Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Argentina Mendoza (víno a vinice)

Počasí Argentina Mendoza (víno a vinice)


Argentina Mendoza, ležící na západě země, je region známý především svými vinicemi a produkcí vína. Mendoza je jednou z nejvíce oblastí s vinařstvím na světě a její unikátní počasí hraje klíčovou roli při vytváření kvalitních vín.

Region Mendoza má suché kontinentální podnebí s nízkou vlhkostí a výraznými rozdíly teplot mezi dnem a nocí. Toto počasí se výrazně podílí na charakteristice a chuťových profilech místních vín. Vinice se rozprostírají ve vyšších nadmořských výškách, což umožňuje pozitivní vliv většího slunečního záření a nižších teplot na růst hroznů.

Jaro a léto v Mendoze jsou suché a slunečné, s vysokými teplotami, které mohou dosáhnout až 40 °C. Tyto vysoké teploty jsou výzvou pro vinice, které musí používat metody zavlažování a ochrany proti přehřívání, aby udržely růst a kvalitu hroznů. Nocní teploty v této oblasti klesají na chladnější hodnoty, často pod 10 °C, což pomáhá uchovat živiny v hroznech a dodává vínům jejich charakteristickou svěžest.

Podzim a zima v Mendoze jsou obdobím sklizně a zrání hroznů. V průběhu těchto měsíců teploty klesají a deště jsou jen vzácné. To vytváří ideální podmínky pro koncentraci cukrů v hroznech a optimální zrání. Na vinicích se můžete setkat s prosluněnými dny a chladnými nocemi, což poskytuje ideální podmínky pro produkci kvalitního vína.

Dlouhé, suché a slunečné léto spolu s chladnými nocemi v kombinaci s vysokou nadmořskou výškou dává vínům z Mendozy jedinečný charakter. Rustikální červená vína, jako je Malbec, jsou v tomto regionu nejznámější a nejvíce pěstované odrůdy. Jejich intenzivní chuť, tmavá barva a vysoký obsah tříslovin jsou výsledkem právě klimatu Mendozy.

Mendoza je důležitým vinařským centrem nejen v Argentině, ale i na celém světě. Pro milovníky vína je to skutečný ráj, který nabízí možnost ochutnávek a návštěv vinic, které zahrnují i malebná místa v Andách.


Letenka Argentina Mendoza (víno a vinice)


Argentinské město Mendoza je známé pro své krásné vinice a vynikající víno. Nachází se v severozápadní části země, v údolí And, které poskytuje ideální podmínky pro pěstování hroznů.

Mendoza je největším vinařským regionem v Argentině a má dlouhou historii ve výrobě vína. Zdejší vinice jsou rozprostřeny na rozsáhlé ploše, která se táhne přes horské svahy až do nížin. Právě díky své poloze v blízkosti And se zde nachází mnoho horských říček a vodních toků, které slouží jako zdroj vody pro zavlažování vinic. Díky tomu získávají hrozny potřebnou vlhkost a jsou schopny optimálně růst a dozrávat.

Mendoza je známé hlavně svou produkcí červených vín, zejména odrůdou Malbec. Tato odrůda se sem dostala z Francie a postupně se perfektně adaptovala na místní klima a půdu. Díky tomu získala Argentina renomé výrobce vynikajícího malbeckého vína. Malbec z Mendozy je charakteristický svou temně purpurovou barvou a plnou, ovocnou chutí s jemnými tříslovinami. Je to víno, které potěší i ty nejnáročnější milovníky.

Kromě Malbecu se v Mendoze pěstují také další odrůdy, jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Syrah a Torrontés. Díky různorodosti půdy a klimatu v okolí města je možné vyrábět vína s různými charakteristikami a chutěmi. Navštívíte-li Mendozu, můžete se těšit na ochutnávky vín přímo u místních vinařů a poznáte tak nejen jejich produkci, ale i samotné poklady, které se ukrývají v jejich sklepech.

Jedním z nejznámějších vinařských oblastí v Mendoze je Luján de Cuyo, která je považována za srdce místního vinařství. Zde se nachází mnoho známých vinařských podniků, které nabízejí nejen degustace, ale i prohlídky svých vinic a vinných sklepů. Pro milovníky kvalitního vína je návštěva těchto podniků nezapomenutelným zážitkem.

Kromě vín a vinic můžete v Mendoze využít také další aktivity. Pro ty, kteří rádi sportují, jsou zde dostupné aktivity jako je turistika, horská kola, golf nebo paragliding. Navštívit můžete také některou z místních termálních lázní, kde si můžete odpočinout a regenerovat svou energii.

Pokud hledáte ideální destinaci pro lázeňský pobyt a zároveň prozkoumání světa vína, město Mendoza je to pravé místo. Uvidíte nejen krásné vinice a ochutnáte skvělá vína, ale také si užijete příjemného pobytu v této okouzlující části Argentiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Mendoza (víno a vinice)


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu vinic v regionu Mendoza?

Nejlepší doba na návštěvu vinařství v Mendoze je od března do dubna a od září do listopadu, kdy jsou podmínky pro pěstování hroznů nejlepší. V létě (prosinec až únor) jsou teploty velmi vysoké, což může ztížit prohlídky.

2. Kolik stojí vstupenky do vinic v regionu Mendoza?

Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na konkrétní vinici, avšak většinou se pohybují mezi 20 a 50 USD za prohlídku a degustaci.

3. Můžu si koupit víno v Bodegách?

Ano, většina vinic v regionu Mendoza nabízí prodej svých lokálních vín. Některé vinice dokonce mají vlastní obchody pro prodej, kde si můžete zakoupit jejich vína.

4. Jaký druh vína se vyrábí v regionu Mendoza?

V regionu Mendoza se vyrábí široká škála vín, od bílých až po červená. Nejčastější odrůdy jsou Malbec, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah a Chardonnay.

5. Nabízí vinařství v regionu Mendoza výlety na koni?

Ano, mnoho vinic v Mendoze nabízí turistické výlety na koni po okolí vinic a vinných sklepů. Tyto výlety jsou obvykle součástí celého programu prohlídek a degustací.


Ubytování Argentina Mendoza (víno a vinice)


Argentina, především oblast Mendoza, je jedním z nejznámějších světových producentů vín. Tato argentinská provincie leží na západě země a je domovem mnoha úžasných vinic a vinařských oblastí.

Mendoza je obklopena úchvatnými horami Andy, což poskytuje ideální klimatické podmínky pro pěstování vinné révy. Sluneční svit, vzduch a zemina v kombinaci s výškou nad mořem dávají místním vínům jedinečnou chuť a aroma.

V blízkosti Mendozy se nachází několik vinařských oblastí, z nichž nejznámější je Valle de Uco. Tato oblast je domovem některých nejprestižnějších vín, která Argentina nabízí. Valle de Uco je známé svými kvalitními Malbecy, které jsou silné a plné, s tóny černého ovoce a koření. Turisté mohou navštívit vinice, kde se dozví více o procesu výroby vína a vyzkouší si degustaci.

Další oblíbenou destinací mezi milovníky vína je Maipú, kde se nachází mnoho vinných sklepů a rodinných vinic. Turisté si zde mohou prohlédnout historické vinice a ochutnat lahodná vína, včetně různých odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah a Chardonnay.

Jednou z nejzáživnějších aktivit pro turisty je tzv. "Vendimia", která je slavností sklizně hroznů a oslavou vína. Každoročně se koná ve městě Mendoza a přiláká tisíce návštěvníků z celého světa. Vendimia nabízí exkluzivní příležitost prozkoumat místní vinařskou kulturu, ochutnat mnoho různých vín a zúčastnit se různých kulturních a uměleckých akcí.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, Mendoza nabízí širokou škálu možností. Na výběr máte mezi luxusními hotely, boutique hotely, rodinnými penziony a vinohrádky s vlastním ubytováním. Mnoho hotelů a vinic poskytuje také unikátní vinařské zážitky, jako jsou prohlídky vinic, kurz vinařství, ochutnávky vína a gastronomické večery.

I přes rozmanitost možností ubytování v Mendoze, je doporučeno provést rezervaci předem, zejména pokud plánujete návštěvu během hlavní turistické sezóny. Nezapomeňte také zvážit polohu vašeho ubytování v závislosti na plánovaných aktivitách. Mendoza je velmi rozlehlá oblast, a proto je vhodné zvolit ubytování v blízkosti těch míst, které máte v plánu navštívit.

Celkově je ubytování v Mendoze skvělým vstupem do světa argentinských vín a vinic. Prohlídka vinic, degustace vína a poznávání místní vinohradnické kultury jsou zážitky, které vám zaručí jedinečnou a vzrušující dovolenou. Ať už jste vášnivými milovníky vína nebo jen hledáte odpočinek v nádherném prostředí, Mendoza vám poskytne vše, co potřebujete.


Dovolená Argentina Mendoza (víno a vinice)


Nedaleko And, ve střední části Argentiny, leží malebná provincie Mendoza, která je proslavená svým výnosem a vinicemi. Tato oblast je jednou z největších producentů vína v Jižní Americe a v posledních letech se stala oblíbeným cílem dovolených pro milovníky tohoto vzácného moku.

Mendoza se může pyšnit bohatstvím svých vinic a vyniká především výrobou kvalitního vína. Oblast je známá díky ideálnímu klimatu, který zajišťuje skvělé podmínky pro růst a zrání vinné révy. Slunečnými dny a chladnými nocemi se vytváří optimální podmínky pro vznik plodů s jemnou chutí a vyváženými tříslovinami.

Vinařství v Mendoze je také spojeno s tradičním postupem výroby vína. Zde se odrůdy révy pěstují již od dob španělské kolonizace a tradice vinařství se tu pečlivě udržuje a předává z generace na generaci. Při návštěvě provincie Mendoza máte jedinečnou příležitost poznat proces výroby vína na vlastní oči. Můžete navštívit vinice, kde vám ochotně ukážou každý krok, jak se z půdy a vinné révy stává nápoj bohů.

Mendoza nabízí nejen výborné víno, ale také úchvatné přírodní scenérie. Provincie se nachází v nadmořské výšce přes 1000 metrů a je obklopena horami, což z ní činí ideální místo pro turisty, kteří si chtějí užít krásu horské přírody. V okolí města Mendoza se nachází náhorní plošiny, kaňony a ledovcová jezera, která lze objevovat při pěších výletech nebo při jízdě na kole. Milovníci adrenalinových sportů zde mohou také vyzkoušet řadu aktivit, jako je rafting, horolezectví nebo paragliding.

Argentinská kuchyně v této provincii je také jedinečná a stojí za ochutnání. Restaurace a vinárny nabízejí široký výběr specialit a pokrmů, které dokonale doplňují místní víno. Vinařská regionální kuchyně se zaměřuje na hovězí maso, ryby a zeleninu, které jsou často podávány s dochucovadly na bázi olivového oleje a bylinek.

Mendoza je tedy pro všechny milovníky vína a krásné přírody skutečným rájem. Provensálské krajiny vinic, horské vrcholky And a nekonečné možnosti ochutnávání kvalitního vína jsou jen některé z důvodů, proč se tato provincie stala tak oblíbeným cílem turistů z celého světa. Dovolená v Argentině Mendoze je jedinečný zážitek, který si můžete užít se všemi smysly.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky