Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Arménie Geghard

Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Geghard


1. Co je Geghard v Arménii?
Geghard je klášter, který se nachází ve východní části Arménie, nedaleko města Goght. Je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je oblíbeným cílem turistů.

2. Jak se dostat do Geghardu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Geghardu, je autem. Je možné si pronajmout auto nebo využít taxi služby. Alternativně lze využít také organizované výlety autobusem nebo se dostat z Jerevanu do města Goght vlakem a pokračovat pěšky.

3. Jak dlouho trvá návštěva Geghardu?
Návštěva kláštera záleží na vašich zájmech a časových možnostech. Obvykle se na prohlídku kláštera doporučuje vyhradit alespoň 1-2 hodiny.

4. Jsou vstupenky do Geghardu placené?
Ano, vstupenky do kláštera Geghard jsou placené. Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně, věku návštěvníka a dalších faktorech.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v Geghardu?
Hlavní atrakce v klášteře Geghard je chrám svatého Petra, který je vytesán ze skály. Další zajímavou atrakcí je svaté prameny, které mají podle legendy léčivé účinky.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Geghardu?
Nejlepší čas na návštěvu Geghardu je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a příroda je nejkrásnější. V létě může být velmi horko a v zimě velmi chladno.

7. Je v Geghardu možné stravování?
Ano, v okolí kláštera Geghard se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete dát občerstvení. Doporučuje se však přinést si vlastní jídlo a pití, zejména pokud plánujete dlouhý výlet.

8. Existuje možnost ubytování v blízkosti Geghardu?
V bezprostřední blízkosti kláštera není žádné ubytování. Nejbližší možností je ubytování ve městě Goght, které se nachází asi 2 km od kláštera. Další možností je ubytování v nedalekém městě Jerevan, které nabízí širokou škálu hotelů.

9. Existují další zajímavosti v okolí Geghardu?
Ano, v okolí Geghardu se nachází několik dalších zajímavých památek, jako například chrám Garni, který je zapsán na seznamu UNESCO, nebo jezero Sevan, jedno z největších jezer v regionu.

10. Je možné si v Geghardu vyfotit?
Ano, je povoleno fotografovat v klášteře Geghard. Nicméně je důležité dodržovat pravidla a vytvářet čestnou a ohleduplnou atmosféru, respektovat ostatní návštěvníky a místní tradice.


Počasí Arménie Geghard


Arménie je zemí ležící v jihovýchodní Evropě a západní Asii. Je známá svou dlouhou historií, bohatou kulturou a krásnou přírodou. Jedním z nejzajímavějších a nejmalebnějších míst v této zemi je Geghard.

Geghard je historický klášter, který se nachází v klamné soutěsce řeky Azat, nedaleko hlavního města Jerevanu. Jeho název znamená "svatý oltář" a jeho vznik se datuje již do 4. století. Klášter je proslulý svými unikátními architektonickými a uměleckými prvky, které jsou zřejmě pozůstatky svatyně vytesané do skály.

Jedním z faktorů, které ovlivňují počasí v Geghardu, je jeho poloha v horách. Klášter se nachází ve výšce přibližně 1 500 metrů nad mořem, což má vliv na teploty a klimatické podmínky v oblasti. Celkově je zde mírné kontinentální klima s mírnými a vlhkými léty a chladnými a suchými zimami.

Léto v Geghardu je obvykle teplé a příjemné, s průměrnými teplotami kolem 25 °C a minimálními srážkami. Toto období je ideální pro návštěvu kláštera a prozkoumání okolní přírody. Pro milovníky horolezectví a turistiky je toto období rovněž vhodné pro pěší túry v okolních kopcích a horách.

Podzim v Geghardu je krásný a barevný, s vysokými teplotami kolem 18 °C. Toto období je také charakterizováno zvýšenými srážkami, které přispívají k rozkvětu květin a stromů v okolí kláštera. Návštěva v této době roku může být jedinečným zážitkem, zvláště pokud jste zamilovaní do podzimních krajin a romantické atmosféry.

Zima v Geghardu je chladná a suchá, s teplotami kolem 0 °C a častými sněhovými srážkami. Klášter v zimě vypadá jako z pohádky, když je obklopený bílým povlakem sněhu. Toto období přitahuje návštěvníky, kteří se chtějí pokochat krásou kláštera ve zimním šatu a vyzkoušet si zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding.

Jaro v Geghardu je obdobím probuzení přírody, s teplotami kolem 10 °C a mírnými srážkami. V tuto dobu roku můžete pozorovat roztomilá zvířátka a kvetoucí květiny v okolí kláštera. Navštěvování kláštera v jarních měsících je ideální pro ty, kteří hledají klid a harmonii v přírodě.

Vzhledem k různorodým klimatickým podmínkám a sezónním vlivům, je vhodné si před návštěvou Geghardu zkontrolovat předpovědi počasí a vybavit se vhodným oblečením a obutím. V každém období roku však můžete očekávat nádherné scenérie a jedinečnou atmosféru, kterou nabízí tento historický klášter v srdci Arménie.


Ubytování Arménie Geghard


Arménie je fascinující země s bohatou historií a kulturním dědictvím. Mezi nejzajímavějšími místy, která stojí za návštěvu, patří klášter Geghard. Toto úchvatné místo nabízí nejen historickou hodnotu, ale také překrásné přírodní scenérie a klidné prostředí.

Geghard je klášter vytesaný ze skály, který se nachází východně od hlavního města Jerevanu. Jeho původ sahá až do 4. století, kdy byl postaven jako zuřivský klášter. Název "Geghard" je odvozen od svatého kopí, které se tradovalo, že bylo pohřbeno právě zde. Kopie Svatého kopí je nyní uložena v Echmiadzinské katedrále.

Co dělá Geghard tak unikátním a zvláštním je jeho architektura. Klášter se skládá z mnoha chodeb a místností vytesaných přímo do skály. Každý rok tisíce turistů přijíždí, aby se podívali na tyto úchvatné skalní horniny a neuvěřitelnou práci lidí, kteří stavěli tento klášter téměř před dvěma tisíci lety.

Nádvoří kláštera nabízí návštěvníkům nádherný výhled na okolní hory a údolí. Procházkou klášterem můžete vidět různé kaple a modlitební místnosti, které jsou bohatě zdobené freskami a sochami. Nezapomeňte také navštívit hlavní komplex, který je postaven ve stylu křesťanské architektury a je považován za kulturní dědictví UNESCO.

Pokud se rozhodnete zůstat v blízkosti kláštera Geghard, najdete v okolí několik možností ubytování. Od rodinných penzionů po luxusní hotely, najdete zde možnost, která splní vaše potřeby. Mnoho hotelů nabízí také zážitky jako koupele v přírodních minerálních pramenech, masáže a různé turistické aktivity.

Návštěva Geghardu by měla být na seznamu každého návštěvníka Arménie. Nejenže nabízíte pohled do minulosti, ale také úžasné přírodní scenérie a pokojnou atmosféru. Bydlení ve blízkosti kláštera vám umožní prozkoumat toto nádherné místo v klidu a vychutnat si krásu tohoto historického kláštera.


Dovolená Arménie Geghard


Arménie je země bohatá na historii a kulturní dědictví. Jedno z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit při cestě do Arménie, je klášter Geghard. Tento klášter, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z nejobdivovanějších a nejznámějších památek v zemi.

Klášter Geghard se nachází v horském údolí, asi 40 kilometrů východně od arménského hlavního města Jerevanu. Jeho název pochází z arménského slova „geghard“, což znamená „kopí“. Příběh za tímto názvem je založen na legendě, která praví, že klášter byl prvním místem, kam bylo přeneseno kopí, kterým byl probodnut Ježíš Kristus během ukřižování.

Konstrukce kláštera Geghard začala v 4. století, avšak v průběhu staletí byl klášter několikrát přestavěn a rozšířen. Klášter je známý svými úžasnými skalními jeskyněmi a chrámy, které byly vytesány přímo do skály. Tento unikátní architektonický styl poskytuje klášteru jedinečnou atmosféru a estetiku.

Klášter je známý i svými vyřezávanými kamennými dekoracemi a sochami. Každý detail kláštera je pečlivě proveden a představuje skvost arménského umění a řemesla. Navštívte hlavní chrám kláštera, který je zasvěcen Panně Marii, a prozkoumejte další menší kaple a jeskyně, které jsou rozesety po celém území kláštera.

Na své cestě do kláštera Geghard si nezapomeňte vychutnat i krásný výhled na okolní krajinu, která je zde impozantní. Okolní hory a kaňony vytvářejí malebné prostředí a poskytují klidnou atmosféru, která je ideální pro meditaci a zklidnění mysli.

Další zajímavostí kláštera Geghard je jeho spojení s archeologickými nalezišti. V okolí kláštera byly objeveny jeskyně a skalní obydlí, které jsou datovány až do pravěkých dob. Tyto archeologické nálezy přidávají další hodnotu a důležitost k tomuto místu.

Pokud se rozhodnete navštívit Arménii, nezapomeňte zařadit klášter Geghard do svého plánu. Toto mystické místo vám poskytne nejen možnost objevovat bohatou historii a kulturu Arménie, ale také vám umožní zažít klid a krásu přírody. Arménská Geghard je skutečně jedinečnou a nezapomenutelnou destinací.


Letenka Arménie Geghard


Arménie je země bohatá na historii a kulturní dědictví. Jedním z unikátních míst, které můžete navštívit v této zemi, je klášter Geghard. Nachází se přibližně 40 kilometrů východně od hlavního města Jerevanu a návštěva tohoto místa poskytuje nezapomenutelný zážitek.

Klášter Geghard, známý také jako Ayrivank (jeskynní klášter), je považován za jedno z nejvýznamnějších středověkých staveb v Arménii. Jeho historie sahá až do 4. století, kdy zde žil poustevník. Klášter se postupně rozšiřoval a stal se důležitým náboženským centrem v této oblasti.

Jednou z nejzajímavějších částí kláštera je jeho skalní kaple, která je částečně vytesaná do skály. Tento unikátní architektonický prvek vytváří úchvatnou atmosféru a přináší pocit magie a tajemna. Uvnitř kaple je také umístěno mnoho vyřezávaných a zdobených kamenných náhrobních kamenů, které jsou důkazem bohaté historie tohoto místa.

Další zajímavostí kláštera je jeho chrám s klenutou chodbou, který je chráněn hradbou s pevnostními věžemi. Tento komplex je jedním z nejvýznamnějších ukázek arménské středověké architektury a byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Klášter Geghard je důležitým místem pro náboženské poutníky, kteří sem přicházejí vyhledávat duchovní spokojenost a meditovat.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je klášter Geghard ideálním výchozím bodem pro poznávání okolních hor a údolí. Existuje několik turistických tras, které vás provedou tímto malebným regionem, a dovolí vám zažít krásy arménské přírody. Můžete se vydat na pěší túru k vodopádu Garni nebo si prohlédnout skalní výřezy a popelnicové hroby v megalitickém svatyni Havuts Tar.

Pokud plánujete návštěvu kláštera Geghard, doporučuje se si zajistit letenku do Jerevanu, hlavního letiště v Arménii. Z Jerevanu je možné se dostat do kláštera buď veřejnou dopravou nebo si pronajmout auto. Návštěva kláštera je nejlepší během jarních a letních měsíců, kdy je počasí příznivější a příroda je v plném rozkvětu.

Arménie je fascinující země, plná historie, kultury a krásné přírody. Návštěva kláštera Geghard je skvělou příležitostí poznat jedno z nejvýznamnějších míst v této zemi. Uvědomte si však, že při návštěvě kláštera je důležité respektovat pietu místa a dodržovat pravidla kláštera.

Přesvědčte se sami o kouzlu kláštera Geghard a objevte bohatou historii a tradiční kulturu Arménie. Letenka do Arménie vám otevře dveře do této fascinující země a umožní vám prozkoumat neuvěřitelné místa jako například klášter Geghard.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky