Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Arménie Selim Pass

Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Selim Pass


1. Jaké je geografické umístění Selim Pass v Arménii?
Selim Pass se nachází ve střední části Arménie, přibližně 80 kilometrů východně od hlavního města Jerevanu. Tato horská průsmyková cesta spojuje provincie Vayots Dzor a Gegharkunik.

2. Jaká je historie Selim Pass?
Selim Pass existuje již od středověku a sloužil jako důležitá obchodní trasa mezi Arménií a Persií. Byl součástí hedvábné stezky, která spojovala Evropu a Asii.

3. Jaká je nadmořská výška Selim Pass?
Selim Pass se nachází ve výšce přibližně 2 410 metrů nad mořem. Je to jedna z nejvyšších průsmykových cest v Arménii.

4. Jaké jsou hlavní atrakce a památky v okolí Selim Pass?
V okolí Selim Pass se nachází několik historických památek, včetně Selim Caravanserai, která pochází z 14. století a sloužila jako přestávková stanice pro karavany na Hedvábné stezce. K dispozici jsou také nádherné výhledy na okolní hory a jezero Sevan.

5. Jaké jsou turistické aktivity a možnosti v okolí Selim Pass?
Selim Pass je oblíbeným místem pro turisty, kteří si chtějí užít horskou turistiku, pěší túry a horskou cyklistiku. Je to také ideální místo pro fotografování a poznávání arménské krajiny a kultury.

6. Jak se dostat na Selim Pass?
Selim Pass je dostupný prostřednictvím silnice M10, která spojuje Jerevan s městem Martuni. Cesta trvá přibližně dvě hodiny autem z Jerevanu.

7. Kdy je nejlepší čas navštívit Selim Pass?
Nejlepší čas pro návštěvu Selim Pass je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a horská krajina je krásně zelená nebo zbarvená do podzimních barev. V zimě může být průsmyk uzavřen kvůli sněhovým podmínkám.

8. Je zapotřebí jakékoliv povolení pro návštěvu Selim Pass?
Ne, není zapotřebí žádné speciální povolení pro návštěvu Selim Pass. Je však důležité dodržovat obvyklé zásady ohledně ochrany přírody a dodržování místních zvyklostí a tradic.


Ubytování Arménie Selim Pass


Selim Pass se nachází na historické Seznamovací stezce Gruzie-Arménie a je jedním z nejvýznamnějších míst pro turisty a cestovatele navštěvující Arménii. Leží v provincii Vajoc Dzor na jihozápadě země a spojuje dva hlavní regiony, Vajoc Dzor a Gegharkunik.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Selim Pass tak oblíbený, je jeho bohatá historie. Průsmyk existuje již od starověku a sloužil jako klíčové spojení mezi Arménií a Gruzií. Byl využíván pro obchod a obcházení obtížně přístupných horských oblastí. Na této trase byli také převáženi poutníci a poutníci pěšky, kteří směřovali k Arménskému klášteru Noravank.

Selim Pass je známý také díky svému starobylému kamennému mostu, který byl postaven v 14. století během panování knížat z Orbeliánské dynastie. Tento kamenný most je jedním z nejvýznamnějších středověkých staveb svého druhu v Arménii a je důkazem jejího technického a stavebního dědictví. Most je dlouhý 28 metrů a 5 metrů široký. Je to fascinující mistrovský kus řemesla a stále slouží jako důležitá součást místní infrastruktury.

Další zajímavou atrakcí v oblasti Selim Pass je karavanská šachta. V minulosti bylo důležité, aby se karavany cestující po Seznamovací stezce mohly zastavit a nabídnout ochranu a pohodlí pro poutníky. Karavanská šachta je kamenná budova se dvěma podlažími, která sloužila jako ubytování, stáje pro koně a místo pro obchodování s různými zbožími. Dnes je karavanské šachta otevřená pro návštěvníky, kteří se zde mohou seznámit s historií a životem v oblasti.

Selim Pass je také výchozím bodem pro několik turistických tras a pěších stezek v regionu. Turisté mohou vychutnat krásné výhledy na zasněžené hory, zelené údolí a nádhernou přírodu. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je možné si pronajmout horská kola nebo se vydat na dobrodružství treku v horách.

Pokud se chystáte navštívit Arménii, nezapomeňte zařadit Selim Pass do svého itineráře. Je to fascinující místo s bohatou historií, nádhernou přírodou a příjemným prostředím pro outdoorové aktivity. Strávit několik dní v této oblasti vás nejen odpočine, ale také vám umožní objevit jedinečnou kulturu, tradice a krásu Arménie.


Počasí Arménie Selim Pass


Selim Pass je jedním z nejznámějších průsmyků v Arménii a slouží jako hlavní spojnice mezi provinciemi Sjunik a Vajoc Dzor. Nachází se v nadmořské výšce přes 2400 metrů nad mořem a je historicky významným místem pro obchod a cestování mezi kmeny.

Když se řekne Arménie a Selim Pass, první věc, která napadne, je výjimečnost jejich přírodní krásy. Každé roční období v této oblasti má své jedinečné kouzlo. Od zasněžených hor v zimě po plné zeleně v létě nabízí každé období návštěvníkům nádherné scenérie, které jsou obtížné popsat slovy.

V zimě je Selim Pass pokrytý silným sněhem a ledem. Cesty jsou uzavřeny a cestování přes průsmyk se stává náročné. Místní obyvatelé a turisté, kteří se odváží tuto cestu podniknout, se mohou těšit na horské sněhové vrcholky a zamrzlé jezera, která dodávají krajině tajemnou atmosféru.

Na jaře a v létě se Selim Pass transformuje na překrásnou zahradu. Hory jsou pokryté pestrou květinovou koberečkou a okolní krajina je pozoruhodně zelená. Cestovatelé v těchto obdobích mohou obdivovat rozmanitost flóry a fauny v oblasti. Pastviny plné dobytka zde lze spatřit, jak se pase na zelených svazích.

Podzim je také zajímavým obdobím pro návštěvu Selim Pass. Listnaté lesy okolo průsmyku se obarvují do různých odstínů červené, oranžové a žluté. Jedná se o barvitou podívanou, kterou nelze opomenout.

Kromě své krásy má Selim Pass také vliv na místní klima. Nachází se na hranici dvou provincií, které mají odlišné klimatické podmínky. V zimě je Selim Pass známý svými tvrdými mrazy a silnými větry. Průměrná teplota v zimních měsících se pohybuje kolem -10 °C. V létě jsou teploty příjemnější a dosahují průměrně 20 °C.

Přestože je Selim Pass krásným místem, je také známý svou náročností na cestování. Vzhledem k jeho výšce a nepřebádáním v zimě by měli cestovatelé plánovat cestování ve správném ročním období a mít na paměti případné povětrnostní podmínky, které by mohly ovlivnit jejich cestu.

Celkově vzato, Selim Pass je unikátní místo v Arménii, které nabízí nádherné scenérie po celý rok. Od zimy, kdy je pokryt sněhem, k jarním květinám, letním pastvinám a podzimnímu zbarvení listnatých lesů - každé roční období v Selim Pass má své půvab. Pokud máte rádi přírodu a krásné scenérie, Selim Pass by měl být na vašem seznamu míst, která chcete navštívit v Arménii.


Dovolená Arménie Selim Pass


Arménie je malebná země ležící v jižním Kavkaze mezi Evropou a Asií. Je známá svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a kulturním bohatstvím. Mezi nejpůsobivější turistické atrakce patří například Selim Pass, který slouží jako důležitá spojnice mezi arménskými provinciemi Vajoc Dzor a Gegharkunik.

Selim Pass se nachází ve výšce přes 2 400 metrů nad mořem a tvoří přirozenou hranici mezi provinciemi Arménie. Tato horská průsmyková stezka byla původně vytvořena a využívána v průběhu zemětřesením postižené historie Arménie jako součást velkého obchodního traktu mezi Persií a Gruzii. Tato obchodní cesta hrála klíčovou roli ve výměně zboží, kultur a idejí mezi regiony.

Selim Pass, zvaný také Selimova karavanseráj, je středověký komplex budov postavený při průchodu Karakórumskou stezkou. Jedním z nejznámějších objektů v tomto komplexu je karavanseráj, který sloužil jako přístřeší pro karavany a obchodníky při jejich cestě z jednoho místa do druhého. Tato budova byla vybudována v polovině 14. století mongolským vládcem Ilkhanidy Hülegüem. Karavanseráj je postaven z přírodního kamene a jeho stavy jsou výjimečně dobře zachované.

Návštěva Selim Pass je jedinečným zážitkem a nabízí možnost poznat historickou, kulturní a přírodní bohatost Arménie. V oblasti kolem Selim Pass se nachází také několik malebných vesnic, které jsou známé svými tradičními horskými stavbami a pohostinnými obyvateli. Zdejší krajina je také nádherná, se svými zelenými horskými loukami, květinami a okouzlujícími výhledy na okolní hory.

Selim Pass je také oblíbeným místem pro turisty a milovníky horských túr. Existuje zde mnoho tras, které vám umožní procházet se překrásnou krajinou a objevovat její skryté poklady. Návštěvníci se mohou vydat na jednodenní nebo vícedenní túry do okolních hor, což je zážitek, který je těžké popsat slovy.

Pokud plánujete navštívit Arménii, určitě nezapomeňte zařadit Selim Pass do svého itineráře. Toto místo představuje spojení historie, kultury a přírodní krásy v jednom. Potkáte zde nejen překrásnou krajinu a úžasné stavby, ale také setkání s pohostinnými lidmi, kteří vám rádi ukážou svou jedinečnou zemi.

Procestujte Selim Pass a objevte krásy a příběhy tohoto historického místa v Arménii - země, která je plná pokladů a láká turisty z celého světa.


Letenka Arménie Selim Pass


Selim Pass je nádherné místo v Arménii, které stojí za návštěvu. Průsmyk se nachází na úpatí pohoří Sevan, které je největším jezerem v Arménii a tvoří přirozenou hranici mezi provinciemi Vajoc Dzor a Gegharkunik.

Pokud cestujete do Arménie, určitě nevynechejte možnost navštívit tento průsmyk. Existují různé možnosti jak se k němu dostat. Nejlepší způsob je využít leteckých spojení, jelikož letenky do Arménie jsou cenově dostupné a do této oblasti vás dovezou za krátkou chvíli. Z letiště Yerevan můžete použít služby mnoha leteckých společností, například společnost Armavia nebo Air Arabia. Cesta trvá asi 1 hodinu a 30 minut.

Po příletu doporučujeme pronajmout si auto a jet k Selim Pass. Pokud ovládáte regionální jazyky, můžete se rozhodnout pro veřejnou dopravu, ale v tomto případě si musíte být jisti, že porozumíte jazyku řidiče. Pokud nevíte, jakým způsobem se k průsmyku dostat, můžete přijet do města Yeghegnadzor a najmout si soukromého řidiče, který vás k průsmyku dovede.

Navigace v této oblasti není obtížná, protože je zde jedna hlavní silnice směřující nahoru k průsmyku, nazývaná také "Silnice krále Tigrana", která byla stavěna po dobytí Arménie Římany. Když projíždíte touto silnicí, budete procházet nádhernými scenériemi, mimo jiné i uklidňujícími horskými krajinami a skalnatými vrcholy. U jízdy doporučujeme být opatrní, protože krajina je velmi krásná a může u vás vyvolat emoce.

Když už dorazíte k samotnému průsmyku, můžete si vychutnat pohled na rozbouřené horské štíty a staré kamenné mosty. Samotný průsmyk je uprostřed pohoří Sevan a vede přes řeku Selim, která se vine po dlouhé řece Sevanem.

Přestože Selim Pass je hlavně turistickou atrakcí, v minulosti byl také významnou obchodní cestou. Nacházely se zde staré karavany, které propojovaly Arménii s Persií, Kavkazem a Konstantinopolí. Kdybychom se v historii podívali na routing těchto karavan, Selim Pass byl klíčovým místem, kde mohli obchodníci přivézt své zboží ze střední Asie a odvážet zpět do Evropy.

V současnosti průsmyk nabízí krásné okolí a několik výhledových bodů, odkud si můžete užít panoramatický výhled na okolní krajinu. Zde si můžete odpočinout od zmatení moderního světa a vychutnat si všudypřítomnou přírodu.

Co tedy čekáte? Navštivte Selim Pass a užijte si nádhernou cestu a přírodu v Arménii. Určitě nebudete litovat.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky