Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Albánie Butrint

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Butrint


1. Co je Butrint?
Butrint je archeologická lokalita v jižní Albánii, která zahrnuje starobylé město a národní park.

2. Jak se tam dostanu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Butrintu, je letět do Tirany nebo Vlory a odtud pokračovat na jih autobusem, nebo si najmout auto.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Butrintu?
Butrint je obvykle otevřen pro veřejnost od 8:00 do 19:00 hodin během letních měsíců a od 8:00 do 16:00 hodin v zimě. Je vhodné zkontrolovat aktuální otevírací hodiny před návštěvou.

4. Kolik stojí vstupné?
Vstupné do Butrintu zahrnuje vstup do archeologického parku a stojí kolem 700 leků (asi 6 EUR) pro dospělého.

5. Co si vzít s sebou na návštěvu Butrintu?
Je vhodné vzít si pohodlné oblečení a obuv, sluneční brýle, sluneční krém, vodu a fotoaparát.

6. Jaké zajímavosti lze v Butrintu vidět?
V Butrintu si můžete prohlédnout ruiny antických chrámů, divadel, bazilik, termálních lázní a dalších historických památek. Je zde také krásný výhled na jezero Butrint a okolní přírodní krajinu.

7. Je možné si najmout průvodce?
Ano, je možné najmout si místního průvodce, který vám poskytne podrobné informace o historii a archeologii Butrintu.

8. Jaké jsou další zajímavé místa v blízkosti Butrintu?
V blízkosti Butrintu se nachází přírodní rezervace Syri i Kaltër (Modré oko) a historické město Saranda, které stojí za návštěvu.

9. Jak dlouho trvá prohlídka Butrintu?
Prohlídka Butrintu trvá obvykle kolem 2-3 hodin, ale to záleží na vašem zájmu o archeologii a historii.

10. Je možné se ve Butrintu stravovat?
Ano, v Butrintu jsou k dispozici různé restaurace a kavárny, kde si můžete dopřát občerstvení během návštěvy.


Počasí Albánie Butrint


Albánie je země plná překvapení a nádhery. A jedním z jejích nejkrásnějších a nejzajímavějších míst je Butrint. Toto starobylé město se nachází v jihovýchodní části země, nedaleko hranice s Řeckem.

Kromě své historické hodnoty je Butrint také známý svým úžasným počasím. Díky své poloze na pobřeží Jaderského moře a severně od řeky Vjose, je klima zde příjemné a stále teplé. Albánie má středomořské podnebí, což znamená horká léta a mírné zimy.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou v Butrintu nejteplejší, s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsiusu. Moře se ohřívá na příjemných 25-27 stupňů, což poskytuje dokonalé podmínky pro koupání a vodní aktivity. V těchto měsících je obloha často bez mraků a déšť je velmi vzácný. Nepříjemné vedro vás však netrápí, protože mírná mořská bríza zpříjemňuje vzduch.

Podzimní období (září a říjen) je také příjemné, s teplotami kolem 25 stupňů a mořskou vodou stále příjemně teplou. Je to ideální doba pro objevování starých ruin a procházky po krásném okolí Butrintu.

Zimní měsíce v Butrintu jsou mírné a vlhké, s teplotami kolem 10 stupňů. Srážek je zde však o něco více než v letních měsících. Sníh je vzácný jev, a pokud se objeví, jde o příležitost k jedinečným fotografiím.

Jaro je období, kdy se příroda v okolí Butrintu probouzí k životu. Květiny rozkvétají a zeleně se zase objevuje na stromech. Teploty stoupají na příjemných 20-25 stupňů a déšť je o něco častější. Je to ideální období pro pěší túry a prozkoumávání přírody.

Celkově vzato, počasí v Butrintu je příjemné po celý rok. Záleží však na tom, jaký druh aktivity plánujete. Pokud jste fanouškem plážového života a slunění se na písku, léto je nejlepší volbou. Pro ty, kteří preferují mírnější teploty a méně turistů, jsou jaro a podzim ideální. A pokud máte rádi starověkou historii a chcete se vyhnout horkému počasí, zima může být prozkoumáváním Butrintu zajímavá volba.

Není tedy divu, že Butrint je tak populárním turistickým cílem. Nejen díky svým historickým památkám, ale také díky svému příjemnému počasí, je to místo, na které se turisté vrací znovu a znovu.


Letenka Albánie Butrint


Butrint je starobylé město na jihu Albánie, které přitahuje turisty z celého světa. Mnozí z nich se chtějí do Albánie dostat co nejrychleji a za co nejnižší cenu, a tak se ptají, jestli existuje letenka do Albánie přímo do Butrintu.

Bohužel, letiště v Butrintu neexistuje. Všechny lety do Albánie přistávají na mezinárodním letišti v Tiraně, hlavním městě Albánie. Letiště se nachází asi 120 kilometrů od Butrintu a na místě lze najít dopravní spojení do různých částí země.

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Tiraně do Butrintu, je najmout si auto, abyste mohli svobodně cestovat po celé zemi. V Albánii se nachází mnoho společností, které pronajímají vozidla, a většina z nich si může být pronajata přímo na letišti.

Existují také autobusové a vlakové spoje z Tiraně do Butrintu. Autobusy each vlaky odjíždějí z hlavního autobusového nádraží v Tiraně, a jeho koncovou větví je pak Sarandë, což je nejbližší větší město k Butrintu. Můžete také využít taxík nebo si pronajmout soukromý transfer.

Přestože nepřistávají žádné lety přímo do Butrintu, můžete si tuto krásnou destinaci stále užít. Přiletět do Albánie a objevit její kouzlo je jedinečný zážitek, který stojí za to. Takže neváhejte a rezervujte si letenky do Tiraně a vydejte se na cestu za dobrodružstvím do Butrintu.


Dovolená Albánie Butrint


Albánie nabízí mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Jedno z takových míst je Butrint - starověké archeologické naleziště, které se nachází na jihu Albánie u pobřeží Jónského moře.

Butrint byl kdysi mocné a vlivné řecké město, které leželo na významné obchodní cestě mezi Středomořím a východním Balkánem. Později se stal římským městem a získal na významu jako centrum křesťanské víry. V období stěhování národů byl Butrint obsazen Ostrogóty, Byzantskou říší, Benátskou republikou a Osmany.

V dnešní době se Butrint pyšní statusem Unesco, díky svému uchování dokonalého spojení antických a středověkých památek. Toto archeologické naleziště je jedním z nejlépe zachovalých antických měst v celé Evropě.

Při návštěvě Butrintu se můžete projít pečlivě restaurovanými uličkami, pozorovat památky, které jsou staré až 2500 let, a ponořit se do historie, která se v tomto místě odehrála. Můžete vidět antické divadlo, které sloužilo k představení řeckých tragédií, chrámy, paláce a lázně, které sloužily k rituálům a pohřebním ceremoniím.

Na samém vrcholu Butrintu se nachází jedna z nejvýraznějších památek, hrad, který nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Po prohlídce památek si můžete odpočinout v jedné z restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni a výhled na moře.

Butrint je ideální destinací pro ty, kteří se chtějí ponořit do historie a užít si dovolenou na pobřeží. Můžete se projít po plážích, navštívit okolní vesnice a zajít do místních obchodů.

Pokud chcete zažít zajímavou dovolenou plnou památek a krásného pobřeží, měli byste navštívit Butrint v Albánii. Je to místo, které vám zaručeně zanechá krásné vzpomínky.


Ubytování Albánie Butrint


Albánie je země bohatá na přírodní krásy, historická místa a kulturní dědictví. Jedním z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu, je Butrint. Tato archeologická lokalita se nachází na jihu země, nedaleko od města Saranda, a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Butrint je místem s dlouhou historií, která sahá až do doby bronzové. Bylo to důležité antické město, které bylo postaveno na ostrově a později propojeno se souší. Během staletí prošlo Butrint pod nadvládou různých říší a civilizací, včetně řecké, římské, byzantské a osmanské. To zanechalo mnoho pozůstatků a artefaktů, které dnes můžeme obdivovat.

Jedním z nejimpozantnějších objektů na Butrintu je amfiteátr. Byl postaven v roce 2. století před naším letopočtem a mohl pojmout až 2000 diváků. Dodnes je stále částečně dochován a je široce uznáván jako perla antického umění. Dalším zajímavým místem je bazilika, která pochází z 5. století. Je to jedna z největších bazilik na Balkáně a poskytuje nádherný výhled na celé Butrintské jezero.

Procházení Butrintem je jako cesta časem, která nás zavede do odlišných období historie. Můžete si projít ulicemi antického města, obdivovat zbytky sloupů a chrámů nebo se zastavit u proslulého Asklépiova chrámu, který sloužil k léčení nemocných v dávných dobách.

Kromě archeologických památek je v Butrintu také překrásná příroda. Chráněné území je obklopeno hustými lesy a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Odtud také pochází označení "Národní park Butrint", které získal v roce 2000. Kolem se nacházejí také četné pláže, které jsou ideální pro relaxaci a koupání.

Turisté, kteří navštíví Albánii a rozhodnou se přijet do Butrintu, mají na výběr z různých možností ubytování. Zdejší nabídka zahrnuje luxusní hotely, rodinné hotely, penziony a kempy. Všechna ubytování jsou vybavena moderními vybaveními a nabízejí pohodlné pokoje a krásné výhledy. Pro ty, kteří se zajímají o autentickou atmosféru, je možné si pronajmout tradiční albánská stavení známá jako "kullas".

Butrint je jedinečnou destinační Albánie. S bohatou historií, fascinujícími archeologickými nalezišti a překrásnou přírodou je to místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Nabízí nejenom historické poznávání, ale také možnost relaxace a ponoření se do překrásné albánské krajiny.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky