manat) pro dospělého a 2 AZN pro děti.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Gobustanu?
Odpověď: Gobustan je otevřený každý den od 9:00 do 18:00. Doporučuje se ale přijít alespoň hodinu před zavírací dobou, abyste měli dostatek času prohlédnout si všechny zajímavosti.

4. Kde se nachází muzeum v Gobustanu?
Odpověď: Muzeum Gobustan se nachází poblíž vstupu do archeologického parku. Je to ideální místo pro získání dalších informací o historii a kultuře tohoto místa.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Gobustanu?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Gobustanu je na jaře nebo na podzim, kdy teploty jsou příjemné a příroda je krásná. V létě může být velmi horko, a v zimě chladno.

6. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Gobustanu?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Gobustanu patří skalní reliéfy, skalní malby a kamenné monolity. Navštivte také muzeum a vychutnejte si krásnou přírodu v okolí.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Gobustanu?
Odpověď: Prohlídka Gobustanu zpravidla trvá 2-3 hodiny, ale můžete si zde strávit i celý den, pokud se chcete důkladně seznámit se všemi zajímavostmi.

8. Existují průvodci v angličtině v Gobustanu?
Odpověď: Ano, na vstupu do Gobustanu najdete průvodce, kteří mluví anglicky a ochotně vám poskytnou další informace o historii a geologii tohoto místa.

9. Mohu si přinést vlastní jídlo do Gobustanu?
Odpověď: Ano, můžete si přinést vlastní jídlo a udělat si piknik v Gobustanu. Je však důležité dbát na čistotu a sbalit odpadky zpět s sebou.

10. Je nutné si rezervovat vstupenku do Gobustanu předem?
Odpověď: V obvyklých dnech není nutné si rezervovat vstupenku do Gobustanu předem. Nicméně, pokud plánujete návštěvu během víkendu nebo během turistické sezóny, je lepší mít vstupenku rezervovánu předem, aby se zabránilo vyprodání.


Letenka Azerbajdžán Gobustan


Azerbajdžán, bohatá na historii a kulturu, je zemí ohromujících přírodních scenérií. Mezi jedno z těchto fascinujících míst patří Gobustanská rezervace, která je světově proslulá svými archeologickými nálezy a skalními petroglyfy.

Gobustanská rezervace se nachází na jihozápadě Azerbajdžánu, nedaleko města Gobustan. Toto místo je přímo přetékající kulturním dědictvím a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Rezervace je obklopena nádhernou krajinou, která poskytuje tou nejmalebnější přírodu. Je zde rozlehlá poušť, zelené hory a skalnaté útesy, které vytvářejí nepřekonatelnou scenérii. Nejedná se však jen o krásnou přírodu, ale i o skvělé geologické a archeologické bohatství.

Gobustanská rezervace je především proslulá svými skalními petroglyfy. Tyto kamenné rytiny jsou staré až 12 000 let a zachycují život a kulturu starověkého Azerbajdžánu. Petroglyfy zobrazují lov, tancování, boje, zvířata a mnoho dalšího. Jsou to obrazy z doby kamenné, které odhalují vzorce života tehdejších obyvatel.

Nejvíce ohromující petroglyfy se nacházejí na útesech poblíž sopky Boyukdash a Kichikdash, které jsou vrcholem návštěvy rezervace. Prohlídku můžete absolvovat buď sami, nebo s místním průvodcem, který vám pomůže porozumět historii a symbolice těchto dávných kreseb. Není těžké uvěřit, že v tomto místě došlo ke vzestupu lidské civilizace, když se zaměříte na tyto neuvěřitelné umělecké díla.

Kromě petroglyfů jsou v rezervaci také nalezeny početné kamenné nástroje, nádoby a další artefakty, což svědčí o bohaté historii a vývoji oblasti. Tyto nálezy ukazují, jak byli lidé schopni přežít a prosperovat v této tvrdé a nehostinné krajině.

Gobustanská rezervace není pouze pro archeology a historiky, ale přitahuje také milovníky přírody a dobrodruhy. Návštěvníci si mohou užít procházky po malebných stezkách, jež jsou vytyčeny okolo skal a soutěsek. Je to nejen skvělý způsob, jak se dostat blíž k petroglyfům, ale také si užít úžasné výhledy na okolní krajinu.

Pokud se chystáte na návštěvu Azerbajdžánu, nenechte si ujít Gobustanskou rezervaci. Je to místo, které kombinuje historické a archeologické bohatství s překrásnou přírodou. Je to jedinečná příležitost prozkoumat a pochopit minulost a kulturu Azerbajdžánu, stejně jako se odreagovat v klidu a kráse této úžasné země.


Ubytování Azerbajdžán Gobustan


Gobustan je malebné a historické místo, které se nachází v Azerbajdžánu. Je známé svými unikátními skalními reliéfy a prehistorickými petroglyfy. Kvůli svému kulturnímu významu pro Azerbajdžán bylo Gobustan zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Cestovatelé, kteří se rozhodnou navštívit tento fascinující region, budou mít na výběr z různých možností ubytování.

Gobustan nabízí několik příjemných možností ubytování pro turisty. K dispozici jsou především hotely a penziony, které se nacházejí v blízkosti tohoto historického místa. Tyto hotely jsou vybaveny moderními a komfortními zařízeními, které umožňují hostům strávit příjemný pobyt. Tyto ubytovací zařízení nabízejí různé typy pokojů, od jednoduchých až po luxusní apartmány, které splňují očekávání a potřeby různých hostů. Většina hotelů má také restaurace, kde hosté mohou ochutnat tradiční azerbajdžánskou kuchyni.

Pro ty, kteří preferují přírodní kouzlo Gobustanu a chtějí trávit více času venku, je možnost táboráku. V rezervaci Gobustan je k dispozici táborové místo, kde si můžete postavit stan a vychutnat si noc pod hvězdami. Toto je skvělá příležitost pro dobrodružné turisty, kteří mají rádi přírodu a nezávislost na komfortu hotelového pokoj. Camping v Gobustanu vytváří jedinečnou zkušenost, kde se můžete probudit se sluncem nad skalami a nasávat atmosféru tohoto úchvatného místa.

Kromě toho je možné najít v Gobustanu i několik soukromých apartmánů a domů k pronájmu. Tyto možnosti ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí mít více prostoru a soukromí. Tyto apartmány a domy jsou vybaveny moderními zařízeními a hostitelé se postarají o pohodlí hostů.

Pokud plánujete navštívit Gobustan, je vždy dobré rezervovat ubytování předem. Rezervace vám zajistí výběr z různých možností a vyhnout se nedostatku volných míst během sezóny. Doporučuje se také zvážit polohu ubytování. Některé hotely a apartmány jsou blíže ke Gobustanu a umožní vám snadný přístup k tomuto fascinujícímu místu.

Gobustan nabízí nádherný výhled na skalnaté krajiny, ohromující petroglyfy a fascinující historii. Bez ohledu na volbu ubytování, návštěva Gobustanu bude jedinečným zážitkem a nezapomenutelným dobrodružstvím.


Počasí Azerbajdžán Gobustan


Gobustan, pitoreskní region v Azerbajdžánu, je známý pro své jedinečné krajinné rysy, kulturní dědictví a fascinující zobrazení pravěkého života prostřednictvím svých skalních reliéfů. Stejně tak je také zajímavé pozorovat zdejší počasí, které ovlivňuje krajinu i místní obyvatele.

Gobustan leží v přímořské části Azerbajdžánu, na východním pobřeží Kaspického moře. Tato poloha má zásadní vliv na místní klima, které je převážně kontinentální a místy mírně mořské.

Léta v Gobustanu jsou horká a suchá, s vysokými teplotami dosahujícími průměrně 30-35 °C. Průměrné srážky jsou minimální, což způsobuje suché a prašné prostředí. Turisté, kteří navštíví Gobustan v létě, by se měli připravit na intenzivní sluneční záření a vyšší teploty.

Naopak, zimy v Gobustanu jsou mírné a vlhké. Nejnižší teploty dosahují průměrně 1-5 °C. Srážky se zvyšují během zimních měsíců, což vytváří proměnlivé prostředí. Sníh nemusí být častým jevem, ale občas se může objevit a pokrýt skalnaté hřebeny regionu.

Jaro a podzim v Gobustanu jsou přechodnými obdobími, kdy se teploty a srážky postupně mění. Teploty se pohybují mezi 10-20 °C a srážky jsou mírné a vyrovnané. Toto je ideální období pro návštěvu regionu, kdy se můžete těšit na příjemné počasí a krásné scenérie.

Místní obyvatelé Gobustanu jsou zvyklí na toto proměnlivé klima a využívají ho k různým aktivitám. Zemědělci zde pěstují ovoce a zeleninu, které se dobře adaptují na místní podmínky. Také se zde rozvíjí turistický ruch, který je v posledních letech stále populárnější. Návštěvníci mají jedinečnou možnost prozkoumat skalní reliéfy a objevit místní historii.

Vzhledem k unikátnímu geografickému umístění jsou také extrémní povětrnostní jevy v Gobustanu možností. Blesky a bouřky jsou zde občasné, a to zejména v obdobích letních přeháněk. Tyto jevy mohou dramaticky změnit atmosféru a krajinu, ale zároveň mohou přidat na dramatickosti a kráse regionu.

Celkově lze říci, že Gobustan nabízí rozmanité počasí, které ovlivňuje krajinné rysy, životní podmínky obyvatel a turistické zážitky. Ať už se rozhodnete navštívit Gobustan v horkém létě, vlhké zimě, příjemném jaru nebo podzimu, jste si jisti, že zažijete jedinečné dobrodružství v tomto fascinujícím regionu.


Dovolená Azerbajdžán Gobustan


Azerbajdžán Gobustan: Skrytý poklad poblíž Kaspického moře

Pokud hledáte dovolenou mimo obvyklé turistické oblasti, Azerbajdžán může být zajímavou volbou. Tato země plná bohaté historie, kultury a krásné přírody nabízí mnoho fascinujících míst k návštěvě. Jedním z nich je Gobustan, velmi zajímavá lokalita ležící asi 65 kilometrů jihozápadně od hlavního města Baku.

Gobustan je znám pro své jedinečné skalní malby, které pocházejí z období paleolitu až neolitu, tedy z doby před 10 000 až 40 000 lety. Tyto prehistorické umělecké díla, nalézající se na útesech a skalách, zobrazují zvířata, lovce, tance a různé rituály tehdejších společností. Jsou to jedny z nejstarších skalních maleb na světě a Gobustan je proto považován za jednu z největších otevřených galerií paleolitu.

Kromě skalních maleb nabízí Gobustan také unikátní geologické útvary. Při prozkoumávání tohoto území narazíte na rozsáhlé pole sopečných kuželů, skalnaté vrcholky a starobylé hrobky. Gobustan tak představuje nepřeberné množství způsobů, jak strávit svůj čas - od procházek po přírodních stezkách až po objevování archeologických nalezišť.

Další zajímavostí Gobustanu jsou tzv. Gobustanské bubliny. Tyto bubliny jsou přírodním úkazem vytvořeným plynem, který se uvolňuje z podzemí a tvoří rozmanité misky, bubliny a různé tvary v písku. Není pochyb o tom, že tato přírodní krása je působivá a zaujme jakéhokoli návštěvníka.

Pro ty, kteří si přejí prozkoumat Gobustan do hloubky, je žádoucí navštívit místní muzeum skalních maleb. Zde jsou umístěny repliky nalezených maleb spolu s interaktivními výstavy, které vám umožní lépe pochopit jejich historický význam a pozadí.

Pokud jste fanoušky dobrodružství a outdoorových aktivit, Gobustan vám nabízí také mnoho příležitostí k turistice, pěší turistice a horolezectví. Můžete si vybrat z různých tras a cest, které vás přivedou k úchvatným výhledům a přírodním památkám.

Azerbajdžán Gobustan je skutečně skrytý poklad v tomto klenotu na Kaspickém moři. Jeho jedinečnost a zajímavost vytváří oslnivý zážitek pro každého, kdo se rozhodne ho navštívit. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historie, umění nebo přírody, Gobustan určitě nezklame. Takže neváhejte a zařaďte Gobustan na svůj seznam příštích dovolených - objevte tento úžasný kousek Azerbajdžánu a budete odměněni nádherným a nezapomenutelným zážitkem.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky