Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Arménie Saghmosavank

Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Saghmosavank


1. Kde se nachází Saghmosavank?

Saghmosavank se nachází v Arménii, konkrétně ve vesnici Saghmosavan v oblasti Aragacotnu.

2. Jak se dostanu do Saghmosavank?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Saghmosavank, je pronajmout si auto nebo vzít taxi z Jerevanu, hlavního města Arménie. Cesta trvá přibližně 40 minut. Také existují organizované výlety, které zahrnují navštívení Saghmosavanku.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Saghmosavanku?

Saghmosavank je otevřený každý den od rána do večera, typicky od 9:00 do 18:00 hodin. Doporučuje se však ověřit aktuální otevírací dobu před návštěvou, protože se může lišit v závislosti na ročním období.

4. Je nutné platit vstupné do Saghmosavank?

Ano, pro vstup do Saghmosavanku je vybíráno vstupné. Ceny se mohou lišit v závislosti na návštěvníkovi a čase návštěvy. Obvykle se vstupné pohybuje kolem 500-1000 arménských dramů (1-2 USD) na osobu.

5. Jaký je historický význam Saghmosavanku?

Saghmosavank je středověký klášter z 13. století. Hlavním historickým významem kláštera je jeho rozmach překladů a vzdělání v období Arménského království. Klášter byl významným centrem kultury, knih a rukopisů.

6. Jaké památky mohu vidět v Saghmosavanku?

V Saghmosavanku můžete vidět kostelovou a klášterní komplex, který zahrnuje Svatého Saskise a Svatého Hovhanna přesvatého. Taktéž můžete obdivovat malebný výhled na okolní krajinu a klášterní knihovnu.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Saghmosavanku?

Doba prohlídky Saghmosavanku se liší v závislosti na zájmu návštěvníka. Obvykle se prohlídka kláštera a jeho okolí provádí za asi 1-2 hodiny.

8. Existují nějaké restaurace nebo obchody v blízkosti Saghmosavanku?

V blízkosti Saghmosavanku se nachází několik restaurací a obchodů, kde si můžete odpočinout, občerstvit se nebo zakoupit suvenýry. Doporučuje se však zvážit, že tyto příležitosti nemusí být ve vesnici Saghmosavan tak hojné jako například větších městech.


Letenka Arménie Saghmosavank


Cestování je způsob, jakým si můžeme otevřít nové světy a poznávat různé kultury a zvyklosti. Jednou z míst, která stojí za návštěvu, je Arménie a její historicky a kulturně bohatá místa. Jedním z takových míst je klášter Saghmosavank.

Saghmosavank je arménský klášter, který se nachází v provincii Aragacotn na úpatí hory Aragac v Arménii. Klášter je známý svou bohatou historií a úchvatnou architekturou, která přitahuje turisty z celého světa.

Původ kláštera sahá až do 13. století, kdy byl postaven, aby sloužil jako útočiště pro mnichy. Klášter byl založen arménským vzdělancem, historikem a teologem Hovhannesem Sargisyancem, který později změnil své jméno na Hovhannes Saghmosi.

Hlavní chrám kláštera je zasvěcen svatým Andonovi a Maneovi, kteří jsou považováni za patrony kostela. Jeho unikátní architektura a krásná výzdoba jsou svědky arménského středověkého umění. Hlavní vchod do kláštera je zdoben nádherně vyřezávanými kameny a freskami, které zobrazují biblické scény a různé svaté postavy.

Kromě hlavního chrámu je v klášteře také malá kaple, která slouží jako místo modlitby a zpívání. V okolí kláštera se nachází malé hrobky, které jsou považovány za pohřebiště místních šlechtických rodin.

Výhled, který se z kláštera Saghmosavank nabízí, je opravdu dechberoucí. Z vrcholu kopce je možné vidět nádherné výhledy na okolní krajinu, včetně hory Aragac a údolí řeky Kasakh. Tento jedinečný pohled na přírodu si zaslouží být zaznamenán na fotografii.

Návštěva kláštera Saghmosavank je nezapomenutelným zážitkem pro všechny návštěvníky Arménie. Klášter je snadno dostupný z hlavního města Jerevanu a cesta sem je plná malebných výhledů.

Navštěvování historických a kulturních památek nám pomáhá porozumět minulosti daného místa a obohacuje naše vědomosti o světě. Klášter Saghmosavank je jedním z těch míst, které nás přivádí blíže k arménským tradicím, historii a duchovním hodnotám.


Ubytování Arménie Saghmosavank


Saghmosavank je klášter v Arménii, který se nachází v blízkosti města Ashtarak na útesu nad řekou Kasakh. Tento klášter je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Arménii a příznivci historické architektury ho často doporučují těm, kteří se chtějí seznámit s bohatou historií této země.

Přestože se klášter nachází v centru Arménie, ubytování zde není příliš rozvinuté. Návštěvníci Saghmosavanku si musejí najít ubytování v okolních městech a obcích, jako je například město Ashtarak. V tomto městě najdete několik hotely, které nabízejí komfortní a čisté ubytování za dostupné ceny.

Jeden z nejlepších hotelů v Ashtaraku je Ashtarak Hotel. Tento hotel nabízí moderní pokoje s vlastní koupelnou, televizí a klimatizací. Hosté si mohou vybrat z jednolůžkových, dvoulůžkových a rodinných pokojů. V hotelu také najdete restauraci, kde můžete ochutnat tradiční arménská jídla.

Další možností ubytování v Ashtaraku je Hotel Aghababyan. Tento hotel se nachází v klidné a malebné části města, asi 10 minut chůze od centra Ashtaraku. Hotel Aghababyan nabízí komfortní pokoje s vlastní koupelnou, televizí, minibarem a klimatizací. Hosté si zde mohou užít krásné výhledy na okolní krajinu, stejně jako tradiční arménské jídlo v hotelové restauraci.

Pokud preferujete pokoj s výhledem na Saghmosavank, doporučujeme zkusit penzion Ani. Tento penzion se nachází v obci Ohanavan, asi 2 km od kláštera. V penzionu Ani najdete pokoje s vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na útesy a řeku. Penzion také nabízí tradiční arménskou kuchyni a tamní vína.

Kromě těchto možností ubytování existují i další hotely a penziony v okolí Saghmosavanku. Pokud se vám tyto příklady nelíbí, můžete si najít ubytování v městech jako je Jerevan, který je asi 20 km od Ashtaraku. V Jerevanu najdete širokou škálu možností ubytování, od komfortních hotelů až po levné hostely.

V každém případě, pokud se chystáte navštívit Saghmosavank a okolí, měli byste si dopředu zarezervovat své ubytování. Tato oblast je velmi oblíbená mezi turisty a během sezóny se rychle zaplní. Přestože neexistuje mnoho možností ubytování v samotném Saghmosavanku, v okolních městech a obcích najdete řadu možností, které splní vaše potřeby a přání.


Počasí Arménie Saghmosavank


Arménie je země ležící v Jižním Kavkazu a má rozmanitý klimatický charakter. Jednou z atraktivních lokalit v Arménii je klášter Saghmosavank, který se nachází vstejnojmenné vesnici nedaleko od hlavního města Jerevanu. Toto místo není pouze historicky a kulturně významné, ale také nabízí působivý pohled na okolní krajinnou a také na místní počasí.

Počasí v Saghmosavanku je typické pro kontinentální klima. V létě jsou teploty obvykle mírně vyšší, přičemž průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 °C. Noční teploty v létě se pohybují kolem 15 °C, což vytváří příjemné podmínky pro romantické procházky nebo dokonce pro noční prohlídky kláštera. Vzhledem k vyšším nadmořským výškám, na kterých klášter leží, se zde může objevit také chladnější počasí, zejména v noci. Je proto vhodné si vzít s sebou teplejší oblečení.

Podzim v Saghmosavanku je zakončením turistického období. Průměrné teploty se během října a listopadu snižují a pohybují se kolem 10-15 °C. Počasí je poměrně chladné a deštivé, zejména v listopadu, kdy se objevuje větší množství srážek. Nicméně, i přes nižší teploty a občasné deštivé počasí, můžete stále prozkoumat krásy kláštera a okolní krajiny, ať už si přijdete za historickými památkami nebo si užít atmosféru podzimního kopcovitého terénu.

Zima v Saghmosavanku je chladná a mrazivá. Teploty se dostávají pod bod mrazu a sněhové srážky jsou častým jevem. Pro milovníky zimních sportů je to ideální období, protože v okolí kláštera jsou skvělé příležitosti pro sjezdové lyžování nebo snowboardování. Teploty se pohybují kolem -5 °C až 0 °C, ale někdy mohou klesnout až k -10 °C. Klášter obklopují malebné krajiny pokryté sněhem, což vytváří pohádkovou atmosféru.

Jaro v Saghmosavanku je časem obnovy přírody. Teploty začínají stoupat a pohybují se kolem 10-15 °C. Začátkem jara se vyskytuje více srážek, které pomáhají vyplavit sníh a obnovit vegetaci. Květiny a zelené pláně se začínají objevovat, což dává klášteru a jeho okolí nový život.

Celkově vzato, počasí v klášteře Saghmosavank a jeho okolí se liší podle ročního období. Přestože některé období může být chladnější nebo deštivější než jiné, každé roční období nabízí své vlastní kouzlo a možnosti pro návštěvníky. Při plánování návštěvy kláštera Saghmosavank je proto důležité sledovat předpovědi počasí a vybrat si vhodné oblečení, abyste si mohli plně užít toto krásné historické místo a jeho jedinečnou atmosféru v rámci daného ročního období.


Dovolená Arménie Saghmosavank


Arménie je zemí bohatou na historii a kulturu, která nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Jednou z nezapomenutelných destinací, kterou byste si měli přidat na seznam, je klášter Saghmosavank.

Saghmosavank se nachází na kopci v blízkosti obce Saghmosavan, jen asi 30 kilometrů severně od hlavního města Jerevanu. Klášter je jednou z nejstarších svatyní v Arménii, postavenou v 13. století za vlády Bagratidovské dynastie. Jeho význam je patrný z nádherné architektury a uměleckých děl, která jsou v něm umístěna.

Saghmosavank je známý především díky svému nádhernému výhledu na okolní krajinu. Nachází se na okraji kaňonu řeky Kasagh a nabízí panoramatický pohled na kopce a hory. Výčnělek, na kterém je klášter postaven, dodává tomuto místu zvláštní kouzlo a romantiku. Navíc si můžete projít okolní krajinou a prozkoumat malebná okolní města a vesnice.

Architektura kláštera je dalším přitažlivým prvkem pro návštěvníky. Klášter má charakteristickou asymetrickou konstrukci, což je v Arménii velmi vzácné. Jeho dominantou je vysoká kamenná věž, která ční nad klášterní budovou. Interiér zaujme svou jednoduchostí a krásou. Mezi další zajímavé umělecké klenoty patří rukopisné knihy a fresky, které zobrazují biblické příběhy a historické události.

Pokud jste milovníky turistiky, můžete využít jednu z mnoha pěších tras, které vedou kolem Saghmosavanku. Tyto trasy vám umožní prozkoumat okolní přírodu a krásný horský terén. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je zde také možnost horolezectví v okolních skalách.

Kromě toho, že klášter samotný nabízí ohromující zážitek, můžete také navštívit nedaleké památky, jako je Hovhannavank klášter a Amberd hrad. Obejděte se hezké město Ashtarak, které je vzdálené pouhých 10 kilometrů od Saghmosavanku, a hoďte se do místní kultury a kuchyně.

Arménie je zemí s bohatou historií a Saghmosavank je jedním z jejích nejvýznamnějších a nejkrásnějších kulturistických příkladů. Jeho umístění a architektura nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek. Pokud plánujete dovolenou v Arménii, nezapomeňte zařadit klášter Saghmosavank na svůj itinerář.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky