Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Albánie Národní park Divjaka-Karavasta

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Divjaka-Karavasta


1. Jak se dostat do Národního parku Divjaka-Karavasta?
Odpověď: Národní park Divjaka-Karavasta se nachází ve střední Albánii, asi 100 kilometrů jihozápadně od Tiranë, hlavního města Albánie. Nejbližší letiště je letiště v Tiráně, a odtud je možné si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu.

2. Jakou faunu a floru mohu očekávat v Národním parku Divjaka-Karavasta?
Odpověď: Národní park Divjaka-Karavasta je domovem pro mnoho ohrožených a vzácných druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější patří druh pelikána Dalmatského, který zde hnízdí. Park je také důležitým migračním štěpením pro ptáky.

3. Jaký typ turistických aktivit je v Národním parku Divjaka-Karavasta možný?
Odpověď: V parku je možné podniknout pěší turistiku, cykloturistiku, pozorování ptáků, rybaření, kajak, pikniky a výlety lodí. Existuje také několik turistických tras, které vás provedou různými částmi parku.

4. Kolik stojí vstup do Národního parku Divjaka-Karavasta?
Odpověď: Vstup do parku je bezplatný, ale je možné darovat dobrovolný příspěvek, který pomáhá s ochranou parku.

5. Jak dlouho trvá prozkoumat Národní park Divjaka-Karavasta?
Odpověď: Čas potřebný k prozkoumání parku záleží na vaší aktivitě a zájmech. Procházení nebo jízda kolem jezera Karavasta může trvat několik hodin, zatímco delší výlety po parku mohou trvat celý den.

6. Existuje možnost ubytování v Národním parku Divjaka-Karavasta?
Odpověď: Ano, v okolí parku se nacházejí různé hotely, ubytovny a kempy, které nabízejí ubytování. Je však doporučeno rezervovat si ubytování předem.

7. Může se v parku koupat?
Odpověď: Ano, je možné se koupat v jezeře Karavasta. Moře v této oblasti se však nepovažuje za bezpečné pro koupání, takže je důležité sledovat varování a bezpečnostní pokyny.


Letenka Albánie Národní park Divjaka-Karavasta


Albánie je jednou z těch skrytých evropských destinací, které stojí za objevování. A jedním z těchto zakoušeníhodných míst je Národní park Divjaka-Karavasta. Tento národní park se nachází na pobřeží Jadranského moře a je domovem vzácných druhů rostlin a živočichů.

Když si koupíte letenku do Albánie a rozhodnete se zamířit do Národního parku Divjaka-Karavasta, připravte se na překvapení. Tento park o rozloze přes 210 km2 se rozprostírá mezi řekou Buna na severu a řekou Karavasta na jihu. Je tu mnoho různých typů ekosystémů včetně bažin, mokřadů, slaných jezer a pobřežních oblastí. Celý park je jedinečným zázemím pro vzácné druhy rostlin, které se zde vyskytují v hojných počtech.

Jedním z nejvíce fascinujících druhů zdejší fauny je dikobrazi, která je symbolem tohoto parku. Je to jedna z největších hadích druhů, kterou můžete spatřit v Evropě. Tento had se vyznačuje zajímavou zeleno-šedou barvou a je chráněným druhem. Mezi další chráněné druhy v parku patří například divoké prase, rys, různé druhy ptáků a obojživelníků.

Pokud si rádi procházíte přírodou a sledujete ptáky, Národní park Divjaka-Karavasta je pro vás rájem. Je domovem pro více než 240 druhů ptáků, z nichž některé jsou ohrožené. Mnoho z těchto druhů je proplouvajících, což znamená, že se zde zastavují na své migraci. Národní park je tak perfektním místem pro ptáky pozorující lidi.

Dalším fascinujícím aspektem Národního parku Divjaka-Karavasta jsou jeho pláže. Bílý písek, tyrkysově modré moře a nedotčené prostředí tvoří dokonalý mix pro ty, kteří touží po odpočinku na slunci. Navštivení parku ve venkovních sportech, jako je kajak, paddleboarding nebo birdwatching, je ideálním způsobem, jak se zcela ponořit do přírody.

Pro milovníky historie a kultury je nedaleko parku město Divjaka, které stojí za návštěvu. Stará a malebná městečka, tradiční restaurace a přívětiví místní lidé vytvářejí autentickou atmosféru, kterou si určitě zamilujete. Město je dobře spojené s parkem a nabízí výborné ubytování a možnosti prozkoumat kulturní dědictví Albánie.

Národní park Divjaka-Karavasta je tak jedním z pokladů Albánie, který stojí za vycestování. Překrásná příroda, unikátní druhy rostlin a živočichů a krásné pláže vytváří harmonické prostředí pro odpočinek a dobrodružství. Takže při hledání další dovolené nezapomeňte zvážit Albánii a její Národní park Divjaka-Karavasta.


Ubytování Albánie Národní park Divjaka-Karavasta


Albánie je známá svým překrásným pobřežím, malebnými horskými krajinami a bohatou historií. Avšak, mnoho turistů si neuvědomuje, že Albánie skrývá i jiný poklad - nádherný Národní park Divjaka-Karavasta.

Divjaka-Karavasta je největší ptačí rezervací v Albánii a je domovem mnoha vzácných druhů ptáků. Park se nachází na pobřeží Jaderského moře a nabízí nádhernou přírodu, včetně lagun, močálů, pláží a lesů. Je to ideální místo pro milovníky přírody a ornitology.

Pokud plánujete navštívit Národní park Divjaka-Karavasta, nebudete mít problém najít ubytování ve blízkosti. Národní park leží ve stejnojmenném městě Divjaka, které nabízí různé možnosti ubytování, od levných penzionů po luxusní hotely. V blízkosti parku se také nachází menší město Karavasta, kde lze nalézt další ubytovací možnosti.

Pro ty, kteří preferují přírodní zážitky, je v parku možnost kempování. Park provozuje kemp, který poskytuje základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a místa pro stanování. Kemp je prostorný a obklopený krásnou přírodou, což z něj činí skvělé místo pro strávení noci pod hvězdami.

Navíc, město Divjaka má také několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni. Kromě toho můžete v místních obchodech nakoupit potraviny a další základní potřeby.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Divjaka-Karavasta, nezapomeňte si přinést fotoaparát a dalekohled. Budete mít jedinečnou příležitost pozorovat vzácné druhy ptáků, jako jsou kormoráni, ledňáčci, volavky a mnoho dalších. Park také nabízí možnost procházek a turistiky. Můžete se projít po stezce vedoucí okolo laguny a pláží, nebo se vydat do blízkého lesa, kde objevíte rozmanitou flóru a faunu.

Národní park Divjaka-Karavasta je skutečným pokladem Albánie. Nabízí nejen překrásnou přírodu, ale také možnost pozorování vzácných ptáků. Pokud jste milovníkem přírody a přicházíte do Albánie, nechte si toto místo určitě ujít. Nabízí vám jedinečnou příležitost zažít něco zcela odlišného a krásného.


Dovolená Albánie Národní park Divjaka-Karavasta


Albánie není stále nejpopulárnější turistickou destinací, ale její nádherné pláže, přívětiví lidé a úchvatná příroda z ní činí skrytý klenot Balkánu. Jedním z přírodních pokladů Albánie je Národní park Divjaka-Karavasta, který nabízí dovolenou plnou fascinujících zážitků.

Národní park Divjaka-Karavasta se nachází na západním pobřeží Albánie, nedaleko od města Durrës. Je to největší močálová oblast na Balkáně a domov pro množství endemických druhů rostlin a živočichů. Tento park je bohatý na biodiverzitu a byl vyhlášen Ramsarskou lokalitou, což je mezinárodní uznání jeho důležitosti.

Pro milovníky ptactva je Národní park Divjaka-Karavasta rajským místem. Zdejší mokřady jsou domovem pro tisíce ptáků, včetně vzácných druhů, jako jsou kormoráni, pelikáni, plameňáci a sokoli. Můžete se zde vydat na potápění nebo pozorování ptáků z ptačích pozorovatelen, které jsou rozesety po celém parku. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je tu také možnost vyjet na rybářskou loď a vyzkoušet si rybolov.

Návštěvníci parku mohou také objevovat krásu pobřeží Albánie. Park leží u Jaderského moře a nabízí nádherné pláže s jemným bílým pískem a průzračnou vodou. Můžete si zde užívat slunečního záření, koupat se nebo si zaplavat s místními obyvateli. Pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, je tu také možnost procházek po pláži nebo večerních procházek podél pobřeží.

Dalším lákadlem Národního parku Divjaka-Karavasta je jeho přilehlý les. Park pokrývá rozsáhlé plochy nízkého lesa, který je domovem pro řadu vzácných druhů stromů a květin. Můžete si zde udělat piknik, zahrát si na louce nebo prozkoumat pěšími stezkami krásy albánské přírody. Pokud máte štěstí, můžete narazit na vzácné druhy jako je borovice ostrolistá nebo divoké orchideje.

Kromě bohaté přírody a úchvatných pláží nabízí Národní park Divjaka-Karavasta také možnosti ubytování a restaurace pro turisty. Můžete si pronajmout apartmány nebo se ubytovat v místních penzionech, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Restaurace v okolí parku nabízejí širokou škálu pokrmů z čerstvých mořských plodů, které si můžete vychutnat po náročném dni plném objevování.

Pokud se chystáte na dovolenou, která kombinuje krásy přírody, relaxaci na pláži a poznávání místní kultury, Národní park Divjaka-Karavasta v Albánii je skvělou volbou. Tento park vám umožní objevit zemi, která je dosud pro mnoho turistů neobjevená, a nabídne vám dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků.


Počasí Albánie Národní park Divjaka-Karavasta


Albánie je země se středomořským klimatem a patří mezi nejteplejší země v Evropě. V létě může teplota dosahovat i přes 30 °C, zatímco v zimě se průměrná teplota pohybuje kolem 12 °C. Albánie však nemá standardní klima, protože se v různých oblastech nachází různé klimatické podmínky.

Národní park Divjaka-Karavasta je tvořen převážně mokřady a pobřežními lagunami nacházejícími se na západě Albánie. Tento park má své klimatické podmínky, které se výrazně liší od zbytku země. Národní park má středomořské klima se suchým a teplým létem a mírnou zimou. V létě může být teplota velmi vysoká a příjemná kvůli oceánským větrům, které napomáhají ke snížení teploty.

V zimě, kdy se teploty snižují, může být velmi deštivo. Ale přestože občas prší, stále se jedná o dobrý čas k návštěvě parku, protože deště napomáhají ke zvýšení mokřadů, což zase přináší nové druhy ptáků a zvířat do oblasti.

Národní park Divjaka-Karavasta má také vlastní unikátní flóru a faunu, která je závislá na mokřadech a pobřežních lagunách. Zde se také nachází největší karavanský les na světě, tvořený stromy karavanskými duby a černými duby.

V parku Divjaka-Karavasta se nachází mnoho aktivit pro turisty, jako například pozorování ptáků, procházky v lese a na pláži a vodní sporty. Zdejší klimatické podmínky se vyplatí využít pro koupání v moři a pro relaxaci na pláži.

Celkově tedy můžeme říct, že Národní park Divjaka-Karavasta má vlastní unikátní klima a je to krásné místo na návštěvu během celého roku. Pokud hledáte zajímavé prostředí pro dovolenou, určitě byste neměli vynechat tuto oblast Albánie.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky