Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Austrálie Blue Lake (Jižní Austrálie)

Dovolená Austrálie Blue Lake (Jižní Austrálie)


Austrálie je známá svými nádhernými přírodními krajinami a jednou z těchto nádherných lokalit je modré jezero Blue Lake. Nachází se v Jižní Austrálii a je jednou z hlavních turistických atrakcí této oblasti.

Blue Lake je sopuchové jezero nacházející se v kráteru sopečného původu na horách Mount Gambier. Je největším vodním zásobníkem australského státu Jižní Austrálie a je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer na světě. Každý rok lze zde provést měření jeho teploty, což je jedinečný fenomén. V době, kdy jezero změní barvu, se mění i teplota vody. Během zimních měsíců je voda v jezeře studená, ale v průběhu léta se otepluje a dosahuje až teploty 20 °C. Tato změna teploty dává jezeru jeho charakteristickou modrozelenou barvu.

Kráterové jezero Blue Lake je obklopeno nádhernou krajinou hořejšiny Mount Gambier. Kolem jezera vede okružní stezka, která turistům nabízí dokonalé výhledy na jeho modrou barvu a přilehlou krajinu. Je možné obejít celé jezero nebo si zvolit kratší trasu, která trvá přibližně hodinu. Během procházky budete pozorovat různé druhy rostlin a zvířat, které se zde vyskytují.

Návštěva Blue Lake je oblíbeným místem pro milovníky outdoorových aktivit. Mnoho lidí sem přijíždí za účelem jízdy na kole nebo pěší turistiky. Oblast také nabízí možnost pikniku u jezera, kde si můžete vychutnat krásný výhled a relaxovat v příjemné atmosféře.

Pro ty, kteří mají rádi vodní sporty, je Blue Lake ideálním místem pro potápění. Voda je velmi čistá a průzračná, což vytváří perfektní podmínky pro objevování podvodního života. Potápěči zde mohou pozorovat různé druhy ryb a korálů.

Pokud se rozhodnete navštívit Blue Lake, doporučuje se přijet v době, kdy je jezero na své vrcholné kráse, tedy na konci léta a začátku podzimu. Je to období, kdy jezero dosahuje své maximální teploty a je v jeho vodě zaručena modrá barva. Je také důležité dodržovat zásady ekologického turismu a zanechávat okolí jezera čisté.

Austrálie je fascinující země, která nabízí obrovské množství krás a přírodních divů, a Blue Lake je jedním z nich. Je to místo, které byste neměli vynechat při návštěvě Jižní Austrálie. Modrá barva jezera a okolní příroda vám zaručeně zanechají nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Letenka Austrálie Blue Lake (Jižní Austrálie)


Austrálie je pro svou rozmanitou přírodu a nádherné krajiny populárním cílem milovníků dobrodružství z celého světa. Jedním z nejúžasnějších a nejmalebnějších míst, které jižní Austrálie nabízí, je modré jezero, známé také jako Blue Lake. Toto nádherné jezero je obklopeno horskými vrcholy a tajemnými lesy a nabízí úchvatné pohledy a nezapomenutelné zážitky.

Blue Lake se nachází v horském pohoří Mount Gambier, které je součástí Přírodní rezervace Mount Gambier Conservation Park. Jedná se o kráterové jezero, které vzniklo po sopce, která zde před mnoha miliony let vybuchla. Díky specifickému chemickému složení vody je jezero modré a má velmi jasnou a průzračnou vodu. Voda v něm je tak čistá, že je uznávána za jednu z nejčistších na světě.

Jedním z největších lákadel Blue Lake je jeho krásná barva. Modrá barva jezera se mění během roku a nabízí tak návštěvníkům různá barevná spektra. V létě je jezero obvykle tyrkysově modré, zatímco v zimě se mění na sytě modrou barvu. Tato proměna jezera je způsobena změnou teploty a chemického složení vody.

Pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat toto nádherné místo, je zde pestrá nabídka aktivit. Můžete se projít po okraji jezera a obdivovat jeho malebné okolí, které nabízí úžasné výhledy na pohoří Mount Gambier. Další možností je projít se po naučné stezce kolem jezera, na které se dozvíte zajímavosti o historii a vzniku Blue Lake. Pokud jste dobrodružné povahy, můžete si pronajmout kajak a vydat se na projížďku po hladině jezera. Určitě nebudete litovat, protože pohled na jezero z vody je neskutečně krásný.

Nejlepší čas na návštěvu Blue Lake je od listopadu do března, kdy jsou teploty vyšší a jezero nabízí nejjasnější modrou barvu. Pamatujte, že jezero je obklopeno přírodní rezervací, takže buďte ohleduplní k přírodě a dodržujte pravidla ochrany životního prostředí.

Blue Lake v Jižní Austrálii je skutečným přírodním pokladem, který si zaslouží vaši pozornost. Je to místo, kde se můžete ztratit v kráse a klidu přírody a zažít nezapomenutelnou dovolenou. Přijeďte a objevte tuto nádheru sami a budete překvapeni, jak krásná příroda dokáže být.


Ubytování Austrálie Blue Lake (Jižní Austrálie)


Blue Lake je přírodní krásou, která se nachází v Jižní Austrálii a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů této oblasti. Kvůli svému krásnému tyrkysově modrému odtoku je toto jezero mezi návštěvníky velmi oblíbené. Nejenže je Blue Lake turistickou atrakcí, ale je také zdrojem pitné vody pro okolní obce.

Blue Lake se nachází ve městě Mount Gambier a je součástí přírodního parku Mount Gambier, který je chráněnou oblastí. Jezero bylo původně vulkanickým kráterem a odtok, který jej napájí, pochází z podzemních zdrojů.

Modrá barva jezera je způsobena vysokým obsahem vápníku ve vodě, který odráží sluneční světlo a vytváří tak krásný azurový odstín. Barva jezera se v průběhu roku mění, během zimy je voda více nasycena vápníkem a tím dosahuje největší intenzity.

Okolí Blue Lake je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít krásu a klid australské přírody. Existují zde různé stezky a výhledy, které umožňují návštěvníkům prozkoumat okolní krajinu a pozorovat zvířata a rostliny, které zde žijí.

Mnoho turistů se rozhoduje strávit noc v blízkosti Blue Lake a využít ubytování ve městě Mount Gambier. Existují různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů. Nejbližší ubytování je většinou ve vzdálenosti pár minut jízdy od jezera, což je ideální pro ty, kteří chtějí mít ranní nebo večerní výhled na toto přírodní divadlo.

Město Mount Gambier také nabízí různé aktivity a zábavu pro turisty. Zde si mohou návštěvníci vychutnat výbornou australskou kuchyni v místních restauracích, navštívit muzea a galerie, nebo si vyrazit na nákupy. K dispozici jsou také rozmanité venkovní aktivity, jako je pěší turistika, jízda na kole nebo golf.

Blue Lake je jedinečnou atrakcí, kterou nelze vynechat při návštěvě Jižní Austrálie. Jeho azurová barva a okolní malebná krajina nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, zda navštívíte pouze na krátkou procházku kolem jezera nebo zde strávíte několik dní, je toto místo určitě nezapomenutelnou součástí vaší cesty do této oblasti Austrálie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Blue Lake (Jižní Austrálie)


1. Co je Blue Lake?
Blue Lake je sopka v Jižní Austrálii, která je také známá jako Mount Gambier. Je to vyhaslý sopečný kráter, který je naplněn stálou modrou vodou.

2. Proč je Blue Lake modré barvy?
Barva je způsobena přítomností velkého množství látek rozpuštěných ve vodě, zejména vápníku a hořčíku. Tyto látky odrážejí světlo a vytvářejí intenzivní modrou barvu.

3. Jakou teplotu má Blue Lake?
Teplota je v Blue Lake v průměru kolem 20 °C. V zimě se však může snížit na 10 °C a v létě může dosahovat až 23 °C.

4. Můžu se ve Blue Lake koupat?
Veřejné koupání v Blue Lake je zakázáno, protože je to chráněná oblast. Nicméně, je možné si prohlédnout kráter sopky z vyhlídkových míst a užít si nádherný výhled na modrou vodu.

5. Jaká je rozloha Blue Lake?
Blue Lake má průměr přibližně 500 metrů a je hluboký asi 70 metrů. Celková rozloha kráteru je kolem 36 hektarů.

6. Existují nějaké turistické atrakce v okolí Blue Lake?
Ano, v okolí Blue Lake se nachází mnoho dalších turistických atrakcí. Patří sem jeskyně Umpherston Sinkhole, zahrady a parky ve městě Mount Gambier a také národní parky Coorong a Naracoorte Caves.

7. Je možné na Blue Lake provádět vodní aktivity, jako je například rybaření nebo vodní sporty?
Ne, Blue Lake není vhodný pro vodní aktivity, jako je například rybaření nebo plavání. Voda zde je chráněná a slouží jako zásobárna pitné vody pro místní komunitu.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Blue Lake?
Nejlepší čas na návštěvu Blue Lake je během letních měsíců, od prosince do února, kdy je počasí nejteplejší a průzračnost vody je nejlepší. Nicméně, můžete si tuto přírodní krásu prohlédnout po celý rok.

9. Jaké jsou možnosti dopravy k Blue Lake?
Blue Lake se nachází poblíž města Mount Gambier, které je dobře dostupné po silnici z jiných částí Jižní Austrálie. Nejbližší letiště je v Adelaide, odkud je možné si pronajmout auto nebo cestovat autobusem do Mount Gambier.


Počasí Austrálie Blue Lake (Jižní Austrálie)


Blue Lake je překrásné jezero nacházející se v horách Mount Gambier v Jižní Austrálii. Je to jedno z největších jezer svého druhu v Austrálii a je charakteristické svou azurově modrou vodou. Jezero přitahuje turisty z celého světa díky svému unikátnímu vzhledu a fascinujícímu geologickému pozadí.

Jezero je především známé pro svou neobvyklou změnu barvy v průběhu letních měsíců. Krátce po začátku léta se totiž modrá barva jezera dramaticky mění na velmi sytou azurově modrou. Tato proměna je způsobena přítomností vysoké koncentrace vápníku v jezeře. Během zimy jezeru chybí slunce, což způsobuje, že vápník v jeho vodě klesá na dno. Jakmile léto nastoupí a slunce začne hřát vodu, vápník se rozpouští a vytváří azurově modrou barvu.

Jihoaustralské léto je tak nejlepším obdobím roku, kdy můžete vidět jezero v jeho nejatraktivnější podobě. Během této doby jsou také teploty poměrně příjemné, a to kolem 25-30 °C. Ideální je si vzít plavky a zaplavat si v této nádherné modré vodě, která je nejen krásná, ale i velmi čistá.

Okolí Blue Lake je také bohaté na jedinečnou floru a faunu. Můžete zde spatřit mnoho druhů orchidejí, jako například čínskou orchidej nebo nádhernou květenu, která roste pouze v této oblasti. Je to také útočiště pro různé druhy ptáků, včetně černých labutí, kormoránů a kakadu. Pokud jste fanoušci přírodních krás, určitě navštivte Blue Lake, protože je to přímo rajský koutek pro milovníky přírody.

Je zde více než dost možností pro outdoorové aktivity. Můžete si udělat piknik na břehu jezera, vyrazit na pěší turistiku po okolních horách, nebo se projet na lodi po hladině jezera. Pro ty, kteří hledají trochu více dobrodružství, je zde také možnost potápění se. Blue Lake je jednou z nejlepších lokalit pro potápění v Jižní Austrálii, díky svému křišťálově čistému a průzračnému vodnímu prostředí.

Pokud se chystáte navštívit Austrálii, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře Blue Lake. Je to magické místo, které vás ohromí svou krásou a unikátností. Záruka krásných fotografií a nezapomenutelných zážitků!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky