Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Arménie Zvartnots

Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Zvartnots


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Arménie Zvartnots:

1. Jak se dostanu z letiště Zvartnots do centra Jerevanu?
Nejjednodušší způsob je využít taxi, které je dostupné na letišti. Existuje také autobusová linka, která jezdí pravidelně mezi letištěm a centrem Jerevanu.

2. Jak dlouho trvá cesta z letiště do centra Jerevanu?
Závisí to na dopravní situaci, ale obvykle cesta trvá asi 20-30 minut.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Arménie Zvartnots?
Nejlepší doba na návštěvu Arménie Zvartnots je od jara do podzimu, kdy je počasí nejstabilnější a teploty jsou příjemné. Zimní měsíce mohou být chladné, ale pokud máte zájem o zimní sporty, pak můžete navštívit i v této době.

4. Kolik stojí taxi z letiště Zvartnots do centra Jerevanu?
Cena taxíku se liší a závisí na tom, kam v centru Jerevanu jedete. Obvykle se pohybuje kolem 5000 - 8000 AMD (arménské dramy).

5. Kde se nachází nejbližší hotely k letišti Zvartnots?
Existuje několik hotelů, které se nacházejí v blízkosti letiště Zvartnots. Mezi ně patří například Hotel Aviatrans, Hrazdan Hotel a Multi Grand Hotel.

6. Musím mít vízum pro vstup do Arménie, pokud přilétám na letiště Zvartnots?
Závisí to na vaší státní příslušnosti. Pokud je vaše státní příslušnost zemí, která má dohodu o bezvízovém styku s Arménií, můžete do země vstoupit bez víza. V opačném případě budete muset mít platné vízum před příjezdem.

7. Nabízí letiště Zvartnots směnárny?
Ano, letiště Zvartnots má směnárny, kde si můžete vyměnit měnu. Také je možné platit kreditními kartami na některých místech, jako jsou restaurace a obchody.

Doufám, že vám tyto odpovědi pomohou. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat.


Letenka Arménie Zvartnots


Arménie je fascinující země, kterou by si měli vyzkoušet ochutnat každý cestovatel. Je to země plná historie, kultury a překrásné přírody. Pokud tedy chcete navštívit tento kus země, tak vám nepomůže nic jiného, než letenka z ČR na Zvartnots International Airport.

Zvartnots International Airport je hlavním letištěm, které se nachází v Arménii, 10 km od Yerevanu. Toto letiště je dobře spojeno s celým světem a nabízí spoustu příjezdů a odjezdů do různých destinací. Má moderní infrastrukturu, bezpečnostní prvky a všechny potřebné služby pro cestovatele.

Pokud cestujete z Prahy do Arménie, tak můžete zvolit například letovou společnost Czech Airlines. Let trvá zhruba 3 hodiny a 30 minut. V případě potřeby si můžete zarezervovat také jednu z mnoha přímých letových spojení z německého Frankfurtu, londýnského Heathrow či ruského Moskvě.

Jakmile přistanete na letišti se vám otevře celá Arménie. Můžete navštívit hlavní město Yerevan, kde mnozí turisté obdivují katedrálu Sv. Těchona. Tato katedrála je nejstarší křesťanskou stavbou na světě a není tedy divu, že vás zaujme svým uměleckým stylem. Kromě toho, můžete na vlastní oči vidět, jaký je rozdíl mezi západními a východními kulturami.

Pokud vás zajímá víno, tak neváhejte navštívit město Areni a ochutnejte tuto lahodnou alkoholovou specialitu. Zároveň můžete navštívit starobylé kameny, které zde byly objeveny až za 1917.

Zármutkem je, že Arménie prochází obdobím vnitřního nepokoje, ale přesto patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější země, které stojí za to navštívit. Vydejte se tam a užijte si kouzlo této země.


Ubytování Arménie Zvartnots


Zvartnots je jednou z nejvýznamnějších částí Arménie, kterou si návštěvníci kdy mohou užít. Nachází se zde také největší letiště v zemi, což z ní dělá ideální polohu pro sjednání cesty do Arménie.

V této oblasti se může návštěvníkům nabídnou různé možnosti, pokud jde o ubytování, záleží na individuálních potřebách cestovatelů. Některé možnosti, na které můžete narazit, jsou hotely, apartmány a hostely.

Hotely jsou často vybaveny pohodlnými pokoje, které se mohou lišit podle velikosti a stylu. Většina hotelů v této oblasti nabízí pokojovou službu, snídani a často také přístup ke kvalitním hotelovým restaurací. Mnoho z nich má také sportovní zařízení, wellness centra a mnoho dalších služeb, které mohou být pro návštěvníky přitažlivé.

Pokud hledáte v Zvartnots jednodušší ubytování, můžete zkusit apartmány. Tyto apartmány často nabízejí pokoje se samostatnými kuchyňskými kouty a jídelními zónami, což umožňuje ubytování s vlastními zásobami. To také může být užitečné pro ty, kteří cestují s rodinou a chtějí si sami uvařit jídlo.

Pokud hledáte ubytování za nízké ceny, pak hostely mohou být pro vás tou správnou volbou. Tyto hostely nabízejí sdílené ložnice, které mohou být přitažlivé pro jednotlivce nebo cestující v malých skupinách. Hostely často také nabízejí vnitřní a venkovní prostor pro odpočinek a rekreaci.

Vzhledem k mnoha možnostem ubytování v této oblasti, hledání ideálního místa pro vaše potřeby nemusí být nic obtížného. Ať u already hledáte prostorný hotel s možností wellness, nebo jednodušší ubytování s nižší cena vítána, vše lze najít v Zvartnots.

Proto se připravte na nejlepší cestu do Arménie a najděte si to nejlepší ubytování, které vám mohou nabídnout hostitelé této úžasné oblasti.


Počasí Arménie Zvartnots


Arménie je malebná země nacházející se v Jižním Kavkazu. Je vhodné říci, že Arménie získala jméno podle nebezpečného horského pásma, které je většinou pokryté věčným ledem a sněhem, Zvartnots.

Počasí v Arménii je ovlivněno jejím horským terénem a kontinentálním klimatem. Celkově vzato, Arménie má poměrně chladné a suché zimy a teplá léta. Horské oblasti mají samozřejmě nižší teploty než nížiny.

Začněme popisem zimního počasí v Arménii. Od prosince do února je v zemi poměrně chladno, přičemž teploty klesají pod bod mrazu. V horských oblastech může být ještě zimnější, a to hlavně ve vysokohorských oblastech Zvartnots. Tam jsou teploty často kolem -15 °C až -20 °C. Sníh je běžný v těchto oblastech a vytváří nádhernou kulisu.

Od března do května se počasí začíná zlepšovat. Teploty začínají stoupat a sníh pomalu taje. Jaro je obdobím rozkvétající přírody a Arménie je zahrnuta květinami, které zanechávají dojem barevného a živého prostředí.

Léto v Arménii je teplé, suché a slunečné. Období od července do srpna přináší nejvyšší teploty. Teploty mohou dosáhnout až 40 °C, především ve vnitrozemských oblastech. Je vhodné poznamenat, že v arménském hlavním městě Jerevanu mohou teploty během letních měsíců dosáhnout 35 °C. V létě je populární navštívit jezero Sevan, které je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer v Arménii.

Podzim přináší mírné a teplejší počasí, kdy teploty opět klesají. Od září do listopadu se Arménie obléká do teplých odstínů a příroda se připravuje na chladnější zimní období.

Zvartnots ježíšova hora a od ní dostal jméno i mezinárodní letiště, které se nachází poblíž. Při příletu či odletu z Arménie můžete vidět nádherný výhled na touto horou. Je to jedno z nejznámějších míst v zemi a je často spojováno s krásnou arménskou přírodou.

Celkově vzato, když se rozhodnete navštívit Arménii, můžete očekávat příjemné a rozmanité počasí. Platí však, že teploty v horských oblastech, jako je Zvartnots, jsou nižší než v nížinách. Bez ohledu na roční období, Arménie vždy nabízí nádherný výhled na krajinu a pohostinnost tamních lidí.


Dovolená Arménie Zvartnots


Arménie je krásná země s bohatou historií, kulturou a památkami. Pokud si plánujete letní dovolenou v této oblasti, možná nevíte, co očekávat. Začněte svou cestu od jednoho ze slavných letišť Arménie, které je pojmenováno po jednom z nejvýznamnějších chrámů v této zemi - Zvartnots.

Letiště Zvartnots se nachází asi 12 kilometrů od Yerevanu, hlavního města Arménie. Je to malé letiště, ale má všestranné služby, jako jsou restaurace, bar, obchody a mnoho dalšího. Mnoho turistů, kteří navštíví Zvartnots, se rozhodne pro prohlídku těchto památek v okolí.

Jeden z nejznámějších památek v této oblasti je Zvartnots Cathedral. Tento krásný kostel byl postaven v 7. století za vlády arménského krále Trdat III. Dnes je většina kostela zničena, ale stále jej můžete vidět, jak stojí jako impozantní ruina. Zvartnots byl zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2000.

Pokud máte rádi přírodu, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu Arménského národního parku Dilijan, který se nachází asi hodinu jízdy od Zvartnots. Tento park byl založen v roce 2002 a má rozlohu téměř 24000 hektarů. Park je známý svými horskými lesy, jezery a vodopády. Každý rok sem přijíždějí více než 300 tisíc turistů.

Navštívte také jiné zajímavé památky v této oblasti, jako jsou: katedrála Ejmiacin, Hovhannavank, Haritchavank a další.

Zkrátka Arménie je skvělé místo na dovolenou. Nabízí krásnou přírodu, historické památky a jedinečnou kulturu. Pokud hledáte pohodlné a snadné letiště, Zvartnots Airport je vaše nejlepší volba. Vezměte si raději boty na turistiku a příjemnou dovolenou v této krásné oblasti.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky