Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Argentina Iguazú Falls

Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Iguazú Falls


1. Jak se dostat k vodopádům Iguazú v Argentině?
- Nejjednodušším způsobem je letět do města Cataratas del Iguazú International Airport, které se nachází v blízkosti vodopádů. Z letiště je možné se dostat na vodopády pomocí autobusu, taxíku nebo pronájmu auta.

2. Kolik stojí vstupné na vodopády Iguazú v Argentině?
- Vstupné na vodopády Iguazú v Argentině se liší v závislosti na sezóně a národnosti návštěvníka. Obecně platí, že turisté z Argentiny mají nižší vstupné než turisté z jiných zemí. Vstupné se pohybuje kolem 700 argentinských pes (ARS) pro občany Argentiny a kolem 1600 ARS pro turisty z jiných zemí.

3. Jak dlouho si mám vyhradit času pro návštěvu vodopádů Iguazú v Argentině?
- Doporučuje se vyhradit alespoň jeden celý den pro návštěvu vodopádů Iguazú v Argentině. Vodopády jsou velké a je hodně co prozkoumat. Existují také různé stezky a trasy, které návštěvníkům umožňují prozkoumat různé části vodopádů.

4. Jak se postarat o místní faunu a floru při návštěvě vodopádů Iguazú v Argentině?
- Místních živočichů a rostlin je třeba respektovat a chránit. Návštěvníci by neměli krmit žádná zvířata, dotýkat se rostlin ani ničit přírodní prostředí. Je také důležité dodržovat pokyny a zákazy, které určuje správa národního parku.

5. Existují nějaké další zajímavé aktivity než jen návštěva vodopádů Iguazú v Argentině?
- Ano, můžete si vychutnat různé aktivity jako je rafting na řece Iguazú, pěší túra v okolních divočinách, vrtulníkový let nad vodopády nebo návštěva ptactva až v blízkém ptactvu park Giuanco. Můžete také navštívit brazilskou stranu vodopádů Iguazú, která nabízí jinou perspektivu na této přírodní kráse.


Počasí Argentina Iguazú Falls


Argentina je známá svou různorodou a nádhernou přírodou. Jedným z největších pokladů této země jsou bezpochyby Iguazú Falls, což je jedno z největších přírodních divů na světě. Toto úchvatné místo se nachází na hranicích Argentiny a Brazílie, a přitahuje každým rokem tisíce turistů.

Jednou z nejdůležitějších informací, kterou by si každý, kdo se chystá navštívit Iguazú Falls, měl uvědomit, je místní klima a počasí. Během roku zde panuje tropické podnebí, což znamená, že teploty jsou většinou vysoké a vlhkost vzduchu je poměrně vysoká.

Jaro (září až listopad) a podzim (březen až květen) jsou obdobím mírného počasí. Teploty se pohybují kolem 25°C a místy mohou být chladnější noci. Tyto roční období jsou ideální pro návštěvu vodopádů, protože turistické atrakce nejsou tak přeplněné jako v letních měsících a teploty nejsou tak dusné.

Letní měsíce (prosinec až únor) jsou nejteplejší období v Iguazú Falls. Denní teploty se mohou vyšplhat až na 35°C, a večer se neklesnou pod 20°C. Vlhkost je také vysoká, což může některým lidem připadat nepříjemné. Nicméně v létě se také můžete těšit na několik krátkodobých dešťových přeháněk, které dodávají této oblasti svěžest a zeleň.

Zimní měsíce (červenec až srpen) jsou v Iguazú Falls nejsušší a teploty klesají na kolem 18°C. Může být však studenější, zejména v noci, kdy teploty mohou klesnout až na 10°C. V tomto období je také méně turistů, což může být výhodou pro ty, kteří si přejí méně přeplněné atrakce.

Nezapomeňte se také připravit na vodní mlhu, která vytváří vodopády Iguazú Falls tak magické. Místy může být opravdu vlhké a mokré, takže je dobré mít s sebou ochranné pláštěnky nebo jiný nepromokavý oblečení.

Iguazú Falls je tedy jednou z nejkrásnějších přírodních památek na světě a jeho počasí hraje důležitou roli při plánování návštěvy. Nezáleží, zda preferujete teplejší nebo chladnější počasí, vždy si najdete čas na návštěvu tohoto fantastického místa a prozkoumání jeho neuvěřitelné krásy.


Ubytování Argentina Iguazú Falls


Argentina Iguazú Falls, neuvěřitelná přírodní krása v samém srdci Jižní Ameriky, přitahuje každý rok tisíce turistů ze všech koutů světa. Tyto úchvatné vodopády se nacházejí na hranici mezi Argentinou a Brazílií a jsou představovány 275 seskupenými vodopády táhnoucími se na délku 2,7 km. Navštívít Argentinu Iguazú Falls je zážitek, který si rozhodně nechcete nechat ujít.

Když se chystáte na dovolenou u vodopádů Iguazú, jednou z největších otázek je, kde se ubytovat. V oblasti vodopádů je několik možností ubytování, které se liší v ceně, pohodlí a blízkosti k vodopádům.

Nejbližší a nejluxusnější možností je pobyt v exkluzivních luxusních hotelech, které se nacházejí v jeho těsné blízkosti. Tyto hotely nabízejí dokonalý komfort a prvotřídní služby pro náročné hosty. Kromě pokoje můžete využívat i další vybavení, jako jsou bazény, lázně, restaurace a fitness centra. Nicméně, pokud hledáte cenově dostupnější možnosti, existuje mnoho dalších hotelů a penzionů v okolí, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování.

Další zajímavou možností ubytování v blízkosti vodopádů je přístřešek nebo kempování v národním parku. Tato možnost je ideální pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a zároveň ušetřit peníze na ubytování. Národní park Iguazú nabízí dobře vybavené kempy a přístřešky, které umožňují turistům strávit noc v srdci přírody. Nicméně, musíte si uvědomit, že tento druh ubytování je omezený a je třeba rezervovat předem.

Někteří lidé se rozhodnou pro ubytování v okolních městech, jako je Puerto Iguazú, které se nachází ve vzdálenosti pouhých 15 km od vodopádů. Tento městský a klidný prostředí nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů pro různé rozpočty a preference.

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, přístřešku v národním parku nebo v okolním městě, by mělo být vaším cílem dosáhnout nedotčeného přírodního ráje, který Argentina Iguazú Falls nabízí. Je důležité si uvědomit, že místo, které si vyberete pro ubytování, bude mít vliv na to, jak budete moci vychutnat a prozkoumat krásu vodopádů.

Při plánování vaší dovolené v Argentina Iguazú Falls nezapomeňte vzít v úvahu také další věci, jako jsou výlety, které budete chtít dělat ve vašem volném čase. Existuje mnoho aktivit, které můžete podniknout, jako je jízda na člunu pod vodopády, procházky po stezkách přírodního parku a návštěva přilehlých oblastí.

Argentina Iguazú Falls je skutečně jedním z nejkrásnějších a nejsilnějších přírodních zázraků na světě, který nabízí nádherný a nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, jistě zde vybudujete vzpomínky na celý život.


Dovolená Argentina Iguazú Falls


Argentina je země plná přírodních krás a zvláště jedno místo určitě stojí za návštěvu: vodopády Iguazú Falls. Tyto vodopády jsou největšími v Jižní Americe a jsou také jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů Argentiny.

Iguazú Falls se nacházejí na hranici mezi Argentinou a Brazílií, v blízkosti města Puerto Iguazú. Na argentinské straně je vodopádů více než 275 a jsou součástí národního parku Iguazú, který byl zapsán na seznam UNESCO. Na brazilské straně je k vidění asi 80 vodopádů.

Největší exkurze k vodopádům samotným zabere návštěvníkům celý den, a proto je vhodné si naplánovat cestování s dostatečným časovým polštářem. V parku jsou zřízeny trasy, které vedou podél řeky a umožňují turistům vychutnat si krásy vodopádů zblízka – včetně zážitku pod deštěm, protože proud proudících vod mnohdy při mohutném pádu vytváří mračna pršící vodu.

Kromě toho se v národním parku nachází mnoho dalších turistických atrakcí. Patří mezi ně například chůze po mostech se skvělým výhledem, lodní výlety podél řeky Paraná, rafting, safari v deštném lese a další.

Pokud se chystáte návštěvu této oblasti, doporučuje se být v dobré kondici. Stezky jsou sice dobře udržované, ale podnebí v této oblasti může být horké a vlhké. Našlapat několik kilometrů po chůzi v lese může být náročné, takže si s sebou vezměte dostatek vody a pohodlné boty.

V národním parku se také nachází mnoho příležitostí k ochutnávání místní kuchyně. Mezi nejoblíbenější nápoje patří maté, který se pije ze speciálního kalíšku a válečku. Můžete také ochutnat místní masová jídla, nejčastěji se jedná o králičí, lososové nebo bivolí maso.

Iguazú Falls jsou něčím, co prostě nelze popsat slovy. Toto místo je třeba vidět na vlastní oči. Nabízí krásu, adrenalin a mnoho dalších zážitků, a to vše v jednom balení. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Argentina s vodopády Iguazú Falls je přesně to, co potřebujete.


Letenka Argentina Iguazú Falls


Argentina je země, která nabízí nádhernou přírodu a jedním z nejznámějších přírodních zázraků, který stojí za návštěvu, jsou vodopády Iguazú Falls. Toto ohromující místo láká návštěvníky z celého světa svými impozantními vodopády, bujnou tropickou vegetací a neuvěřitelnou faunou a flórou.

Iguazú Falls se nacházejí na hranicích mezi Argentinou a Brazílií. Vodopády se rozprostírají na řece Iguazú a tvoří přírodní hranici mezi oběma zeměmi. Toto místo je tak impozantní, že bylo zařazeno mezi sedm přírodních divů světa.

Celý komplex vodopádů se skládá z více než 275 samostatných vodopádů, které se táhnou na délku zhruba 2,7 kilometru. Nejimpozantnější z nich je Garganta del Diablo, neboli Ďáblova Garganta. Tento vodopád je 82 metrů vysoký a jeho zvuk a síla, s jakou voda padá dolů, je prostě ohromující.

Pro návštěvu Iguazú Falls je nejlepší letět do argentinského města na severovýchodě země, zvaného Puerto Iguazú. Existuje řada leteckých společností, které nabízejí letenky do tohoto města. Z Buenos Aires, hlavního města Argentiny, trvá let do Puerto Iguazú zhruba 1,5 hodiny.

Po příletu do Puerto Iguazú se návštěvníci mohou rozhodnout, zda budou navštěvovat argentinskou nebo brazilskou stranu vodopádů. Obě strany nabízejí jedinečný pohled a zážitek.

Argentinská strana nabízí několik turistických tras, které umožňují návštěvníkům prozkoumat vodopády zblízka. Nejznámější je Garganta del Diablo, kam se dá dostat po lávce s panoramatickým výhledem na celý vodopádový systém. Trasa následuje řeku a provází návštěvníky bujnou vegetací a exotickými zvířaty, jako jsou opice, pávi a kolibříci.

Brazilská strana nabízí úchvatný pohled na Iguazú Falls z větší vzdálenosti. Zde můžete sledovat vodopády ze speciálních vyhlídkových plošin a získat tak panoramatický výhled na celý komplex vodopádů.

Pro turisty je také možné zorganizovat lodní výlet, který vede přímo ke Garganta del Diablo. Tato adrenalinová atrakce umožňuje návštěvníkům zažít sílu vodopádů na vlastní kůži a zažít neuvěřitelný adrenalin.

Iguazú Falls jsou jedním z hlavních turistických atrakcí Argentiny a mezinárodního významu. Navštívení tohoto přírodního zázraku je takřka povinností pro každého cestovatele, který navštěvuje tento kout světa.

Pokud máte rádi ohromující přírodu, nechte si ujít návštěvu Iguazú Falls. Tento úžasný přírodní div stojí za letenku do Argentiny a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na vaše cestování.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky