Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


1. Co je to Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je koralový útes nacházející se na západním pobřeží Austrálie, který je známý pro svou biodiverzitu a unikátní možnosti šnorchlování a potápění.

2. Jak se dostanu na Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je přístupný letecky nebo autem. Nejbližším letištěm je Exmouth, které je vzdálené přibližně 1,5 hodiny jízdy od útesu. Také je možné se na Ningaloo Reef dostat silnicí ze města Perth, což je přibližně 13 hodin jízdy.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Ningaloo Reef?
Nejlepší doba na návštěvu Ningaloo Reef je od dubna do června a opět od září do listopadu, kdy je voda teplá a viditelnost je dobrá pro potápění a šnorchlování. V létě je možné také vidět velryby a žraloky, ale voda je teplá a může být zakalená.

4. Jaká je cena vstupenek na Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je chráněná oblast, takže není nutné platit žádné vstupné. Některé vyhlídkové plavby a organizované potápěčské výlety však mohou mít své vlastní ceny.

5. Jaké aktivity mohu dělat na Ningaloo Reef?
Na Ningaloo Reef si můžete vychutnat šnorchlování, potápění, plavbu na lodi s prohlídkou korálových útesů, vyhlídkové plavby k zaměření na přírodní život, jako je například vidění želv, delfínů a velryb, nebo si prostě užívat slunečního koupání na krásných plážích.

6. Kde se dá ubytovat poblíž Ningaloo Reef?
V oblasti Ningaloo Reef se nachází několik možností ubytování, včetně resortů, lodges a kempů. Exmouth je blízké město, které nabízí širokou škálu ubytovacích možností.

7. Jaká je možnost vidět žraloky na Ningaloo Reef?
Je možné vidět různé druhy žraloků na Ningaloo Reef, včetně žraloků velrybích a tigrů. Nejlepší šance jsou během létě, kdy se žraloci shromažďují v této oblasti kvůli výskytu potravy. Organizované potápěčské výlety nabízejí šanci na pozorování žraloků s profesionálním průvodcem.

8. Jaké jsou další atrakce poblíž Ningaloo Reef?
Blízké atrakce zahrnují reprodukci mořských želv na plážích Bundegi, sledování velrybových žab v Coral Bay a návštěvu Cape Range National Park, který nabízí úchvatné výhledy na západní Austrálii.

9. Jaký je ohrožený stav Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je relativně nedotčený lidskými zásahy a je dobře chráněnou přírodní rezervací. Nicméně kvůli globální změně klimatu a znečištění oceánu je vystaveno riziku. Místní vlády a organizace se snaží chránit útes a jeho ekosystém.

10. Jak dlouho bych měl plánovat pobyt na Ningaloo Reef?
Na Ningaloo Reef byste měli zůstat nejméně několik dní, abyste mohli vychutnat všechny aktivity a atrakce, které nabízí. Doporučuje se pobyt minimálně tří až čtyř dnů, abyste měli dostatek času prozkoumat útes a okolní oblast.


Ubytování Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Západní Austrálie je známá svými nádhernými plážemi a úchvatnou přírodou. Jedno z nejžádanějších míst v této oblasti je Ningaloo Reef, který nabízí úžasné možnosti pro potápění a šnorchlování. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, je důležité se zamyslet nad tím, jaké ubytování si zvolíte.

Ningaloo Reef se nachází v blízkosti města Exmouth, což je ideální výchozí bod pro prozkoumávání tohoto úžasného korálového útesu. Existuje mnoho možností ubytování, které si můžete vybrat ať už preferujete luxusní rezorty nebo kempování v přírodě.

Jednou z možností ubytování jsou luxusní plážové rezorty. Tyto rezorty nabízejí komfortní apartmány a vilky s nádherným výhledem na oceán. Mnoho z nich má také vlastní bazény, wellness centra a restaurace, kde si můžete vychutnat australské speciality připravené z čerstvých místních surovin. Tyto rezorty jsou ideální pro ty, kteří si rádi užívají pohodlí a luxusu během své dovolené.

Pokud preferujete přírodnější formu ubytování, můžete se rozhodnout pro kempování. V okolí Ningaloo Reef je mnoho kempů, které vám umožní zažít pravou australskou divočinu. Můžete si postavit stan nebo si pronajmout karavan a užívat si jedinečnou atmosféru této oblasti. Kempy často nabízejí základní vybavení jako toalety, sprchy a venkovní grily. Kempování je skvělou volbou, pokud chcete mít naprostou volnost a být blízko přírody.

Další možností je pronajmout si dovolenou chatu. V okolí Ningaloo Reef jsou k dispozici chatky různého typu. Od menších a jednodušších chat až po větší a luxusnější objekty. Pronájem chaty vám poskytne větší soukromí a nezávislost, zatímco si můžete užívat výhody moderního zařízení a výhled na oceán.

Nezáleží na tom, jaký druh ubytování si vyberete, zážitek z pobytu v Ningaloo Reef bude nezapomenutelný. Oblast nabízí překrásné pláže a mořský život, který si můžete prohlédnout při šnorchlování nebo potápění. Nezapomenutelnou atrakcí je také migrace žraloků velryb, které dorazí do této oblasti každoročně.

Ningaloo Reef v Západní Austrálii je nádhernou destinací, kterou určitě stojí za to navštívit. Ať už si vyberete luxusní plážový rezort, kempování v přírodě nebo pronájem chaty, budete mít možnost prozkoumat toto úžasné místo a zažít vzrušení z potápění a šnorchlování. Dejte tomuto kousku ráje australského pobřeží šanci a připravte se na dovolenou, kterou nezapomenete.


Počasí Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Ningaloo Reef, ležící v Západní Austrálii, je jedním z nejúžasnějších australských divů přírody. Toto pozoruhodné mořské útesové pobřeží je oblíbeným cílem cestovatelů, milovníků vodního sportu a milovníků přírody po celém světě. Kromě impozantních korálových útesů a bohatého života pod vodou nabízí specialitou Ningaloo i jedinečné počasí.

Ningaloo Reef je obklopen rozsáhlou pobřežní krajinou, která je známá svým sluncem a teplým klimatem. Ačkoli se jedná o pouštní oblast, podnebí v této oblasti je překvapivě příjemné a relativně stálé po celý rok. Díky teplotě vody a dostatečnému oslunění přímořského prostředí je dovolená na Ningaloo Reef ideální v jakémkoli ročním období.

Letní měsíce v Ningaloo Reef jsou charakterizovány teplým a suchým počasím. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia a slunce zde svítí až 12 hodin denně. Tyto teploty a sluneční svit jsou ideální pro vodní aktivity, jako je potápění, šnorchlování a plavání s delfíny a želvami. V letních měsících můžete také pozorovat migraci velryb horských, které přicházejí do Ningaloo Reef na rozmnožování a mateřskou péči. Turisté mají tak jedinečnou příležitost vidět tyto obrovské mořské savce v jejich přirozeném prostředí.

Podzim a jaro jsou na Ningaloo Reef jako stvořené pro milovníky přírody. Tyto roční období nabízejí příjemné teploty okolo 25 stupňů Celsia se slabými dešťovými srážkami. Během těchto období se okolní krajině oživuje a kvetou mnohé endemické květiny. Navíc, vody Ningaloo jsou nejjasnější právě v těchto měsících, což umožňuje dokonalý výhled na mořský život a korálové útesy.

Zimní měsíce v Ningaloo Reef přinášejí mírnější teploty, které se pohybují kolem 20 stupňů Celsia. To se může zdát ohromující, ale stále příjemné pro aktivity na pláži a vodní zábavu. V zimě se teplota vody oblasti mírně ochladí, ale stále zůstává na dostatečně teplé úrovni pro šnorchlování a potápění. Zimní měsíce mohou také přinést vzácné možnosti k pozorování žraloků a mantů v prostoru Ningaloo Reef. Tyto druhy se obvykle v těchto měsících shromažďují v okolí útesu a poskytují nezapomenutelné zážitky všem vodním milovníkům.

Ningaloo Reef je tedy rájem pro všechny, kdo si přejí poznat úchvatnou australskou přírodu a vodní svět. Díky stálému, teplému počasí a jedinečným možnostem pro potápění a šnorchlování, je tento cíl neustále vyhledáván cestovateli z celého světa. Ať už se rozhodnete navštívit Ningaloo Reef v létě, podzimu, na jaře nebo v zimě, určitě zde najdete něco, co vám zůstane v srdci navždy.


Dovolená Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Dovolená na Ningaloo Reef v Západní Austrálii: Kde se setkáte s podmořským rájem

Austrálie je známá svými úchvatnými přírodními krásami a Ningaloo Reef není výjimkou. Tento úchvatný korálový útes se nachází v Západní Austrálii a nabízí jedinečný zážitek z potápění s mořským životem a šnorchlování v jednom z nejprvotřídnějších podmořských rájů na světě.

Ningaloo Reef leží ve vodách Indického oceánu a je jedním z nejdelších korálových útesů na světě, prostírající se na více než 260 kilometrech. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že se nachází přímo u pobřeží, což znamená, že není nutné plavit se na hluboké moře, abyste mohli zažít jeho pozoruhodné podmořské životy. To je také důvod, proč Ningaloo Reef patří mezi jedno z nejoblíbenějších míst pro potápění a šnorchlování na světě.

Tato oblast je známá svým bohatým mořským životem, zahrnujícím stovky druhů korálů a ryb, včetně mantovců, žraloků, rejnoků a ohromujícího množství pestrobarevných ryb. Ningaloo Reef je také známým migračním místem pro velryby žijící v tomto regionu. V období od března do června je možné zahlédnout velké množství těchto ohromujících savců, kteří míří k Ningaloo Reef za účelem páření.

Navíc je tu také možnost plavat s velikým rekem ušatým, který je největším korálovým útesem svého druhu na světě. Tato zkušenost je nezapomenutelná, protože tito giganti mohou dorůstat délky až 12 metrů.

Kromě úžasných podmořských zážitků je tu také spousta aktivit na pevnině, které můžete během své dovolené v Ningaloo Reef vyzkoušet. Můžete se těšit na jízdu na čtyřkolkách po dunách, výlety na opuštěné pláže a pozorování ptáků v přilehlém národním parku. Ningaloo Reef je také ideálním místem pro milovníky kamínků, protože zde najdete rozličné a unikátní druhy.

Pokud hledáte ubytování, v blízkosti korálového útesu jsou k dispozici různé luxusní resorty a pokoje v ubytovnách, které nabízejí výhled na oceán. Existují také možnosti kempování pro ty, kteří preferují blízkost přírody.

Pokud si plánujete dovolenou v Ningaloo Reef, je vhodné s sebou vzít ochranný krém proti slunci, šnorchlovací masku, ploutve a nezbytnou výbavu na plavání. Dále je třeba si zkontrolovat místní podmínky, abyste byli připraveni na různé druhy mořského života, který se může vyskytovat v této oblasti.

Dovolená v Ningaloo Reef je skutečným dobrodružstvím a uzemněním s přírodou. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek a setkání s úchvatným mořským životem, Ningaloo Reef je pro vás to pravé místo.


Letenka Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Ningaloo Reef se nachází ve Západní Austrálii a je jedním z nejslavnějších australských přírodních divů. Tato oblast se rozkládá na více než 260 km podél západního pobřeží Austrálie a je domovem pestrobarevných korálových útesů, exotického mořského života a majestátních mořských zvířat.

Jedním z hlavních lákadel Ningaloo Reef je možnost plavat s velkými žraloky a obdivovat korálové útesy přímo od pobřeží. To je výjimečná příležitost, která se zřídka kde jinde na světě nabízí. Ve vodách Ningaloo Reef můžete také potkat krásné manty, delfíny, morské želvy a různé druhy tropických ryb.

Další nezapomenutelný zážitek v Ningaloo Reef je možnost vidět migraci velryb. Od června do října migrují velké počty velryb na jejich cestě do teplých vod Ningaloo, kde se páří a rodí svá mláďata. Můžete si pronajmout lodě nebo se připojit k organizovaným výletům, aby jste pozorovali tyto impozantní mořské savce.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat Ningaloo Reef z kaňonové perspektivy, nabízí se možnost potápění nebo šnorchlování. Snorklování je ideální pro začátečníky, protože korálové útesy jsou poměrně blízko pobřeží a nejsou příliš hluboké. Pokud jste zkušenější potápěči, můžete se vydat na dobrodružnou potápěčskou expedici do hlubších vod a objevovat skryté krásy Ningaloo Reef.

K dispozici je také možnost pronájmu kajaků nebo jachet, abyste si prohlédli okolní ostrůvky a laguny, které tvoří část tohoto ohromujícího přírodního ráje. Zde můžete relaxovat na písečných plážích, sledovat ryby v průzračném moři, nebo si užívat sluníčka na palubě svého rybářského člunu.

Pro ty, kteří by se rádi dozvěděli něco více o místním ekosystému, je tu také možnost navštívit muzeum v Exmouthu, které vám poskytne více informací o nakládání s národním parkem Ningaloo a jeho ochraně.

Celkově je Ningaloo Reef absolutně úžasným místem pro všechny milovníky přírody a dobrodružství. Je skvělým místem pro potápění, šnorchlování, plavání s velrybami a mnoho dalšího. Jeho krása a jedinečnost vás rozhodně nezklamou a udělá z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky